Replika Android Telefonlarda İmei Onarımı Nasıl Yapılır?

Özellikle orjinal ürünlerin fiyatından ötürü replika yani Çin üretimi telefonlar son zamanlarda oldukça yaygınlaştı. İnsanların akıllı telefona yönelimi de bu ürünlerde Android işletim sistemi kullanılmasına yol açtı. Ancak orjinallerden farklı olarak çin üretimi cihazların işletim sistemi açık kaynak kodlu! Yani telefonu işletim sistemine bir çok yönden müdahale edilebiliyor. İmei(seri) numarası onarımı da bu müdahalelerden bir tanesi!

İmei numarası bozulmuş ya da silinmiş bir telefon şebeke tarafından tanınmadığından operatörle bağlantı kuramaz ve arama, internet erişimi gibi konularda kullanıcıya sorun çıkartır.. Bu gibi durumlarda imei onarımı yapmanız gerekir. Öncesinde imei kontrolü yapabilmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

IMEI Sorgulama

Replika, Kore, Çin gibi bir çok farklı şekilde adlandırılan cihazlarda( ki aslen tamamı çin üretimidir!) imei onarımı yapabilmek için işletim sisteminde ‘Engineer mode‘a ulaşmanız gerekir. Bunun için kullanılan bir çok farklı kod var.  Peki bu kodlarla imei onarımı nasıl yapılır?

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki replika cihazlar birbirine çok benzer, üzerlerinde yapılan işlemler de aynı şekilde! Bu yüzden biz kodları modele göre ayırmayacağız. Zira zaten işe yaramayan kod, telefona herhangi bir zarar vermez. Bu yüzden cihazınıza uygun kodu bulana kadar denemeye devam edebilirsiniz. Yani aşağıda anlatacağımız yöntem Çin S3, Çin S3 Mini, Çin S4, Çin S4 Mini, Çin Note 2, Çin Note 3, Çin iPhone 4, Çin iPhone 4S, Çin iPhone 5, Çin iphone 5S gibi açık kaynak kodlu Android işletim sistemi kullanan tüm replika ürünler için geçerlidir. Java cihazlar ayrıca belirtilmiştir. Kodlara göz atabilirsiniz. Yenileri zamanla eklenecektir.

*#111#* 

*#112#*

*#*#3646633#*#*

*#889988#*

*#*#889988#*#*

#8002#


*#*#82043036#*#* 

*#8502*#

*#*#660#*#*


Android Replika Note 3’ler için *#*#3646#*#*

Android Replika iPhone 6’lar için *#*#889988#*#*

Android Replika Glaxy S4’ler için *#*#889988#*#*

Android Replika Galaxy S5’ler için: *#36466334444# veya *#*#700808#*#* veya *#*#3646#*#*

Android Replika iPhone 5s *#33#*

Android Replika BlackBerry Z10: *#112#*

Android Replika LG G3 için: *#*#3646633#*#*

JAVA Iphone 4s’ler için: *#65010660# Arama tuşuna basın.

JAVA S4 Mini’ler için *#1263# Arama tuşuna basın.

JAVA S5’ler için *#1263# Arama tuşuna basın.

JAVA S5 i9600’ler için *#069# Arama tuşuna basın.

JAVA IXPERIA X1 için *#066# Arama tuşuna basın.

Replika(taklit) 1205T için *#021*# Arama tuşuna basın.

Tuşlama(arama) ekranına gelin ve yukarıdaki kodları sırasıyla deneyin.

Telefonunuz için uygun kod denk geldiğinde ekrandaki yazılar kaybolur ve kısa bir süre sonra aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşırsınız.

cin-imei-onarim-kodlari

Bu ekran uygun kodun girildiği anlamına gelir ki ulaştığınız bölüm telefonun mühendislik ayarlarının bulunduğu ‘Engineer Mode‘ olur. Engineer Mode, onarım modu olan Recovery Mode’dan farklıdır ve burada dokunmatik çalışır.

Burada GPRS seçeneğine(bazı modellerde GPS olarak geçebilir) dokunun.

Yeni gelecek ekranda imei(seri) numarası bölümünü göreceksiniz. Buraya daha imei(seri) numarasını girin ve ‘Write IMEI‘ seçeğine dokunun.

Daha sonra ana ekrana geri dönün ve telefonu yeniden başlatın. Telefon açıldıktan sonra imei numaranızı kontrol ettiğinizde yenisinin işlendiğini göreceksiniz.

Eğer yukarıdaki kodlardan hiç biri işe yaramazsa, yardımcı bir program kullanmanız gerekebilir. Nasıl olduğu görmek için aşağıdaki bağlantıya göz atabilirsiniz.

İmei Onarımı Alternatif 2

UYARI: İletişim araçlarında imei(seri) numarası değiştirmek-kopyalamak yasal değildir!

Author: Tayfun Sağır

249 thoughts on “Replika Android Telefonlarda İmei Onarımı Nasıl Yapılır?

 1. Ustam ben imei yazdim MTK droid ile anlamadigim su hersey tam takir imei saglam tel turk telekom hattini takiyorum çekiyor vodafome yada turkcell hatti takayim okuyo şebeke gelmiyor tarama yaptigimda buluyor ama su anda aga baglanamiyor 112 ariyorun onu bile aramiyorsorun nerde ustam tel china r11 max not spflashtool ile yazilim bastan yukledigim halde ayni

 2. Merhaba benim telefonum s5 mini G800F tüm kodları denedim olmadı mühendis moduna ulaşamıyorum lütfen yardımcı olun

  1. Özcan merhaba. Telefon java olabilir ki Java işletim sistemine sahip ürünler bazen mühendis moduna ulaşmaz. Programla işlem yapmak gerekir. Buradaki kodlar işe yaramadıysa başka kodlar araştırmaya devam edin ve mümkünse programla işlem yapma yöntemlerine göz atın.

    1. Değişiyor işte, bir çok program var. Öncelikle modeli çözmeniz lazım, java mı, mtk mı vs. Sonrasında ona göre arama motorlarında araştırma yapabilirsiniz.

 3. Hocam samsung j7 2015 imei değiştirmek istiyorum root yapamıyorum ve *#112#yapıyorum olmuyor ne yapmam lazım acil

  1. Hayır, orijinal telefonlar için herhangi bir kod bulunmuyor, box olması gerekiyor ki bu da teknik servislerde bulunan bir cihaz.

  2. Merhaba telefonum j3 2016 imei değiştirmek için mtk kodlarının hiç birisini açmıyor yardımcı olursanız sevinirim telefon hiç bir operatörü kabul etmiyor

     1. Orijinal telefonlarda o şekilde imei onarımı yapamazsanız. Bir teknik servise uğrayın lütfen.

 4. Kore mali not3 aldim lakin fabrika ayarlarina döndüm simdi imei nosu düştü. Email kodunu duzeltemiyorum sebebi kodları yazamiyorum çünkü * # tuslari basmiyor msj kopyalayıp yapiyorum yine olmuyor yardim

  1. Murat bizce o telefondan vazgeçmelisin. Yapman gereken önce dokunmatik onarımını sağlamaktır ama o da hem maliyetli hem de geleceği karanlık bir işlem.

 5. ustam bu yeni çıkan kore samsung c7 telefonun imeı kodu ne olabilir ne yazdıysam olmadı

  1. Tüm kodlar yukarıdaki makalede yazılı. Ancak cihaz orijinalse, kodla imei onarımı yapamazsınız.

 6. *#06# yazınca geçersiz yazısı geliyor IMEI atmayı denedim olmuyor kaydetmiyor yardımcı olabilir misin?

    1. Şimdi şöyle; Çin telefonlar farklı farklı ve ezbere konuşmak imkansız. Yukarıda anlattıklarımız zaten yardımcı olabilecek bilgiler. Bunun dışında söyleyebileceğimiz pek bir şey yok. Yazılım yüklemesi deneyebilirsiniz ama uygun yazılımı bulabilmeniz çok zor. İşlemi telefonu fabrika ayarlarına döndürüp de deneyebilirsiniz.

 7. Elimde yeni çıkmış huawei l1 çift hatlı bir telefon var. yukarıdaki kodlardan engineer mode açtım, gprs bölümünde imei numaraları kitli yani bir işlem yapamıyorum. Sadece numaralar gözüküyor bir değiştirme seçeneği yok. Benim ne yapmam lazım bana bir öneri sunabilirmisiniz?

 8. MRB BLEKBERY Z10 KORE MALI NASIL İMEİ ATILDIĞINI YAZABİLİRMİSİSNİZ YADA KODUNU

  1. Abdullah merhaba. Kodların hepsi yukarıda yazanlar. Hepsini tek tek denemen gerekiyor.

 9. samsung s6 replika ya imei attım ama şebeke gelmiyor imei numarası sağlam yardımcı olursanız sevinirim

 10. Fabrika ayarlarına döndüm imil gitti yeni imeil yükleyecem gprs giriyorum imeil yeri açılmıyo eski imili silip yenisini yükleyemiyorum ne yapmam gerek

  1. Bizim kullandığımız tüm kodlar yukarıdadır ve alternatif makale bağlantısı da makalenin en altındadır. Hepsini denemelisiniz.

  1. arkadaşlar ıxperia k6 cihaza imei değişikliği yaptım isterseniz sizede yardımcı olabilirim

  2. #*8378#1# yazıp arama tusuna basın cıkan menude 8.sıradaki para set secın en altta update ımeı tıklayıp ıstedıgınız plakayı yazın telefonu baslatın not:ben bulana kadar cok ugrastım allah razı olsun demenız yeterlıdır

 11. Kardeş Benım bi blackberryz10 var telefon dubai nin cakması imei atmaya calışıyom imei atamıyorum yani verdiğiniz koddan gbps giriyom imei var ama değiştirmeye tıkladığımda değişmiyor sabitlenmiş o imei oraya değiştiremiyorum ona nasıl bi cüzüm bulabiliriz bu arada telefonumun imeisi kapandı imei başka bi imei atmak istiyorum yardımcı olurmusunuz

 12. üstadım Engin tecrübelerine dayanarak fikrinizi almak istiyorum Arabistandan çift hatlı samsung j5 telefonun imeisini pasaporta işletecektik ama imesi uluslarası dolaşıma kapalımış bende mecburen evde kullanmadığımız başka telefonun eimesini bu telefona MTK Engineerin android programıyla yükledim. Elimde tek imei olunca 1.sim e yükledim 2.si boş kaldı. Size sorum 2.hattı zaten kullanmayacağım 2. hattada aynı imeide yazmalımıyım boş kalınca 120 günlük serbes dolaşımdan sonra komple telefonum kapanırmı ? Teşekkeür ederim

  1. Sadece birine imei yazılması yeterli. Kapanırsa diğeri kapanır. Zaten onu da kullanmayacaksınız. Ama MTK Engineer’la o telefona imei yazılabilir mi o konu şüpheli. Daha sonra yeni imei numarasını *#06# tuşlamasıyla kontrol ettiyseniz problem yok.

   1. kontrol ettim değişmiş araştırmalarıma göre formatta yada fabrika ayarlarına dönüldüğünde siliniyormuş . Zaten telefonu babam kullancağı için root format vs gerek kalmaz kalsada yeniden bu pragramla hallederim.
    yanıtladığınız için teşekkür ederim

 13. hocam bir sorum olacaktı.Benım replıka samsun s5 mını telefonum var.Bu telefona ben root attım ve sonrasında bana yasal uyarı gldı.Elınızdekı cıhazın ımeısı kapanacak dıe.Ben bunu araştırdım ve yapmak ıçı pasaport lazımmış fakat benım pasaportum yok.Aldıgım yer ise kuçuk bır işletmeydi internet uzerınden aldım kısacası.Ben kapandıktan sonra yenı bır ımeı atsam çözulurmu sorun yada nasıl yaparm yardım edermısınız?

  1. Bildiğimiz kadarıyla A serisine imei atılamıyor. Tabi telefon orjinalse. Orjinal değilse zaten yukarıdaki kodlardan biri işe yarayacaktır.

 14. Çok teşekkürrr ederimm hiç bilgim olmadığı halde tekefonuma format attım ve imei numarasini yeniden yükledim :)

 15. hocam kolay gelsin
  bir sorum olacak size yardımcı olursanız çok sevinirim.
  replika Black berry Z10 hd var elimde internete girdiğim gibi kendi kendine bişeyler indiriyor.
  telefonu donduruyor. yüklü olan birkaç uygulama var virüs atıyor telefona.
  ( SEXY- PORN- BUNA BENZER) Uygulamalar durduruyorum yine atıyor. kaldırıyorum kendiliğinden yine o uygulamaları yüklüyor. DU BATERRY Diye bir uygulama var onu yükleyip ordan durdur dediler yaptım bi fayda etmedi aynı sorunları yine yaşıyorum Lütfen yardımcı olurmusunuz Rica etsem. SAYGILAR

  1. Çözüm belli; Root ya da yazılım yüklemesi. Telefon orjinal olmadığı için yazılımını bulmanız çok zor. Ama şu makaledeki uygulamaları deneyerek Root yapabilme şansınız var. Sonra hataya sebep olan uygulamayı bulup, kökten kaldırırsınız. http://www.ceplik.com/root-nedir-nasil-yapilir

 16. Ya hocam lütfen write IMEI diyorum. Ve bana su yazı çıkıyor IMEI olmuyor
  Çıkan yazı :fail to write ımeı due to radio unavailable or something else lütfen bana mail yoluyla yardım eder misiniz şimdiden teşekkür
  Er
  Mail adesim:nkesip@gmail.com

  1. Bu hatayla daha önce karşılaşmadık. Ama başka bir kod denemek ya da alternatif yöntemi kullanmak çözüm olabilir.

 17. replika note 3 daha önce ımei attırmıştık telefon kasmaya başlayınca formatladık fakat bu sefer ımeıl kayboldu bunu nasıl düzeltebilirim? ne kadar kod varsa denedim sadece mobil ağ kullanılamıyor diyo yardımcı olun acilllll

  1. O imei numarasını kenara, bir yere not etmiş miydiniz? Format sonrası imei silinir ve yeniden yüklemek gerekir. Eğer eski imei numaranız durmuyorsa yeni bir imei numarası bulup, yukarıda anlatılanlardan yararlanarak yükleme yapabilirsiniz.

   1. ımeili kaydetmedim ama elimde şuan başka bi ımeıl var.mobil ağ kullanılamıyor diyo kodları deniyorum olmuyo bi türlü. telefon annemindi şimdi kendimi suçlu hissediyorum ne yaptıysam olmadı bide elimde kalır tamamen bozulur diye başka bişeyde deneyemiyorum. bişey olur mu bozulma vs???

    1. Yukarıdaki denemelerle telefon bozulmaz. En fazla sıfırlarsınız düzelir. Yukarıdaki kodların tamamını denediyseniz, makalenin altında bulunan bağlantıdan, alternatif yöntemi deneyin.

       1. ya iyide detaylı anlatsanız iyice açkıklama yapsanız yardımcı olsanız olmuuyo muu

 18. Benim kaçak iphone 5 ve kaydetmem gerkio pasaportla o imkanım yok imeil atmayi düşündüm ve bütün kodları girdim imei butonu acilmio kodlari kabul etmio

  1. Telefon orjinalse pasaport kaydından başka şansınız yok! Replikaysa yani orjinal değilse yukarıdaki kodlardan biri mutlaka işe yarayacaktır.

 19. Merhaba, elimdeki kore replika s3 mini’nin imei kopyalanmış yeni imei Kd dunu hurda bir samsung’tan kaydettim oldu ancak bu sefer kendiliğinden mobil internete bağlannıyor wifi yayınlarını tarıyor bulundu ikazı veriyor, acaba fabrika verilerine sıfırlarken yanlış bir yeremi kurcalayıp dokundum? Tayfun bey Kolay gelsin

  1. Kendiliğinden mobil veriyi açıp, kapaması sizin yaptığınız işlemle alakalı değil. Telefonun kendi yapısı bu tip anormalliklere çok müsait. Buna bir uygulama da sebep oluyor olabilir. Tavsiyem imei numarasını bir kenara not etip, tekrar fabrika verilerine döndürmeniz ve imei yüklemesini tekrar yapmanız. Ayrıca telefonda kaldırılabilen, gereksiz tüm uygulamaları da kaldırın.

   1. Çok çok teşekkür ederim, yine öyle yaptım oldu üzerine arka plan veri bağlantısını sıfırladım format atarken konekşın test imgeleri gibi bölümleride sıfırlamıştım. Bakalım ne olacak. Kolay gelsin

  1. imei numarası kayıtsızdır. Kayıtlı bir imei numarası kullandığınızdan eminseniz telefonda şebeke sıkıntısı olabilir.

 20. Benim telefonum huawei. Bazı kodları deneyince mobil ağ kullanılamıyor yazdı , bazılarında da sadece boşluk çıktı yani bişey olmadı ne yapmalıyım?

 21. İyi aksamlar elimde replika cin mali samsung i9300 var fakat android degil imei numarasini nasil degistirebilir veya onarabilirim.? Yardimci olursaniz sevinirim. Not: java destekli replikalar icin verdiginiz kodlari denedim olmadi.

 22. Gprs ye girdim imei seri nosunu yazip wirte imei ye bsmmzi istysonuz yalnz anlmdm bnde imei no. Su yokki oraya ne yazacagm tesekkurler.

        1. *#06# yaparak kontrol sağlayın. Aldığınız uyarı işlemin başarıyla gerçekleştiği anlamına gelir.

 23. merhabalar acill sormam lazım internete girmeyen bir telin mesela nokia 1110 gibi bu tip internete girmeyen cihazların imeilini atsak internete girme sorunu oluşurmu

 24. Herşeyden önce çok teşekkür ederim benim işime yaradı hemde çok ihtiyacım olduğu bir anda. Elinize sağlık

 25. MRB ELİMDE SAMSUNG A5 VAR İMEİ DEGİŞMİYOR… *#*#3646633#*#*..KODUNU BULDUM GİRİYORUM GPRS GİRİYORUM İCİNDEKİ ESKİ İMEİ GÖRÜYORUM AMA YAZMA SİLME YAPAMIYORUM MTK ENGİNE KURDUM GENE AYNI YAZAMIYORUM SİLEMİYORUM FORMAT ATTIM AMA GENE SILINMIYOR YAZILMIYOR

  YARDIMCI OLURMUSUNUZ

 26. imei değiştirdim ancak hala mobil ag kullanılamıyor sorunu var. ağ operatörün de otomatik seçim yaptığım da şu an bu ağa baglanılamıyor sorunu var.

  1. imei numaranız kayıtlı mı? kayıtlı olmasına rağmen şebeke alamıyorsanız bu donanımsal bir sorun demektir. bir teknik servisin bakması gerekir.

   1. Evet kayıtlı kullanmadığım bir telefon dan aldım imei numarasını ama şebeke yok. telefon kore olduğu için fazla önemsemiyorum cevap için tşk ler.

 27. galaxy mega telefonuma yukarıdaki kodları girmeye çalıştm bi kac tanesinin ardndan arama bölümüne girmemeye başladı hata veriyo ekran kapanıyor

  1. telefonunuz orjinal mi replika mı? orjinal telefonlarda kod çalışmaz.bir teknik servise danışmanız lazım.

 28. Iphone 6 s var imei silindi tekrar imei atmaya çalışıyorum fakat gprs kısmına girince imei yazılacak bölüm çıkmıyor mtk programı ile yapıyorum yine gprs e girince o imei kısmı çıkmıyor nasıl yapabilirim başka ? Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

  1. telefonunuz komut ile imei onarımını desteklemiyor demekki, verilan altertif yoldaki mtkdroid tools ile yapmayı deneyin. o da olmazsa farklı yollar araştırın.

 29. Merhaba bende not3 var dediğin kodları deneyemedim *#*# yapınca yazdıklarım siliniyor mesela Android Replika Note 3’ler için *#*#3646#*#*
  *#*#3646* burda kalıyor kareye basınca yazdıklarım siliniyor nasıl yapabilirim

 30. bir tane iphone 5 s var kore mali imeili kapandı bir türlü açamadık denemedigimiz kodlar kalmadı bilginize sizde mevcutmudur

  1. cihaz android işletim sistemliyse marketten secret code revealer uygulamasını indirip engineering kodunu test edebilirsiniz. o da işe yaramazsa bir teknik servise göstermeniz gerekecek.

   1. selam size acil bişy demek istiyorum ya benım şuan s4 korea malı var ama imei kayıtlıda telefon 1 el geldi kartımı takıyorum hizmet yok diyor bu konuyda çok yardmın ıza ihtiyacam var lütfennn ????

    1. 112 acil arama yapıyorsa imei sorunludur
     112 aramıyorsa telefonu sokmen lazım muhtemelen sebeke antenı yerınden cıkmıstır yada en alt kısımda anten gorevı goren 2 adet sarı plaka var onları bıseyle sıyır yada tamırcıye ver hıc ugrasma

 31. S.a ben dediğiniz kodlardan ikinci olanndan yaptım imeili deiştrdm verdiniz linkten sorguladım ama hala hizmet yok diyor bunun sorununu yasamadım ama imei lini deiştirene kadar kayıtlı olan imeileri nasıl bulabilirim önerileriniz ??

  1. kullanmadığınız bir telefonun imei numarasını kullanabilirsiniz. işlemden sonra mutlaka telefonu kapatıp açın.

   1. kullandıgım bir telefonun imeilini atsam attım telefonun imeili gider mı teşekkürler

     1. son bişey daha sorucam izninizle bu sisteme kayıtlı olan imeilleri bulmamızın bi caresi yok mu ilk aldımda bu telefon heryerde çekiyordu ama sonradan imei deiştikten sonra hizmet yok arada diyor s3mini replika cihazların imeilin baslangıc rakamları hakkında bir bilginiz varmı ?

      1. imei numarasının hangi cihaza ait olduğu önemli değildir, 3310 imei de yükleseniz çalışır. ara sıra şebeke sorunu yaşıyorsanız bu imnei ile ilgili değildir, donanımsal bir sorun vardır. büyük olasılıkla anten bağlantısında sorun vardır.

        1. benim telefon replika s5 mini kodların hepsni denedim olmadı bana yardımcı olabilirmisiniz

 32. Ben iraktan lg g3 aldim iki ay sonra kapandi şu verilen butun kodları denedim ama hicbir sekilde şu gizli menü cikmiyor telefon orjinal diyemi cikmiyor acaba orjinal telde imeil nasil degisecem yardimci olursaniz cok sevinirim telefon kapandi ve simdi telefonsuzum

  1. orjinal lg g3 modellerinde kod işe yaramaz. box (program kutusu) ile onarılması lazım. bir teknik servise danışın.

  1. orjinal telefonların imei onarımları sadece box ile yapılabilir. telefonunuz orjinalse bir teknik servise gidin.

  1. telefonunuz replika yani taklit bir telefonsa yukarıdaki kodları deneyin. orjinal bir telefonunuz varsa kendiniz bu işlemi yapamazsanız bir teknik servise danışın.

    1. google play store’dan secret code revealer uygulamasını indirip kod araması yapabilirsiniz. enginnering kodunu bulun.

  2. bu arada s5 mınıler imei onarımı olmuyor imei yazılsa bıle sebeke alamzssınız en ıyısı pasaport uzerınden kayıt yapmaktır

  1. cihaz replikaysa bütün kodları deneyin. kod işe yaramazsa alternaitf oylu deneyin. orjinal telefonsa box ile yapılması lazım. bir teknik servise danışın.

  1. orjinal lg cihazlarında engineer mode mevcut değildir. bazı cihazlarda test mode ve informatin mode mevuttur. bu modlarla imei onarımı yapamazsınız. lg cihazları box(program kutusu) olmadan imei onarımından geçemezler.

   1. lg g3 kore gprs gırıyorum ımeı yazılan bolum soluk cıkıyor write ımei cıkmıyor neden olabılır acıl cvp verebılırmısınız sımdıden tesekkur ederım..

 33. kdların hepsini denedim bazılarında yazı kayboldu ama öyle kaldı yani hiç bi ekran gelmedi donmadıda 1-2 dakika bekliyorum gelmiyor hiçbirşey birde benim bimcell diye söylüyor telefon ama yalnızca acil çağrılar için diyor lütfen cevap verin

    1. bütün kodları denemenize rağmen işlem olmuyorsa marketten secret code revealer uygulamasını kurup engineering mode kodunu araştırın.

     1. mtk engineering adlı program ile değiştirdim imeimi ve sorunum çözüldü yinede sağolun teşkkür ederim

 34. Hello
  I have Samsung S 5 , copy made in Korea 9600 bat time to time he restarted alon usally when sambadi call me
  Thanks

  1. hi
   firsth change battery and try. if again happen same problem you can format the phone.

   1. I Chang my battery and 2 time i reset factory bat I having problem because he dosent remember IMEI bat still have the same problem because he restarted time to time
    Thanks

    1. all copy phones have problems like yours, if changing battery and formatting not solved your problems maybe there is problem with mainboard. please show to a technical service.

 35. benim lg g3 cihaza nasıl imei atabilirim hiç bir sitede kodbulamadım yardımcı olursanız sevinirim

  1. cihazınız orjinal ise kod işe yaramaz, box(program kutusu) ile imei onarım işlemi yapılmalıdır. bir teknik servise danışın lütfen.

 36. i restart (factory) my Samsung s5 bat now i dosnt have IMEI because the phone restarted alone and for that i restarted my phone haw to get IMEI and harvard for Samsung s5 made in Korea i9600 model

  1. yukarıdaki kodların hepsini deneyin. hiç biri uymuyorsa büyük ihtimalle kod ile çözülemiyordur, farklı yöntemler araştırın.

    1. bazı kodlar birden fazla cihaz için çalışmabilmektedir. diğer bütün kodları da deneyin. sitemizdeki tüm bilgileri denenmiştir.

 37. imei numarasını alıcakmıyız napıcaz imei numarası ne bndede şebeke yok diyo s5mini dediğiniz yere geldim numara bölümüne neyazacağım lütfen acele cevaplayın alınıyormu kafadan mı sallıyoruz

   1. S5 mini imei kodu lazım hiç bir yerde bulamıyorum yarın kapanıcak, size güveniyorum lütfeen

 38. Na telefonu Samsung Galaxy s5 I9600 -REPLICA, uradio sam RESET prema tutorijalu sa YOUTUBE (HARD RESET REPLICA S5 XING LING)dio sa MMC.Nakon toga telefon nevidi SIM karticu. Na drugom telefonu kartica radi.Šta se može uraditi da se telefon dovede u
  ispravno stanje odnosno dase može opet koristiti.Reset rađen jer se telefon sam poćeo rresetovati.(ugasi se sam od sebe pa se ponovo upali, po pozivu ista stvar ..)
  Pozdravljam Edo

 39. Bende replika s3 var herşeyi yapıyorum İmei kaydediyor kapatıp açıyorum İmei kontrol yaptığımda yeni İmei gösteriyor ama hattı açmıyor neden? Yardım edin

  1. iki hatlıysa her iki hata da imei yazın. sim kartınızı kontrol edin. başka bir kart deneyin.

    1. kullandığın imei numarasının kayıtlı olduğundan emin misiniz? başka bir imei numarassı kullanın, onda da aynı sorunu yaparsa sim kart yuvası zarar görmüş demektir.

 40. Bb z10 replika imei kodu *#112# muhendilik kodu *#1111# acilis logo kodunu veya nasl yplcgni bilen varsa ne olur soylesin

 41. Siri m having replica s5 but I m facing network problem .so I folled the code above n write the new imei number of my own but still not recived network. Pls help me out

 42. Benim de s5 var sebeke bulmuyor yardimci olurmusunuz yeni imai numarasini nerden alip yenisini girecegiz bizahmet yardimci olursaniz sevinirim

 43. Note3 İml Kod Lazım Kardeş Kore Malı Bir Telefon Bir kere İML Ettim Şimdi Enginars Olan yere gelmiyor acil cvp bekliyomm

  1. yukarıda yazdığımız kodların hepsini deneyin. olmuyorsa marketten secret code revealer uygulamasını indirin.

 44. fail to write IMEI due to …..

  hatası alıyorum bende.
  fabrika ayarlarına çevirdim denedim yine aynı.

   1. s5 mini lerinki farklı daha önce atmıştım ama unuttum *#4654#* gibi bişeydi ama rakamların yerlerini karıştırdım bulamıyorum :)

    1. google play store’dan secret code revealer uygulamasını indirip kod araması yapabilirsiniz.

 45. 3. Kodu yazdıgımda yazılar siliniyor ama gösterilen ekran açılmıyor. Ayrıca elimde başka bi imei kodu var fakat harfte va onda onu nereye yazmam gerekiyor.

  1. Imei kodunda harf olmaz. Girdiğiniz kod telefonunuza uymuyor demek ki telefonunuzun modeli nedir.

    1. telefonunuz orjinalse kod ile imei değiştiremezseniz. bu işlemler sadece replika(taklit) telefonlar için. S5 ler için imei işlemi yapılamıyor pasaport kaydı yapmalısınız.

     1. Orjinal değil replika zaten pasaport işlemleri de yapıldı. Başka bi hat için yapılmıştı ama şu an kendi hattımda bu sorun var

 46. Meraba Elimde Replika Iphone 5C Var Telefonu Sıfırlayınca Imei Gitti Imei Değiştirmek İstiyorum Bana Yardım Edin Nolurrrrr

    1. kodlar sadece replika(taklit) telefonlar içindir. orjinal bir telefonunuz varsa lütfen bir teknik servise danışın. orjinal telefonlarda kod işe yaramaz.

 47. mrb arkadaslar acil yardimci olursaniz sevinirim kore iphone 5s var *#3646633# kodunu giriyorum gprs kisminada girdim bi yerde 100 yaziyor inu siliyorum imei yaziyorum fakat sizin dediginiz gibi imei write yazan bi buton falan yok acil yardim edin http://www.facebook.com/remzi.duraq facebook adresimdende ulasabilirsiniz lutfen yardim edin

 48. Bende yaptim ama ama yeni imei kaydetmiyor kafadan mi atmam lazim nasil olcak benim s4 mini lutfen yardimci olun

    1. O zaman bir teknik servise gitmenizi oneririm. Yoksa surekli kapanir o telefon. Dogru bir imei numarasi girilmesi lazim.

       1. telefon çalışıyorsa *#06# kodunu girip öğrenebilirsiniz. çalışmıyorsa arkasındaki etikete bakın.

  1. Merhaba. Cihaz android ise marketten secret code revealers uygulamasini indirin search codes yapin. Engineering mode kodunu bulun.

 49. hocam 3646633kodu yazıyorum ımeıwrıte olan yere tıklıyorum kayıt olmuyor eski kod kalıyor orda kodu yazdıktan sonra söylediyor fail to write ımeı due to radıo unavailable or something else hocam yardım olursanız çok sevinırım şebeke yok telefonda :(

  1. hangi cihaz? imei yazılamadı diyor da şimdiye kadar böyle bir sorunlar karşılaşmadık. imei numarasanın doğru bir imei numarası oldğundan emin olun bazı cihazlar imei numarası yanlışsa kaydetmeyebilir veya cihazı sıfırlayıp yeniden deneybilirsiniz.

 50. hocam sağolun. telefon note 3 replika. sıfırlayınca seri numarası patladı. sayenizde hallettim. çok teşekkürler…

   1. Hocam bendede replika iphone 5s var imei girmek isrtiyorum fakat gprs bölumunde imei yazacak yer yok lutfen yardim

     1. Replika iphone 5s bilg. Bagladim bilg.mtk droid tools prg. Kurdum daha önceden samsung kies prg.kuruluydu fakat tlf bilg. taktigimda tanimiyor bu konuda bana yardimci olurmusunuz

  1. slm samsung s5 logo kodunu bilen varsa paylaşırsa sevinirim lütfen yardımcı olurmusunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir