Yeni iPhone Telefonunuza Eski Verilerinizi Nasıl Taşıyabilirsiniz?

Yeni aldığınız ya da yenilediğiniz iPhone telefonunuza verilerinizi taşımak oldukça zahmetli bir iş gibi durabilir. Özellikle eski telefonunuzdan yeni iPhone’a ya da PC’den iPhone cihazınıza video, müzik, rehber ve fotoğraf gibi  verileri taşımak artık çok kolay. Sizlere nasıl aktarım yapabileceğinizi resimli olarak anlatmaya çalışıyoruz.

Son aylarda dolar kurunun yükselmesiyle birlikte iPhone yenileme kararını almak ne kadar kolay bilemiyoruz. Ancak çoğu zaman mevcut iPhone telefonunda sorun yaşayanlar Apple Store’a telefonlarını götürdüklerinde yenisiyle değiştirme ihtimali olabiliyor. Bu durumda PC ya da eski telefonundan alması gereken dosyaları unutanlar kara kara düşünmeye başlayabiliyor.

Artık size iyi bir haber verelim bu durumda endişelenip korkmanıza gerek yok. Dünyaca ünlü yazılım şirketi EaseUS ürettiği çözüm ile iPhone telefonlara dosya transferini kolaylaştırıyor. Çözümün ismi ise EaseUS MobiMover  Free tamamen ücretsiz olan program size oldukça yardımcı olacak.

EaseUS MobiMover  Free ile Neler Yapılabilir?

•             iPhone’dan iPhone telefona dosya taşıma

•             Bilgisayardan iPhone ya da iPad’de dosya taşıma

•             iPhone ve iPad’den bilgisayara dosya aktarma

•             URL üzerinden video indirip aynı zamanda iPhone ile uyumlu hale getirmek ve indirilen videoların internete ihtiyaç duymadan izlenmesi

•             Windows 10/8.1/8/7 ve macOS uyumlu

•             Fotoğraf, video, müzik, rehber, mesaj ve notlar gibi dosyaların taşınabilmesi


EaseUS MobiMover Free ile Dosya Taşıma Nasıl Yapılır?

Dosya taşıma işlemine başlamadan önce aşağıda vermiş olduğumuz link üzerinden programı bilgisayarınıza indirin.

https://www.easeus.com/phone-transfer/mobimover-free.html


Sayfadan indirme işlemini yaptıktan sonra yazılımı bilgisayarınıza kurun ve taşıma işlemini yapmak istediğiniz iPhone ya da iPad cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın.

Bilgisayarınıza bağladıktan sonra programı çalıştırın aşağıdaki ekran karşınıza gelecek, PC/Desktop  yazan kısmın hemen yanında bulunan 3 noktaya tıklayın Select Folder yazan kısımdan aktarım yapmak istediğiniz dosyaları seçin.

Dosyaları seçtikten sonra hemen sağ tarafta bulunan telefon görselinin altından telefonuzun ismini bulup seçin ve Next tuşuna tıklayın.

Sonrasında karşınıza alttaki gibi seçtiğiniz dosyaları görebileceğiniz bir ekran gelecek buradan kontrol edip unuttuklarınız varsa Add  tuşuna basıp yeni dosyalar ekleyebilirsiniz. Her şey doğru görünüyorsa yine ekranın sağ alt köşesinden Transfer butonuna basarak işlemleri başlatın.

Dosya transfer işlemi başladıktan sonra seçtiğiniz dosyalar iPhone’da kopyalanmaya başlıyor. Ekrandan hangi dosyanın kopyalandığını ve tahmini olarak tüm aktarım işleminin yüzde kaçının tamamlandığını gözlemleyebilirsiniz.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir