ZTE San Francisco 2 Format Atma

ZTE San Francisco 2 telefonunuzu ekran kilidini unutmak ya da bloke etmek, uygulama hataları, düzensiz çalışma gibi nedenlerle formatlamak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

İşleme başlamadan önce lütfen telefonunuzu iyice şarj edin ve en az %50 olmasını sağlayın. İşlem sonrası verileriniz silineceğinden mümkünse silinmemesini istediğiniz verilerin yedeğini alın.

Önemli NOT: ZTE San Francisco 2 telefonunuzu formatlayabilmek için bir kaç seçeneğiniz mevcut. Bunlardan ilk ikisi tarafımızca denenmiş ve başarıyla sonuçlanmıştır. Ancak anlatacağımız son seçenek olan donanımdan format, öyle zannediyoruz ki farklı versiyonlarda farklı görev yapıyor.  Şöyle ki bizim denediğimiz telefonda tuş kombinasyonunu gerçekleştirdiğimizde, telefon FTM moduna geçti. Sonradan gördük ki bir çok kullanıcı da aynı durumla karşılaşmış. Bu yüzden özellikle ekran kilit desenini unutmak-bloke etmek gibi durumlar için ikinci yöntemi kullanmanızı öneriyoruz.

Formatlama işleminin ilk yöntemini gerçekleştirebilmeniz için telefonunuzun menüsüne ulaşabiliyor olmanız gerekir. Menü> Ayarlar> Gizlilik> Fabrika verilerine sıfırla> Telefonu sıfırla> Her şeyi sıfırla yörüngesini izlediğinizde telefonunuz formatlama-sıfırlama işlemi için kapanır ve temizlenmiş şekilde otomatik olarak açılır. Bu esnada android kurulumuna kadar başka bir işlem yapmanıza gerek kalmaz.

İkinci yöntem ise yukarıda belirttiğimiz gibi ekran kilit desenini unutmak-bloke etmek gibi durumlar için en geçerli olanıdır. Ekran kilit deseni dolayısıyla bir problem yaşarsanız telefon sizden Gmail hesabı ister. Bu hesaba ait bilgileri bilmiyor ya da hatırlamıyorsanız, telefonu sıfırlamanız gerekir. İşleme buradan başlıyoruz; sizden Gmail hesap bilgileri isteyen bölümde ‘Acil Durum Çağrısı‘ sekmesine dokunun ve çıkan arama(tuşlama) ekranına *983*987# kodunu girerek arama tuşuna basın.

Yani yapmanız gereken işlem, hesap bilgileri bölümünden acil çağrı bölümüne geçiş yapmak ve burada *983*987# numarasını aramak(tuşlamak)!

Buraya kadar işlemleri doğru yaparsanız sıfırlama menüsüyle karşılaşırsınız ki en altta yer alan ‘Her şeyi sil’ seçeneğiyle telefonunuzu formatlayabilirsiniz.

ZTE San francisco 2 hard reset

 

Son seçenek ise yukarıdaki not kısmında bilgisini paylaştığımız donanımdan format. Telefonu kapatın ve ses kısma tuşuna basılı tutarak açın. Bir süre sonra sistem ekranıyla karşılaşırsınız ki burada dokunmatik çalışmaz. Ses kısma tuşuyla ‘wipe data/factory reset’ sekmesi üzerine gelerek açma-kapama(kilit) tuşuyla onaylayın. Yeni gelen ekranda ‘yes-delete all user data’ seçeneği üzerine yine ses kısma tuşu yardımıyla inerek, yine açma-kapama(kilit) tuşuyla onaylayarak işlemi bitirin. Telefon sıfırlama işlemini otomatik olarak yapar ve ilk ekrana geri döner. Burada ilk seçenek olan ‘Reboot system now’ seçeneğini açma-kapama(kili) tuşuyla onaylarsanız, telefonunuz normal bir şekilde yeniden başlatılır. İşlem tamam!


Yukarıda anlatılan işlemler telefonun yazılımı formatlamak-sıfırlamak üzerine olup, Android versiyonunuza etki etmez. Yani formatlama işlemi sonrası telefonunuzun Android sürümü düşmez ya da yükselmez! İşlem telefonun sıfırlanmasını sağlayarak fabrikadan ilk çıktığı hale dönmesini sağlar. İşlem esnasından oluşabilecek olumsuzluklardan kullanıcı ya da işlemi gerçekleştiren sorumlu olup, ceplik.com herhangi bir mesuliyet kabul etmez.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.