ZTE Grand X telefonunuzu modem olarak kullanıp mobil internetinizi bilgisayarınızda kullanabilir veya diğer cihazlarınızla paylaşabilirsiniz.

Tethering ve taşınabilir hotspot olarak sunulan bu hizmet ile,  USB, Bluetooth veya Wi-Fi yoluyla mobil internetinizi paylaşabilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken şey; bu özelliği kullanmak için mobil internetinizin açık olması gerektiğidir. Yani normalde mobil internet ile telefonunuzdan internete girebiliyor olmanız gerekmektedir.

Telefonunuzu modem olarak kullanmaya başlamak için mobil veriyi açın. Ayarlara girin. KABLOSUZ ve AĞLAR sekmesinden Diğer seçeneğine dokup menüyü açın.

Burada Tethering ve taşınabilir hotspot seçeneğine dokunun. USB kablosuyla bağlanacaksanız telefonu usbb kablosuyla bilgisayara bağlayıp USB Bağlantısı seçeneğini aktifleştirin. USB’yi seçtiğinizde sürücü yüklenmesi isteyebilir.

Bluetooth bağlantısı gereçekleştirecekseniz, ineternetinizi paylaşacağınız cihazla bluetooth bağlantısı gerçekleştirip Bluetooth internet paylaşımı seçeneğini aktifleştirin.

Wi-Fi ile internet paylaşımı yapmak içinse aşağıdaki yönergeleri izleyin.

Taşınabilir kablosuz ortak erişimi aktifelştirin ve hemen altındaki Kablosuz ortak erişim noktası yapılandırması seçeneğine dokunun. Açılan ekranda ağınıza bir isim ve şifre belirleyin. Şifrede Türkçe karakter kullanmamaya çalışın. İşlemleri bitirmek için Kaydet butonuna tıklayın ve Wi-fi ağınızı kapatıp geri açın. Şimdi şifrenize sahip olan herkes telefonunuza bağlanıp mobil internet paketinizi kullanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir