Microsoft’un uğruna büyük paralar döktüğü Windows Phone’a bir cep devi daha “evet” demek üzere ! Sony CEO’su Windows Phone’a giden kapıyı açtı.

Sony, uzun zaman önce karlı olmadığı için Windows telefonlar üretmeyi bırakmıştı. Fakat şimdi işler değişiyor gibi görünüyor. VAIO markasını satmış olsa da Sony’nin oyun konsollarında rakip olduğu Microsoft ve Windows ile işbirliği hala devam edecek gibi görünüyor.

Microsoft’un, telefon üreticilerini Windows Phone telefonları üretmeye ikna etmek için milyar dolarlara varan teşviklerle ihya ettiği biliniyordu. Microsoft’tan para alan telefon üreticileri arasında Samsung, HTC ve LG’nin ismi geçerken, Sony’nin hala pazarlık aşamasında olduğu dile getiriliyordu.

sony-windows-phone

 

Şimdi ise, Sony’nin CEO’su, Japonya’da düzenlediği bir basın toplantısında, Sony’nin yakında Windows Phone‘lu ürünler piyasaya çıkarabileceğini açıkladı. Birkaç hafta önce de Sony Avrupa‘nın başkanı benzer bir demeç vermişti. Bu ipuçları, Sony’nin Microsoft ile pazarlıktanistediğini alıp kasasına milyar doları koyduğu ve Windows Phone’lar için çalışmaya başladığını gösteriyor.

CHİP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir