Apple’ın Eylül 2015 tanıtım etkinliği başladı. Canlı yayın sadece Apple marka cihazlar üzerinden izlenebiliyor. İnternet tarayıcıları üzerinden etkinliğin izlenebilmesi mümkün değil. Bu yüzden bizde etkinliği size yazılı olarak iletmeye çalışacağız. (Güncelleniyor)

Etkinlik CEO Tim Cook’un konuşmasıyla açıldı. (20:00)

Yeni iPhone’un da tanıtılacağı etkinlik, Apple Whatc’un yeni işletim sisteminin tanıtımıyla başladı. (20:05)

Apple Whatc’un yeni renkleri ve kordonlarıyla ilgili bir gösterim yapıldı. (20:10)

Ve iPad Pro duyuruluyor! (20:20)

iPad Pro 12.9 inç ekrana sahip ki bu ürün bugüne kadar yapılmış en büyük Apple marka tablet. (20:22)

iPad Pro yeni bir tasarımla geliyor. 64 bit, A9x işlemciyle gelen üründe TFT ekran teknolojisi kullanılıyor. (20:25)

iphone-6-s-tanitimiBir Apple ürününde ilk defa 4 hoparlör kullanılıyor. Ürün 6.9 mm inceliğinde.  (20:28)

Apple, iPad kullanımını daha kolaylaştırmak amacıyla geliştirdiği yeni kalemini tanıtıyor. (20:30)

Yeni kalemin hassaslığı ön planda. Kalemi ekrana ne kadar çok bastırırsanız, o kadar kalın bir puntoyla yazabiliyorsunuz. Yeni Stylus kalem Apple Pencil, veri kablosu girişinden iPad Pro’ya bağlanabiliyor. (20:34)

Microsoft ofis departmanından bir yetkili Office uygulamalarıyla iPad Pro’nun uyumluluğunu anlatan bir gösterim yapıyor. (20:40)

Bu kez de Adobe yetkililerinden biri sunum yapıyor. (20:42)

Yeni iPad ve Apple Pencil’ın sağlık uygulamarıyla uyumu gösteriliyor. (20:47)

iPad Pro, 3 farklı renkle gelecek. 799 dolar 32 Gb’lık versiyonun fiyatı. Ürün Kasım ayında piyasada olacak. Apple Pencil fiyatı 99 dolar, harici klavye ise 199 dolar. (20:50)

Tim Cook Apple TV tanıtımıyla etkinliğe devam ediyor. (20:55)

Apple TV’nin yeni kumadısıyla birlikte Siri’yle olan uyumuna dair bir gösterim yapılıyor. Yeni kumandayla oyun oynamak da mümkün. (20:59)

yeni-apple-tv-kumanda-siriYeni kumandanın üstünde dokunma hassasiyeti olan bir pad ve Siri tuşu bulunuyor.

Yeni Apple TV için yeni işletim sistemi geliştirilmiş; tvOS. (21:10)

Apple TV kumandasıyla oyun kontrolü yapılabiliyor. Ayrıca bu yeni cihazda multiplayer özelliği de mevcut. Apple TV komple bir eğlence kutusu gibi. (21:16)

apple-tv-kumanda-uzaktan-kontrollerAyrıca yeni Tv üzerinden alışveriş yapabilmek ve canlı yayın üzerinden istatistik görüntülemesi de mümkün.

Bluetooth, Wi-Fi, A8 işlemci özelliklerine sahip Apple TV, 149 ve 199 dolarlık fiyatlara sahip olacak. Hafıza seçenekleri 32 ve 64 Gb şeklinde.

Yeni iPhone Geliyor! (21:25)

Yeni iPhone 6S ve iPhone 6S Plus görüntü. Tasarımlar önceki seriyle aynı.

iphone-6s-ve-iphone-6s-plusYeni iPhone’da önceki modelden olan 3 renge artı olarak 1 renk daha var ki bu renk gül rengi olarak geçiyor.

Multi-Touch özelliğinin geliştirmesiyle ortaya çıkan 3D Touch teknolojisi anlatılıyor. Bu yeni dokunma tarzı uzun basmalar üzerine kurgulanmış.

Force Touch özelliği üzerinde duruluyor. Bütün yazılım neredeyse bu kullanım tarzı üzerine kurgulanmış. iOS 9 ile oldukça uyumlu.

iphone-6s-force-touchYeni dokunma tarzı ve teknolojisi oyun deneyimini bir üst seviyeye çıkarıyor. Basılı tutarak ekrana zoom yapabiliyorsunuz.

Kamera detayları geliyor. Yeni iSight ana kamera 12 Megapiksel.

iphone-6s-kamera-Yeni kamerayla çekilmiş görüntüler gösteriliyor. Gösterilen örnekler arasında 360 derece çekilmiş bir panorama fotoğraf da yer alıyor. Yeni iPhonelar HD ve 4K çözünürlüğünde video çekebilme özelliğine sahip.

Ön tarafta yer alan selfie kamerası 5 megapiksel. Arka kameraya çift tonlu flaş eşlik ediyor. Ön kameraya destek için ise ekran özellikleri kullanılmış.

iPhone 6S ile yeni bir fotoğraf formatıyla tanışabiliriz; Live Photos. Oldukça etkileyici görünüyor.

iPhone 6S, 4G yani LTE teknolojisiyle 23 farklı frekans bandında 300 mbps indirme hızına ulaşabiliyor.

Android’den iPhone’a geçiş yapmak isteyenler daha önce duyurulmuş kampanyaya kısaca değinildi. (21:58)

Yeni iPhone’ların fiyatları önceki modellerle aynı, herhangi bir değişiklik yok. Bu en azından Amerika’nın kontratlı fiyatları için bu şekilde!

Yeni iPhone 12 Eylül’de ön siparişi açılıp, 25 Eylül’de satışa sunulacak. İlk satışa çıkacak ülkeler arasında Türkiye görünmüyor.

iOS 9 ise 16 Eylül’de geliyor.

yeni-iPhone-fiyatlari

Tim Cook etkinliği özetini yapıyor. CEO tüm ürünlere kısaca değindi, katılımcılara teşekkür ediyor ve konuk sanatçıyı davet ederek etkinliği bitiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir