Samsung Galaxy Y S5360 telefonunuzun android sürümünü 2.3.6 ya yükseltip güncellenmiş bir şeklilde kullanmak için veya telefonunuzdaki herhangi bir sorundan dolayı yeniden yazılımı yüklemek isterseniz aşağıda anlatacağımız yöntem ile bunu yapabilirsiniz.

Yazılım yükleme, güncelleme işlemine başlamadan önce lütfen bilgilerinizin yedeğini alın ve batarya şarj seviyesinin %50‘nin üzerinde olmasını sağlayın. İşlem esnasında bataryanızın bitmesi ve telefonun kapanması ciddi yazılımsal sorunlara yol açabilir. Eğer bilgisayarınızda Kies yüklü değilse lütfen Kies’i buraya tıklayarak indirin ve kurun. Sürücülerin yüklenebilmesi için bu gereklidir.

Not: Sağlıklı bir yükleme için telefonunuzu formatlamanızı öneririz. Telefonunuzu nasıl formatlayacağınızı öğrenmek için lütfen buraya tıklayın.

Yükleme – Güncelleme işlemine başlayabilmek için öncelikle şu dosyayı indirip .rar dan çıkarıyoruz.

-GalaxyS5360_DDLA1_2.3.6

s5360 odin yüklemeDosyayı indirip açtığınızda yukardaki gibi listelenmiş dosyaları göreceksiniz. Odin 1.85 klasörünü açıp Odin3 v1.85 programını açıp aşağıdaki resime bakarak dosya seçimini yapıyoruz. Lütfen seçimleri doğru yaptığınızdan emin olun.

s5360-odin-yükleme-2

PIT :totoro_0623.pit
BOOTLOADER: DefaultCalDataWithBoot_S5360DDLA1_REV05.tar.md5
PDA: PDA_S5360DDLA1_REV05.tar.md5
PHONE: MODEM_S5360DDLA1_REV05.tar.md5
CSC: GT-S5360-MULTI-CSC-ODDLA1.tar.md5

Dosya seçiminden sonra sizin programınızdaki görüntünün yukardaki görüntü ile aynı olması gerekmektedir. eğer her şay tamam ise şimdi telefon ile ilgili kısma gelebiliriz. Telefonumuzu kapatıyoruz ve Download Mode’una almak için ses kısma + home(orta tuş) + açma kapama tuşlarına beraber basıyoruz. Samsung logosu gelince on-off tuşunu bırakıyoruz Download Mode ekranı gelince de diğer tuşları bırakıyoruz. Devam edebilmek için bir kere ses açma tuşuna basıyoruz. Şimdi telefonumuzu usb kablosu ile bilgisayara bağlayabiliriz. Usb kablosunu direk bilgisayara bağlayın. Arada uzatma kablosu veya çoğaltıcı eklemeyin. Telefon bilgisayara bağlanıldığında program ekranında ID:COM kutucuğunda bağlanılan usb noktası görünecektir. Herşey tamam ise programda Start butonuna basıp yukrda PASS yazısı görene kadar işlemlerin bitmesini bekliyoruz. PASS yazısını gördüğünüzde işlem tamam demektir. Telefonunuz bir kaç defa kendini yeniden başlatabilir. Lütfen telefon açılıncaya kadar bekleyin. Telefon açıldıktan sonra sim kartınızı takıp bir wifi ağına bağlandıktan sonra menü>ayarlar>telefon hakkında>yazılım güncellemesi yolunu izleyerek başka bir güncelleme olup olmadığını takip edebilirsiniz. Bütün bu işlemlerin sonunda telefonunuzu Android 2.3.6 Gingerbread sürümü ile kullanmaya başlayabilirsiniz.

Samsung Galaxy Y S5360 Format Atma

Halil Akgül

Buralara yazarla ilgili kimsenin umurunda olmayacağı bilgiler yazılacaktır.