Apple kullanıcıları son dönemde yeni bir hatayla karşılaşıyor; ‘Apple Kimliği Yaratılamıyor’! Sorunun açıklaması ise şu şekilde: “Bu aygıt artık ücretsiz iCloud hesabı oluşturmak için uygun değil.” Peki bu durum neden kaynaklanıyor ve çözümü nedir?

Apple uygulama marketi konusunda işi en sıkı tutan marka ve bu yüzden kullanıcıların daha çok kredi kartıyla üyelik almasını istiyor. Bunun da nedeni daha sonra gerçekleştirilebilecek ücretli bir alımı hazırlık yapmak. Ancak her kullanıcı ücretli uygulamalarla ilgilenmiyor ya da çevrimiçi satın alma yapmıyor.

Yeni cihazların çıkmasıyla da birlikte Apple iPhone cihazlara tabana daha hızlı yayılıyor. Eski model cihazları kullanacak olan tüketiciler de doğal olarak hemen, mümkünse ücretsiz(kredi kartsız) Apple kimliği oluşturmaya başlıyor. Ancak bir çok cihaz daha önce başkaları tarafından kullanılmış ve bu cihazlar üzerinden ücretsiz kimlik alımı yapılmış. Apple, güncellediği sistemiyle artık buna belli bir limite kadar izin veriyor. Sonrasında ise malum uyarı beliyor.apple-kimligi-yaratılamiyorBu sorunun çözümü aslında belli bir noktaya kadar basit. Eğer ilgili hatayı aldıysanız öncelikle menü üzerinden cihazı sıfırlamalı ve kurulum yaptıktan sonra yeniden denemelisiniz. Eğer bu da çözüm olmadıysa bu kez iTunes üzerinden cihaza yazılım yüklemeli, kurulu yapmalı ve yeni bir deneme daha yapmalısınız. Sıfırlama ve kurulum işlemlerinin nasıl yapıldığını aşağıdaki bağlantılara tıklayarak görebilirsiniz.

Apple iPhone Format Atma – Yazılım Yükleme

Apple iPhone Modellerinde Kurulum Nasıl Yapılır?

Özellikle iTunes üzerinden yazılım yüklemesi yapmak soruna genellikle çözüm oluyor. Eğer tüm denemelere rağmen hala aynı hata alınıyorsa, tüm limitleri dolmuş demektir. Bu durumda ise Apple Store ile bağlantı kurmanız gerekir. Randevu sistemiyle ilgili paylaştığımız makale yine alt tarafta.

Apple Store Randevu Sistemi

11 thoughts on “‘Apple Kimliği Yaratılamıyor’ Sorunu ve Çözümü”
 1. Benim iphone 4 üm var apple kimliğimi ve parolamı yazıyorum girişe basıyırum parolanı sonra kodu yaz kod geliyo ben kodu nereye yazıcam bilmiyorum yeniden kimlik yarat diyorum sunucu hatası veriyo sonra açılmıyo sıfırlıyorum olmuyo bunu bir çözümü var mı size soruyorum lütfen en kısa sürede cevabımı verin

  1. Kod için ekranda bir alan belirmeli ve kod oraya girilmeli. Siz öncelikle oradaki hesapla işlem yapmalısınız. Telefonda bir hesap varken başka bir hesap oluşturmak sorun yaratacaktır.

    1. Hesabın şifresini biliyorsan, en altta çıkış yap seçeneğini kullanabilirsin.

      1. Telefon modeli iPhone 4 olduğu için olabilir. icloud.com üzerinden hesap alıp, telefona kurmayı deneyin.

 2. Apple ıpat 2.nesil 16GB tab 2.el tablete format atılmış ve App store kimliği silinmiş ne yaptımsa App Store hesabı oluşturmadım yardımcı olursanız çokkkk sevinirim ?

  1. Cevap biraz geç oldu ama bildirimiz düşmemiş. Yine de görürseniz, başka bir cihazda aldığınız kimliği tablete kurmayı denemelisiniz.

 3. Güzel bir yazı olmuş, ayrıca kredi kartı vermeden Apple kimliği alabilmek aslında çok kolay da birçok kişi bunun için para veriyor :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir