Whatsapp’ın satılmasından sonra söylenildiği üzere güncellemeyle gelecek olan yenilikler, en nihayetinde sonuca kavuştu. Android cihazlara yeni güncelleme geldi.

Google Play store mağazalarından güncellenebilen Whatsapp, güncellemeyle birlikte bir takım yenilikleride beraberinde getirdi.Kullanıcıların merakla beklediği son görülme tarihi, profil fotoğrafının herkeze görünmesi, yavaş dosya paylaşımları ve bunun gibi sıkıntıların giderildiği yeni güncelleme bazı cihazlarda otomatik bazılarında ise manuel olarak yapılıyor.

Yeni güncellemeyle birlikte son görülme tarihi artık kişiye özel olarak değiştirebiliyor. Bununla birlikte profil fotoğrafını ve durumunuzu da gizleyebiliyorsunuz. Bunun için üç seçeneğiniz var; herkes , kişilerim ya da hiç kimse!

Yapacağınız işlem ayarlar bölümünden gizlilik seçeneğine girmek ve dilediğiniz gibi değiştirmek.

whatsapp

 

İsteğe bağlı olarak değiştirdiğiniz son görülme tarihini gizlediğinizde, karşı tarafında aynı şekilde son görülme tarihini göremiyorsunuz.

1 yıllık ücretsiz üyelikle indirdiğimiz Whatsapp, 1 yıldan sonra ücretli olacağını bize zaten giriş yaparken söylüyordu. Gelen yenilikle başka hesaba ait Whatsapp üyeliğinin de ödemesini yapabileceksiniz.

Diğer yakındığımız yavaş dosya paylaşımları, yeni güncellemeyle birlikte ekrana kamera kısayolu eklenilince o sıkıntı da giderilmiş gözüküyor. Samsung Note 3 ve Sony telefonlardaki sesli not kayıt sorunu da çözüldü. Sony marka cihazlardaki Emoji dilide güncellenerek eklendi.Android 4.1 ve üzeri sürümü kullanan telefonlara Hint dili desteği geldi.

 

 

 

 

2 thoughts on “Whatsapp’ınızı Güncelleyin!”
  1. şimdi ben sadece bır kişiye görunmesın ıstıyorum . rehberımden sılsem fakat kayıtlı olmadgı halde konusmaya devam etsem yıne de ona gorunur mu sadece bellı kısılere kapatamıyamyuz ? kişileri sectım ama rehberden sıldıgım halde o kısye resmım halen goruuyor nasıl yapıcam ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir