Yakında ülkemiz pazarında kendi ürünleriyle yer alacak olan ZTE’nin Taşıyıcı Şebeke ürünlerinden M6000-S, küresel Yazılım Tanımlı Ağlar (Software Defined Networking ) teknolojisi standardının en son versiyonu OpenFlow v1.3 ile uyumlu olacak şekilde ONF tarafından onaylandı.

Mobil internet pazarının önde gelen uluslararası telekomünikasyon, işletme ve tüketici teknolojileri tedarikçisi, ZTE Corporation (0763.HK/000063.SZ), küresel Yazılım-Tanımlı Networking (Software-Defined Networking – SDN) teknolojisi standardının en son versiyonu OpenFlow® v1.3’e yönelik, Open Networking Foundation (ONF) tarafından verilen uygunluk sertifikasını sektörde ilk alan firmalar arasında yer aldı.

ZTE taşıyıcı şebeke ürünlerinden M6000-S, ONF tarafından akredite edilen uluslararası bir test laboratuarı olan Pekin İnternet Enstitüsü’nde yürütülen OpenFlow v1.3 uygunluk testlerini başarıyla geçti. OpenFlow maddelerine erişilebilirlik, SDN teknolojisinin sektörde benimsenmesini hızlandırarak, teknoloji tedarikçilerinin küresel anlamda birlikte çalışabilir ürünler geliştirmelerine olanak sağlıyor.

ZTE çözümleri, eşleştirme ve uygulamanın yanı sıra, akış tablolarının kontrol modifikasyonu ve istatistiklerinin kurulumu, kontrol cihazı ile yönlendirici kanallar arasındaki “çok parçalı” mesajların etkileşimi, kontrol cihazı ile yönlendirici arasındaki “özellikler”e yönelik mesajların etkileşimine dair testleri de geçti.zte-openflowTelekomünikasyon çözümleri tedarikçisi olarak dünya lideri bir konuma sahip ZTE, OpenFlow uygunluğu sertifikasyon testlerinin yanı sıra, Open Interworking Forum(OIF) ve ONF’in birlikte çalışabilirlik testlerini de başarıyla geçerek SDN’nin küresel anlamda standartlaşmasını ve ticarileşmesini geliştirmeye kendini adamış durumda. ZTE’nin, sektördeki gelecek nesil şebeke teknolojilerinin gelişimine öncülük edecek şekilde üstün nitelikli SDN çözümlerini geliştirmek amacıyla dünya lideri operatörlerle yapmış olduğu ortaklıklar bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir