ZTE Spro 2, Mobil Dünya Kongresi’nde GSMA Ödülü’nü Kazandı!

ZTE’nin yenilikçi akıllı projektörüne ‘En İyi Bağlantılı Tüketici Elektroniği Cihazı’ ödülü verildi,  böylece ard arda ikinci kez GSMA ödülü kazandı.

ZTE, Mobil Dünya Kongresi 2016’da ‘En İyi Bağlantılı Tüketici Elektroniği Cihazı’ ödülünü kazandığını duyurdu. Spro serisi, 21. Global Mobil Ödülleri sırasında GSMA tarafından verilen ödülü ard arda iki yıl kazanmış oldu.

ZTE Spro 2, mobil hotspot özelliklerini ve yerleşik 5 inç’lik bir Android™ dokunmatik ekranını içeren, taşınabilir akıllı bir projektördür. Cihaz, doğrudan web erişimi sağlıyor ve bir kerede bağımsız 10 Wi-Fi cihazına güvenli bir şekilde bağlanabiliyor. Yerleşik pili ile güç kablosu gerektirmiyor, böylece projektörü konferans salonundan oturma odasına veya dış mekânlara taşımak kolaylaşıyor. Bulutta, USB çubuklarda, Micro SD kartlarda veya diğer mobil cihazlarda saklanan dokümanları, sunumları ve filmleri yansıtmak şimdiye kadar hiç bu kadar kolay olmamıştı. Popüler oyun konsolları ile çalışan HDMI girişleri sayesinde mobil oyunları oynamak artık yeni bir anlam kazanıyor.

zte-spro-2-wmc-2016-odul
Ödülü alan ZTE Mobile Devices CEO’su Adam Zeng, “Spro akıllı projector serisi, ZTE’nin mobil cihazlar dünyasını genişletmek ve kullanıcılara bağlantılar yoluyla daha fazla kolaylık sağlamak için gerçekleştirdiği yenilikçi çalışmalarının önemli bir örneğidir. Spro’nun iki yıl üst üste GSMA’dan ödül kazanması ile, şirketin vizyonu ve yeni teknolojilerde öncülüğe adanmışlığı kabul görmüş oldu” dedi.

Spro 2’nin ödülü kazandığı elemelerdeki rakipleri Ducati FreeDucK Wheel, Panasonic Nubo ve Samsung Gear S2 idi. Spro1 ve 2 şimdiye kadar dünya çapında 500,000 adet sattı. 21 Şubat’taki basın toplantısında ZTE, akıllı projektör serisine kattığı son ürün olan Spro Plus’ı tanıttı. 2K kalitesinde 8.4 inç dokunmatik ekranlı bir tablet, uzun süreli deneyim için 12100 mAH’lik bir pil ve diğer gelişmiş özelliklerin yanı sıra 500 lm’lik ışık sağlayan lazer projeksiyon teknolojisi ile donanmış olan Spro Plus, akıllı çalışan ve sıkı oyun oynayan kullanıcıları hedefliyor.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir