Sony, Eylül 2012’nin başından itibaren raflardaki yerini alacak olan yeni Xperia Tablet S modelini ilk kez IFA 2012’de tanıttı.

Sony, uzun zamandır beklenen şık, sezgisel tabletini ilk kez IFA Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı 2012’de tanıttı. Sony Xperia mobil cihazlar ailesine katılan yeni Xperia™ Tablet S, oturma odanızın tam merkezindeki yerini alarak ailenizi eğlence deneyimlerinin heyecan verici dünyasına bağlıyor.

Xperia markası, tasarım, cihazlar arası bağlanabilirlik ve ağ hizmetleri yoluyla kullanıcının daha da fazla keyif alacağı mobil deneyimler sunuyor. Sony, Xperia markası altında bir tablet cihaz sunarak, artık kullanıcılarına Xperia akıllı telefonun daima yanı başlarında sunduğu rahatlık ile bir Xperia tabletin kullanıcıyı içine alan eğlence deneyimi arasında kusursuz bir deneyim yaşamasını sağlıyor. Cihazlar arasındaki ortak kullanıcı deneyimi genel kullanılabilirlik ve sezgiselliği daha da geliştiriyor.

Orijinal Sony Tablet S’den daha ince ve hafif olan Xperia Tablet S, muhteşem görünüm ve ister evde ister yollarda rahat kullanım için yüksek kaliteli malzemelerden imal edildi. Hızlı bir NVIDIA® Tegra® 3 dört çekirdekli işlemci ve Android 4.03 işletim sistemi ile çalışan cihaz, en sevdiğiniz medya, uygulama ve oyunların keyfine varmak için ihtiyacınız olan tüm güce sahip.

Artık, su sıçramasından korkmaya gerek yok

Su sıçramasına karşı korumalı Xperia Tablet S, hem evde hem de dışarıda gerçek yaşamda kullanılmak üzere tasarlandı. Banyoda müzik dinlemek veya ıslak ellerle mutfakta bir yemek tarifine göz atmak istediğinizde tabletinizin üzerine su dökülmesinden endişelenmenize artık hiç gerek yok.

Sony’nin kendi sinyal işleme teknolojilerini kullanan ClearAudio+ modu, dinlediğiniz müziğe göre harika şekilde optimize edilmiş yüksek ses kalitesinin tadını çıkarmanıza izin veriyor.

Evdeki tüm eğlence cihazlarını Xperia Tablet ile kumanda edin

Sony Xperia Tablet, sahiplerine, evdeki tüm eğlence cihazlarını, en sevdikleri kanepenin konforunu terk etmeksizin kumanda etme olanağı tanıyor. Kızılötesi evrensel uzaktan kumanda, anında hatırlama için zaman kazandıran bir dizi komutu saklayan yeni bir makro fonksiyon ile geliştirildi. Kullanıcıları, Xperia Tablet S’den televizyonlarının, kablo yayın kutusunu ve ev eğlence sistemini açmasını, girişleri seçmesini, ses düzeyini ayarlamasını ve daha birçok şeyi isteyebiliyor. Her şey tek bir dokunuşla gerçekleştiriliyor ve altıya kadar makro seçilip saklanabiliyor.
 
Sony Socialife uygulaması ile yepyeni bir paylaşım dünyasının kapısını aralayın

Sony’nin sunduğu özgün ve indirilebilen bir uygulama olan Socialife, sosyal ve bilgi dünyanızı sizin için organize ediyor. Arkadaşlarınızın mesaj ve postlarının yanı sıra tüm SNS ve haber akışlarınızı tek ve şık bir kullanıcı ara yüzü ile görüntüleme, sıralama ve yönetme olanağı sunuyor. İlginizi çeken makaleleri meşgul olmadığınız bir zamanda okumak üzere işaretleme fırsatı tanıyor. Socialife, arkadaşlarınızın okuduğu yazıları baz alarak sizi diğer popüler konu başlıklarına da yönlendiriyor, hatta hoşunuza gidebilecek ilgili içerikler bile öneriyor.

Çoklu görev uzmanı

Sony’e özel Small Apps, bir yandan akşamın televizyon programı seçeneklerine çevrimiçinde göz atarken diğer yandan kanalları değiştirmek veya ses düzeyini düzenlemek gibi daha fazlasını yapmanıza da izin veriyor. Beğendiğiniz uygulama ve widgetları Small Apps’e ekleyerek kendi kişisel çoklu görev aracınızı da oluşturma imkanı sunuyor.

Yeni Xperia Tablet S, eğlenceyi, evinizin her yerinden paylaşmanız için üretildi. Misafir Modu, aile üyeleri ve ziyaretçiler için bireysel profiller yaratmanıza izin veriyor. Duvar kağıdı, simgeler ve uygulamalara erişimi ayarlayarak deneyiminizi evdeki herkes için tam anlamıyla kişisel hale getirme olanağı sunuyor.

Xperia Tablet, bir eğlence deneyimleri dünyasına giriş kapınız. Yepyeni ‘WALKMAN’, ‘Album’ ve ‘Movie’ medya uygulamaları en iyi Sony teknolojilerini bir araya getirerek bir dizi hizmete bağlanıyor.

‘WALKMAN’ uygulaması otomatik olarak Facebook üzerindeki arkadaşlarınızın beğendiği şarkıların ve ilgili diskografilerin bir listesini bir araya getiriyor. ClearAudio+ modu, ne dinliyorsanız dinleyin her zaman zengin, tatminkar ses elde etmenizi sağlıyor.

‘Album’ uygulaması kullanıcıların Xperia Tablet’leri ile çektikleri resim ve videoları sezgisel bir kullanıcı ara yüzü üzerinden görüntülemesine, sıralamasına ve paylaşmasına izin veriyor. Uygulama aynı zamanda yorum yazmayı kolaylaştırmak için kullanıcıların Facebook gibi sosyal medya sitelerine konulan fotoğraflarını da tek bir yerde topluyor.

‘Movie’ uygulaması kullanılarak da videoların tadı yüksek görüntü ve ses kalitesi ile çıkarılabiliyor.

Kullanımı kolay üç uygulama da kullanıcıların kendi kişisel fotoğraflarını, videolarını ve daha birçok içeriği DLNA uyumlu büyük ekranlı televizyonlarda izlemesine imkan tanıyor.

Fotoğraf ve videolarını dilediği zamanda dilediği yerde PlayMemories Online* (sadece Birleşik Krallık, Almanya ve Fransa’da mevcut) ile paylaşmak isteyenlerin bulut üzerinde saklaması yeterli.
 
Sony Entertainment Network’un hizmet dünyası

Xperia Tablet sahipleri, Sony Entertainment Network hizmetleri üzerinden en son film, şarkı ve kişisel fotoğraflarının tadını tek bir hesap üzerinden çıkarabiliyor. Belirli ülkelerde var olan Music Unlimited hizmeti üzerinden dilediği zaman milyonlarca şarkı ve konulu radyo istasyonuna da tam erişim elde edebiliyor. Video Unlimited ile en popüler film ve televizyon programlarını dilediği zaman satın alır veya kiralarken PlayMemories Online sayesinde de bulut üzerinde sakladığı fotoğraflarını istediği cihaz üzerinde istediği zaman arkadaşlarıyla paylaşıyor.

Reader uygulaması, en sevdiğiniz dijital kitaplarınızı satın alıp okumanıza izin veriyor. Aynı zamanda kitaplık, Sony Reader eBook cihazı ve Xperia akıllı telefonun da aralarında bulunduğu çok sayıda cihaz üzerinde de yönetilebiliyor.

Tam bir aksesuar yelpazesi Xperia Tablet’i yaşam tarzınız için daha da mükemmel bir eş haline getiriyor. Xperia Tablet çeşitli renkli kılıflar, stantlar ve istasyon çözümleri ile kişiselleştirilebiliyor.

 

cnnturk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir