ZTE, bu yıl ilk kez BrandZ’in ‘Yurtdışı Gelirlerde En İyi 20 Çin Markası’ listesinde 2. sırada yer aldı. Gelirinin %53’ünü uluslararası ticaretten elde eden ZTE, yapılan ankete göre tahmini 1.058 milyar Amerikan Doları marka değeri ile ‘2015 Yılı En Değerli 100 Çin Markası’ listesine 48. sıradan girdi.

Bu yıl beşincisi açıklanan BrandZ™ 2015 Yılının En Değerli 100 Çin Markası (Daha Önce En Değerli 50 Marka İdi), pazarlama ve marka danışmanlığı firması Millward Brown tarafından WPP işbirliği ile düzenlenen çeşitli BrandZ sıralama çalışmaları kapsamında yer alıyor. Bu sıralamada, Bloomberg ve Kantar Worldpanel’den alınan finansal verilerle birlikte Çinli tüketicilerle yapılan görüşmelerden elde edilen tüketici görüşleri beraber değerlendiriliyor. BrandZ™ En Değerli 100 Çin Markası, mevcut Çin markalarına yönelik en kesin ve en güçlü sıralamadır.

ZTE, marka etkisini küresel düzeyde artırmak için kilit pazarlarında temel avantajlarını artırıyor. Örneğin, ZTE, marka tanınırlığı ve cihaz sevkiyatındaki artış açısından istisnai olarak iyi bir performans sergilediği ABD’de üç NBA takımının resmi akıllı telefon sponsoru. Houston Rockets takımıyla yaptığı ortaklığın birinci yılında, Houston-Texas’taki akıllı kullanıcılar arasında ZTE’nin marka farkındalığı %16’ya yükseldi. Strategy Analytics’e göre, 2015 yılının ilk üç ayında, rakip firmaların yaptığı sevkiyatlar düz çizgide seyrederken veya geriye giderken, ZTE toplam ABD sevkiyatlarında %69, akıllı telefon sevkiyatlarında ise %41’lik bir artış kaydetti.

zte-dunya-turkiye2015 yılının birinci çeyreğinde, ZTE’nin küresel cihaz sevkiyatlarının %70’i Çin dışındaki pazarlara gerçekleşti ki bu pazarlar içinde Türkiye de var. Bilindiği gibi ZTE ülkemizde operatörler için telefon üretimi yapıyor.

Tam rapor için buraya tıklayabilir markayı daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir