Apple, yeni akıllı telefon ya da telefonlarının tanıtım tarihini netleştirdi. Basın kuruluşlarına, düzenleyeceği etkinliğin davetiyelerini göndermeye başlayan Amerikalı teknoloji devi, lansman toplantısını 9 Eylül’de düzenleyeceğini duyurdu. 

Teknoloji çevreleri henüz yeni iPhone’un adını koyamayıp, iPhone 6S ve iPhone 7 isimleri arasında kalsalar da Apple tarafında bir konu netliğe kavuştu; tanıtım tarihi! O da zaten tanıtıma yaklaşık 10 gün kala netleşmiş oldu. Biz de tam bu konunun paralelinde, özellikle son dönemde kesin gelişmeler olmadan haber paylaşmamaya çalıştık. Çünkü artık teknolojiyle yakından ilgilenen herkes gayet iyi biliyor ki Apple senede bir kez telefon tanıtır ve bu telefon ya da telefonlarla ilgili bilgiler etkinliğe kadar mümkün mertebe sızamaz! Dolayısıyla bazı internet internet sitelerinin yaptığı sadece bazı haberleri tekrar tekrar pişirip, takipçilerin önüne koymaktan ibaret.

Örneğin şu an kaç telefon yani iPhone tanıtılacağı, bu iPhone modellerinin adlarının ne olacağı kesin suretle bilinmiyor. Sadece belli tahminler var; iPhone 6S veya iPhone 7. Bir de olursa bunların daha büyük versiyonları olması muhtemel Plus modelleri… Daha önce bir çok kez şahit olduk ki rüştünü ispat ettiğini düşünen güçlü internet siteleri bile çok net bir şekilde Apple tarafından ters köşeye yatırıldı. (bkz: iPhone 4S, iPhone 6 Plus)

iphone-6s-7-tanitim-tarihiYeni iPhone’un hangi özelliklerle geleceği de yine sadece tahminlerden ibaret. Örneğin hemen herkes Apple’ın artık yeni modelde 2 GB Ram kullanacağını düşünüyor. Ancak Apple burada da bir ters köşe yapıp yine 1 Gb fakat bu sefer DDR4 Ram kullanabilir. Kasa tasarımının da iPhone 6 hatları üzerinden geliştirileceği düşünülen telefonun kamerası bu sefer belki 12 Megapiksel olabilir.

Yeni iPhone konusunda tanıtım tarihi dışında daha önce netlik kazanmış bir nokta daha var ki o da yeni işletim sistemi. Yeni iPhone, Apple’ın yeni ve güncel işletim sistemi iOS 9 ile birlikte gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir