Apple, Ipad ve Iphone’lara gelen yeni güncelleme İOS 7.1 , getirdiği yeniliklerin yanı sıra en çok dert yakınılan konuda zayıf kaldığını tüketicilerin şikayetlerinden belli etti. 

Geçtiğimiz hafta içerisinde yeni güncellemeyi çıkaran Apple, o günden beri kullanıcıların %30‘a yakını cihazlarını güncelledi ve bu güncellemeyle yaşadığı teknik sıkıntıları dile getirdi.

Merakla beklenen bu güncelleme bazı menülerde, ana sayfada ve kapanış ekranına değişikler getirdi. Ayarlar sekmesine Parola seçeneği geldi, arama ekranında bi takım değişikliler ve cihazı kapat seçeneğininde değiştiği yenilikler Iphone’a çok az olsa da farklılık getirmiş görünüyor.

Farklılıkların yanı sıra, oluşan teknik sıkıntılardan en önemlisi hızlı şarj tüketimi. Tüketicilerin en çok çare aradığı uzun ömürlü şarj sıkıntısına Apple’ın çıkardığı yeni güncelleme merhem olamamış. Birçok kullanıcı yeni güncellemeyle yaşadığı teknik aksaklıkları Apple’ın forumunda dile getirdi.

İOS 7.1 güncellemesinde en sık yaşanan diğer sorunlar arasında, bluetooth bağlantısının zayıfladığı ve cihazların aniden kapandığı görülüyor.

Iphone-ios

 

Yahoo Tech’te yer alan habere göre, güncellemeyi iTunes üzerinden tekrar yüklemek sıkıntıları gideriyor.

Apple ise yeni güncelleme hakkında yaşanan problemler için henüz açıklamada bulunmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir