Barcelona’da gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi(WMC 2015) kapsamında teknoloji firmaları yeni ürünlerini tanıtmaya devam ediyor. Bir çok markanın ardından bugün saat 17:00 itibariyle HTC de yeni amiral gemisi One M9’u tanıttı!

Uzun süredir merakla beklenen yeni ürün, beklendiği gibi, temel olarak HTC One ailesinin çizgilerini taşıyor. Bir önceki model M8’i daha çok andıran modelin tanıtımı yaklaşık 1 saat sürdü.

Teknoloji meraklıları ve HTC takipçilerinin uzun süredir beklediği ürün, tıpkı diğer markaların son bir kaç tanıtımında olduğu gibi beklentilerin neredeyse tam karşılığı oldu! Bu açıdan bakıldığında belki de en büyük şaşkınlık HTC’nin UltraPiksel teknolojisini bir kenara bırakarak, MegaPiksel’e geri dönüş yapması. Bunun dışında yeni One M9 beklendiği gibi 3 GB Ram, 64 bit 8 çekirdekli Snapdragon işlemci, 5 inç Süper LCD3 ekran gibi donanımlarla geliyor.

htc-one-m9-3

Tanıtımı büyük ilgi göre markanın web sitesine, tanıtımdan kısa bir süre sonra yoğunluktan dolayı erişilemedi ve takipçiler sosyal medya aracılığıyla ürün hakkında bilgi sahibi olmak zorunda kaldı!

Bu arada ürün için ön siparişler de alınmaya başlandı. 649 dolarlık bir fiyatla ön siparişe açılan ürünün mağaza satışlarının da bir kaç hafta başlaması bekleniyor. Ülkemizde de ay sonuna kadar satışa çıkması beklenen ürünün 2000-2500 lira civarı bir fiyatla satılması bekleniyor.

HTC One M9’un tanıtıma rağmen henüz tüm özellikleri kesinleşmiş değil. Ancak bir çok özellik şu an netleşmiş durumda! Yeni One M9’un teknik özelliklerini incelemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

HTC One M9

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir