İnternet tabanlı iletişim platformlarından en yaygın olanı ve bir süre önce rekor bir ücretle Facebook’a satılan Whatsapp üzerinden artık sesli arama yapabilmek mümkün. Bu özelliği kullanabilmek için internete bağlı olmanız yeterli. Buna bağlı olarak internet hızınız ne kadar iyiyse, özelliği kullanımızda aynı oranla iyileşiyor. Zira özellik, Whatsapp’ta daha önce bulunan sesli not gönderme özelliğine paralel bir mantıkla çalışıyor. Peki sesli arama özelliği nasıl kullanılır?

Whatsapp’ın yeni özelliğini kullanabilmek için öncelikle uygulamanın güncel olması gerekiyor. Eğer bir süredir güncelleme yapmıyorsanız, akıllı telefonunuzun uygulama marketinden güncellemeleri kontrol ederek, yapın.

Güncelleme sonrası giriş arayüzü değişecek ve ‘Çağrılar’, ‘Sohbetler’, ‘Kişiler’ şeklinde 3 bölüme ayrılacaktır. Sesli arama yapabilmek için ‘Çağrılar’ sekmesine dokunun.

 

Daha önce hiç sesli arama yapmamış olanlar ya da Whatsapp’ı silip yeniden kurmuş olanlar için bu bölümde ‘Whatsapp’ı olan kişileri aramak için, ekranınızın en üstündeki “Yeni Çağrı” simgesine dokunun.‘ şeklinde bir yönlendirme bulunur. Bu yönlendirmeyi aynen takip edin ve Whatsapp kişilerinize ulaşarak, arama yapacağınız kişinin adına dokunun.

Kişinin adına dokunulduğunda direk olarak aramaya geçilir. Bu aşamada sabırlı olmanız gerekir. Çünkü ses iletimi çok da hızlı değil! Yukarıda da belirttiğimiz gibi sesli not gönderme mantığı üzerinden çalışıyor ve normal bir sesli aramaya göre oldukça yavaş!

One thought on “Whatsapp’ta Sesli Arama Nasıl Yapılır?”
  1. bilgiiçin teşekkurler..

    bunun amacı ne anlamadım arayan insan normal olarak arar zaten :))

    görüntülü olsa neyse…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir