Zte Blade V6 Türkiye’de!

Uzun yıllardır Türkiye’de farklı operatörlere cihaz üreten ZTE, kendi markasıyla ilk ürünü Blade V6’yı  son kullanıcıyla buluşturdu.

Mobil cihaz pazarının en büyük üreticilerinden olan ve uzun yıllardır farklı operatörlerle işbirliği yapıp, ürünlerine operatör logosu bastıran ZTE, kendi logosunu taşıyan ilk ürün Blade V6’yı son kullanıcının beğenisine sundu. Şıklık, işlevsellik ve performansın dengesini kurma konusunda iddialı olan Blade V6, ZTE akıllı telefon ailesinin en yeni üyelerinden biri.

ZTE Türkiye Pazarlama ve Halkla İlişkiler Müdürü Murat Sungur Özkan, tüketici elektroniği açısından dikkat çekici bir ülke olan Türkiye’nin kendileri için çok önemli olduğunu belirtti. Özkan “Kendi markamızla ilk kez Türkiye’deki tüketicilerin karşısına çıkmanın heyecanını yaşıyoruz. Dünya üzerinde 20 milyondan fazla satışı gerçekleşen Blade serisinin en yeni üyesi olan Blade V6, ZTE Türkiye ve Teknoteks iş birliği ile Türkiye’ye getirdiğimiz ve satışa sunduğumuz ilk modelimiz. Bu işbirliğinin diğer ZTE modelleri içinde devam edeceğini ümit ediyorum. Önümüzdeki dönemde kullanıcılarla buluşturmayı planladığımız diğer seri ve modellerimiz ise ZTE Blade V7, Axon ve Nubia ” dedi.

zte-blade-v6-turkiyede

ZTE Blade V6 ekstra inceliği ve hafifliği ile dikkat çekiyor. Alanının en hafif ve en ince telefonlarından biri olma özelliğine sahip Blade V6, 6.8 mm inceliğinde ve 122 gram ağırlığında. 5.0.2 Android Lollipop işletim sistemi kullanan telefon, alüminyum kasasıyla ve ses kalitesiyle oldukça iddialı. 13 MP arka kamera ve 5 MP ön kamerası, 5 x Sony titreme azaltma (floating lenses) özelliği ile dinamik optimize stabilizasyona sahip; optimum açı yakalamak içinse ön kameranın F2.0 diyafram açıklığı mevcut. Blade V6 aynı zamanda 88 derecelik geniş açılı bir ön kameraya sahip. Ürünün standart bas-çek (point & shoot), DSLR özelliği, resim düzeltme ve pro olmak üzere birçok seçeneği bulunuyor. ZTE’nin yeni ürünü metal yekpare gövde üzerinde kurgulanmış bir tasarıma sahip.

ZTE Blade V6, alt tarafında kapasitif tuşlar bulunan 2.5D 5” HD ekrana sahip. Üründe 5” HD IPS ekran, çoklu görüntüleme açıları ve azaltılmış parlama gibi çalışmalarla maksimum çözünürlük vadediyor. 64 bit dört çekirdekli işlemcisi, 64 bit destekli Android 5.0.2 işletim sistemi gibi ana unsurların çalışmasına 2 GB RAM yardımcı oluyor.  Ürünün bataryası da 2200 mAh Li-ion.

Dünya üzerinde Avrupa ve Latin Amerika bölgelerinde lanse edilen Blade V6, 849TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sunuldu.

ZTE Blade V6’nın Tüm teknik özelliklerini görmek için lütfen tıklayın.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir