ZTE Grand X (KVK Powered) model telefonunuzda tıpkı diğer akıllı telefonlarda da olduğu gibi ekran görüntüsünü kaydetme özelliği mevcut.

Akıllı cihazlarda standart bir fonksiyon haline gelen “Ekran Görüntüsü Yakalama” seçeneği Screen capture ve screenshot diye de isimlendirilir.

Bu özellik o an cihaz ekranında bulunan görüntüyü resim olarak telefon hafızasına kaydetme işlevi görür. Ekranda hangi görüntü olursa olsun gördüğünüz tüm görüntüyü resim formatında kaydedebilirsiniz.

Bu fonksiyonu kullanmak için telefonun tuşlarını kullanmalısınız.

ZTE Grand X model akıllı telefonunuzda ekran görüntüsünü yakalamak için telefonun Ses Kısma ve güç(kilit) tuşlarına beraber basıp 2 saniye basılı tutmanız gerekir.

ZTE-Grand-X-ekran-goruntusu-alma

Ekran görüntüsü kaydedildiğinde bir deklanşör sesine benzer bir ses duyarsınız ve ekranda görüntünün kaydedildiğine dair bir animasyon oluşur.

Kaydedilen ekran görüntülerini galeride ve dosya yöneticisinde bulabilirsiniz.

2 thoughts on “ZTE Grand X (KVK Powered) Ekran Görüntüsü Alma”
    1. http://www.ceplik.com/zte-grand-x-kvk-powered-format-atma/

      Şu format makalesinden yardım alarak telefonun kurtarma moduna geçip, geçmediğini gözlemleyin. Eğer geçerse direk ‘Reboot system now’ seçeneği ile yeniden başlatmayı deneyin. Yine de açılmazsa, önce donanımdan format, sonra yazılım yüklemesi işlemleri uygulanmalı. Ancak sitemizde yazılım yüklemesi hakkında paylaşılmış bir makale henüz yok maalesef. Arama motorlarından biraz araştırma yapmanız gerekecek. Aksi durumlarda ise bir teknik servise danışmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir