Casper Via V8 var olan bir hatadan dolayı telefonu formatlasanız dahi telefonunuz yeniden kod isteyebilir. Bu bir çok Via V8’de görülen bir hata ve şu an için tek bir çözümü var.

Normal de format yani hard reset işlemi sonrası tüm ayar ve veriler sıfırlanır. Ancak Via V8’de durum farklı! Sorun ortaya çıktığında kullanıcı telefona donanımdan format seçeneğini uygulasa da daha önce koymuş olduğu kodla karşılaşır ve bu kod unutulmuş ya da bloke edilmişse menüye erişim sağlayamaz. Bu da telefonunun kullanılamayacağı anlamına gelir.

Casper Via V8 modelinde bu sorunla bir kaç karşılaştık ve sorunu paylaşan arkadaşların yorumlarını da forumlarda gördük. Bu sebeple üreticinin müşteri hizmetlerini aradık ve müşteri hizmetlerinden aldığımız cevap cihazın teknik servise gönderilmesi yönündeydi. Yani bu sorunla karşılaştığınızda yapmanız gereken cihazı en yakın servis noktasına götürmek. Telefondan ya da e-posta yoluyla bu soruna çözüm bulmak mümkün değil!

casper-via-v8-format-sonrasi-kod-istiyorİlgili sorunun çözümü için marka güncelleme ya da yazılım paketi yayınlayabilir. Ancak şu an resmi sitede herhangi bir dosya yer almıyor. Bu sebeple üreticinin resmi web sitesini arada bir kontrol etmekte fayda var. Yine konuyla ilgili bir gelişme olup olmadığı konusuyla ilgili müşteri hizmetleriyle de görüşülebilir.

Casper İletişim Bilgileri için Tıklayın

16 thoughts on “Casper Via V8 Format Sorunu ve Çözümü”
 1. tabletpiri.com daki stock romu atın işlem tamam (format all+download) seçimini yapmayı unutmayın

 2. Casper VIA v8 telefonunu kullanıyorum. Yaklaşık 1 yıl kadar kullanıyorum. Telefondan şikayetçi değilim yalnız sürekli telefonum açık olduğu halde 5 dakika araligiyla bana pin kodu soruyor. Ayrıca telefon görüşmemde bu sıkıntı çıkıyor. Bu durumdan çok şikayetçiyim artı ne yapmalıyım bana bi çözüm bulun lütfen.

  1. Size sorduğu bu pin kodu sim kart için mi yoksa ekran güvenlik aşamalarından biri mi?

    1. Bu sorun sim kartınızdan da telefonun sim yuvasından fa kaynaklanabilir. Yapmanız gereken başka bir sim kartla bir süre kullanıp denemek. Başka kartla sorun olmuyorsa sim kartınızın yedeğini alın.

 3. Biz rom da yukledik faydasi yok hala sifreyi istiyor. Teknik servise gonderip bir sonuc alan var mi acaba?

  1. Mutlaka vardır! Teknik servisten kastınız yetkili servisse, onlar zaten bunun için var. Kullanıcıya olumlu sonuç vermek zorundalar. Eğer bu halledilemeyen bir sorun olsaydı, üretici ürünlerini toplamak zorunda kalırdı.

 4. Beyler Bu şifreyi biz koymadık diyorsunuz ya işte bu yanlış bunu siz koyuyorsun hani telefonda kaybolmaya karşılık özel güvenlik şifresi kendimiz koyup özel bağzı kişilerinde numarasını koyuyorduk ya işte koyduğumuz bu güvenlik kodu bu pın yerine yazın açılacaktır
  (KÜRT) Bi teşekkür Çok Görmeyin

  1. Çoook teşekkür ederim kardeşim. Allah razı olsun. Sıkıntımı sen çözdün, işin rast gelsin…

 5. bu sorunu yeniden rom yüklerek çözülebilir..admin isterseniz rom dosyasını ve anlatımını paylaşabilirim.

   1. Casper Rom dosyalarını paylaşmadığından bu işleme dair makale şu an sitede paylaşılmış değil. O yüzden buradan anlatmamız sağlıklı olmaz. Lütfen daha kapsamlı bir araştırma yapın ya da servisle irtibata geçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir