iPhone iCloud Şifresi Hakkında


DİKKAT: Sitemizde anlatılan işlemlerin büyük çoğunluğu tarafımızca denenmiş olmasına rağmen %100 doğruluğunu garanti edemeyiz! Buna rağmen yapılan yanlış yüklemeler veya işlemler cihazınıza ciddi yazılımsal zararlar verebilir! Anlatılan işlemi yapıp, yapmamak sizin kararınıza bırakılmıştır. Ne yaptığınızdan emin değilseniz, lütfen konuya hakim birine danışın!

Birçok iPhone kullanıcısının kabusu haline gelmiş olan bu şifre adı üstünde iCloud yedekleme sisteminin şifresidir. iPhone’nunuzda iCloud hesabını aktifleştirdiğinizde telefonunuzdaki bilgi ve veriler iCloud sisteminde yedeklenir.

Yedekleme sistemi olarak kullanılmaya başlanan bu hesaba zamanla ek fonksiyonlar da eklenmiştir. Bunlardan biri de ‘iPhone’umu Bul’ fonksiyonudur. Bu fonksiyonu kullanmak için mutlaka iCloud hesabı kullanmanız gerekiyor.  iCloud hesbınızla otorum açtıktan sonra bu fonksiyonu kapatabilirsiniz, bu fonksiyon kapalı olduğu sürece şifreyle işiniz yok demektir.

Ancak iPhone’umu Bul özelliği açıkken iCloud şifrenizi unutursanız veya herhangi birinden-bir yerden iCloud hesabı ayarlanmış ve açık bırakılmış olarak aldığınız telefonu sıfırlamaya çalıştığınızda tehlike çanları çalmaya başlar! :)

İphone’umu Bul özelliği açıkken iCloud hesabını devre dışı bırakmak istediğinizde sizden şifre ister. Şifreyi bilmiyorsanız veya hatırlamıyorsanız fonksiyonu kapatamazsınız. Madem kapatamıyorum ben de telefonu tamamen sıfırlarım diye düşüneceksiniz doğal olarak! Ama bu özelliği kapatmadan telefonu sıfırlarsanız açılışta sizden bu şifreyi girmenizi isteyecektir. Şifreyi girmezseniz telefonu açamazsanız. Kısacası şifreyi bilmediğinizde Apple, telefona çalıntı cihaz muamelesi göstermektedir.ICloud-sifresi-kirmaPeki bu durumda neler yapabilirsiniz?
Öncelikle hesap sizin hesabınızsa şifreyi hatırlamak için kendinizi biraz zorlamanız gerekecek. :)  Hesabı açarken vermiş olduğunuz yedek hesabı hatırlıyorsanız şifremi unuttum seçeneği ile şifreyi sıfırlayabilirsiniz.

Telefonu başkasından almışsanız yani hesap size ait değilse hesap sahibine ulaşmaya çalışmalısınız. Hesap sahibine ulaşabildiğinizde eminiz şifreyi size verecektir.

Bir diğer seçenek ise eğer cihazın faturası elinizde mevcut ise fatura ile beraber Apple servislerine uğramak ya da  Apple müşteri hizmetleri ile irtibata geçmektir. Müşteri temsilcisi ne yapmanız gerektiği hakkında sizi yönlendirecektir.  Apple müşteri hizmetlerine sabit telefonlardan 00800448829878 numarasını arayarak ulaşabilirsiniz.

Bunlardan hiç birini gerçekleştiremiyorsanız internette iCloud şifresini belli bir ücret karşılığı açtırdıklarını iddia eden sitelere başvurabilirsiniz. Biz daha önce bu tür bir yöntem denemedik o yüzden güvenilirliliği konusunda sizlere birşey söyleyemiyoruz.

21 Yorum

 1. Merve dedi ki:

  İtuneste telefonu geri yüklersek telefon ekranına yine mi icloud girişi gelir ?

 2. Merve dedi ki:

  Tekrardan merhaba telefonumu itunese bağladım fakat eski bi icloudumu girdim ama ekrana yine şu sürümü yükleyin güncelle iphoneyi geri yükle diye bildirim geldi yaptım oluyordu sonrasında bilgisayardan kablosu falan çıktı bilgisayar fln kapandı ama yine güncelledi en sonuna geldim güncellemenin bu sefer ağ hatası inrerneti fln kontrol edin yeniden deneyin dedi bunun sebebi eski icloud olması mı yoksa telefonun kablosunun çıkması bilgisayarın kapanması mı ? Eski icloud olsa günceller mi aynı ya da bu icloud geçerli mi 😕

 3. Emircan dedi ki:

  Format kilidi kırma

 4. demir ali dedi ki:

  iPhone 4s almanyadan internetten alınmış türkiyeye giriş yapılmıştır yani pasoporta işlenmi tir vergi dayresine de girişi yapıldı fakat satın alındıgı kişinin iCloud hesabını şifresini iştiyor o sahısıda ulaşılamıyor ne yapmam gerekiyor yeniden yazılım yükledik olmuyor ne yapmam lazım saygılarımla

  • Halil Akgül dedi ki:

   Faturası varsa apple ile iletişime geçip sorunu çözebilirsiniz. Faturası yoksa maalesef apple size destek hizmeti vermeyecektir. İnternette icloud hesabı açtıklarını iddia eden kişiler var. Sahibinden.comda iphone icloud diye arama yaparsanız birşeyler bulursunuz.

  • ismail aşçı dedi ki:

   İcloud hesabını koyan kişiye ulaşman gerekecek. Yoksa tek istimal son cümle :(

 5. fannane youssef dedi ki:

  mot de passe icloud

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir