Sony Xperia Ailesine Üç Yeni Üye!

Sony, Barselona’da devam eden Mobil Dünya Kongresinde dünyanın 4K çözünürlüklü video çekebilen suya dayanıklı ilk akıllı telefonu yeni Xperia Z2, dünyanın en ince, en hafif, suya dayanıklı tableti Xperia Z2 Tablet ve sınıfının en ince 4G LTE akıllı telefonu olan Xperia M2’yu tanıttı.

İlk olarak Xperia Z2’den bahsetmek gerekirse, ilk bahsedilebilecek olay ekranı olmalı. Ekranının 5.2 İnç olması ve Sony’nin kullandığı “Live Color LCD” teknolojisi ile ekranda oluşturulan renkler tek kelimeyle kusursuz görünüyor.

Sony Mobile Communications Başkanı ve CEO’su Kunimasa Suzuki kongre’de şunları söyledi: “4K video çekimi ve yeni akıllı video uygulamaları ile en yenilikçi deneyimi sunan Xperia Z2, teknoloji ile eğlencenin bir araya getirdiği Sony Xperia dünyasında yine yepyeni bir deneyimle karşınızda. Efsane devam ediyor.”

 

Ürünün 8.2 mm inceliğinde, suya dayanıklılığı ve 3 GB RAM’e sahip olması Z2’yi piyasanın en güçlü telefonlarından biri yapmak için yeterli. Xperia Z2 ile Timeshift, AR Effect, Social Live gibi akıllı kamera uygulamaları daha da gelişerek, video için de kullanılabilir hale geliyor. Saniyede 120 kare çekebilen Timeshift Video her yerde, hatta su altında bile karmaşık ayarlara gerek kalmadan videoları kimi sahnelerini yavaşlatarak dramatik bir etki elde etmeyi sağlıyor.

Sony Xperia Z2′ Teknik Özellikleri, Görselleri,  Fiyat Araştırması ve Tanıtım Videolarına Ulaşmak İçin Lütfen Tıklayın

Firmanın Kongre’de tanıttığı diğer ürünü Xperia Z2 tablet,dünyanın en hafif ve en ince tableti olduğu iddia ediliyor.İki model olarak tasarlanan tabletin Wi-fi modeli 426 gram LTE modeli ise 439 gram.

 

İnceliği ve hafifliğinin yanı sıra Qualcomm 801 işlemci ve 2.3 GHz işlemci quad-core Krait CPU ile dünyanın en iyi performansına sahip tableti.AdrenoTM 330 GPU sayesinde çarpıcı görsellikte olağanüstü bir multimedya deneyimi ve 3D oyun zevkini yaşama olanağı Xperia Z2 Tablet’te sunuluyor. Xperia Tablet Z2, batarya kalitesini de yükselterek bataryanın ömrünü daha da artırıyor ve Qualcomm Quick Charge 2.0 teknolojisi sayesinde %75 daha hızlı şarj oluyor.

Sony’nin son ürünü ise Xperia M2 , uzun ömürlü bataryası ve OmniBalance tasarımıyla sınıfının en ince, en iyi kamerasına ve 4.8 inç ile sınıfının en geniş qHD çözünürlüklü ekranına sahip 4G LTE akıllı telefonu. 8.6mm inceliğindeki Xperia M2, 8 megapiksel kamerası, 4.8 inç qHD ekran, 2300 mAh piliyle dikkat çekiyor.


Ayrıca Xperia M2 hem tek hem çift sim kartlı versiyonu olarak hazırlandığı iddaa ediliyor.

Önümüzdeki haftalarda piyasaya çıkması beklenen Xperia M2’nin fiyatı bilinmiyor ancak orta segmentte yeni modellerle birlikte rekabet artacak ve fiyatlar düşecek gibi görünüyor.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir