General Mobile Discovery telefonunuzda bütün yetkileri kontrol edebilmeniz için root yetkisine sahip olmanız gerekmektedir. Bunun için de öncelikle telefonu rootlamanız gerekiyor. Root işlemi telefonunuzdaki uygulamaların erişim izinlerini kontrol edebilmenizi sağlayacaktır.

Root işlemi telefonunuzun garantisini bitirecektir. Eğer garanti kapsamıdna bir cihazınız varsa bunu göz önünde bulundurun. Bu işlem telefonunuzdaki herhangi bir bilgi veya veriyi silmeyecektir.

Telefob ayarlarınızdan güvenlik ayarlarınıza girip Bilinmeyen Kaynaklar seçeneğini aktifleştirin. aşağıdaki dosyayı indirip telefona hafızasına veya hafıza kartınıza atın.

1: Frama Root General Mobile Discovery

general mobile discovery root yapma

Dosyayı açıp yükleyin. Yüklediğiniz uygulamayı açın ve resimde görüldüğü gibi Boramir seçeneğine dokunun. Yükleme bitince telefonunuzu kapatıp geri açın. Telefonu geri açtığınızda menüde SuperSu uygulamasını göreceksiniz. Bu telefonunuzun başarılı bir şekilde rootlandığını gösterir. Uygulama güncelleme isterse Normal butonuyla güncelleyin.Telefonu unroot yapmak isterseniz SupeSu uygulamasının ayarlar kısmına girip Unroot seçeneğine dokunun.

5 thoughts on “General Mobile Discovery Root Yapma”
  1. Hocam öncelikle merhabalar kolay gelsin herkese ben General Mobile Discoery kullanıcısıyım telefonuma bir virüs bulastı ve hiçbir program ile silemiyorum bu virüsü silmem için root yapmam gerekiyormuş bende root yapmayı denedim fakat başarısın oldum failed try another exploit if available error #17 veya #15,#16 gibi hatalar aldım ve root yapamadım.Virüs gerçekten çok sinir bozucu hala silmiş değilim.Bu konu hakkında bi bilginiz varsa yardımcı olun LÜTFEN

    1. Tek çözüm Root yapmak değil. Yazılım yüklemesi de çözüm oluyor. Sağlıklı bir yazılım yükleme yönlendirmesi bulursanız onu uygulayın.

        1. Discovery modeline yazılım yükleme işlemi biraz sıkıntılı. O yüzden biz burada bilgi paylaşımı yapmadık ve başka linkte yayınlamıyoruz. Madem konuya uzaksınız, tavsiyemiz bir GSM bayisine gidip, yazılım yüklemesi talep etmeniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir