Çevrim içi sohbet uygulaması WhatsApp yeni bir özelliğe kavuştu; görüntülü görüşme. İnternet bağlantısı üzerinden sesli görüşmeden sonra merakla beklenen özellik yaklaşık 2 hafta önce uygulamanın arayüzüne eklendi. Böylece WhatsApp kullanıcıları artık rakip uygulamalar Viber ve Skype’da olduğu gibi kişi listesinde yer alan kullanıcılarla görüntülü görüşme yapabilecek.

Facebook’un satın almasından sonra ataklarını hızlandıran ve yeni özellikleri birbiri ardına duyuran WhatsApp, belki de kendisinden en çok talep edilen özelliği kullanıcılarla buluşturdu. Facebook şirketinin Instagram’a da rakip uygulamaların(Snapchat vb.) özellikleri kazandırıldığı düşünüldüğünde bu hamlenin söz konusu dönemde gelmesi teknoloji severleri şaşırtmadı. Ayrıca WhatsApp’ın yaygınlaşmaya başladığı ilk günden bu yana görüntülü görüşme konusunda kullanıcıların beklentisi olduğu düşünüldüğünde de 6 yıllık bir süreç kısa da sayılmaz. Zira WhatsApp ilk olarak 2010 yılında kullanıma açılmıştı.

whatsappta-goruntulu-gorusme-nasil-yapilirWhatsApp, görüntülü görüşme özelliği için aslında Mayıs ayından beri beta sürümü üzerinden çeşitli denemeler yapıyordu. Kasım ayı ile birlikte ise söz konusu özellik resmiyete kavuştu ve artık tüm kullanıcılar bu yeni özelliği kullanabiliyor.

Peki WhatsApp’ya görüntülü görüşme nasıl yapılır? Bu özelliği görebilmek için öncelikle en güncel WhatsApp sürümünün kullanılması gerekiyor. Yani WhatsApp’ı güncellemelisiniz. Bizim geç de olsa haberi paylaşıyor olmamızın ana nedenlerinden biri bu güncelleme meselesi! Aslında Android ve iOS işletim sistemleri yayınlanan güncelleme konusunda kullanıcıyı bilgilendiriyor. Fakat kullanıcıların bir kısmı bu tarz bildirimleri göz ardı ederek, yeniliklerden haberdar olamıyor. Android kullanıcıları Play Store, iOS kullanıcılarının ise App Store üzerinden bu güncelleme kontrolünü rahatlıkla yapabilir.

Eğer uygulamanız güncel ise yapmanız gereken sadece görüntülü görüşme yapacağınız kişiyle yazıştığınız sayfa üzerine gelip, kamera ikonuna dokunmak. En sağlıklı ve verimle görüşme için internet hızınızın yüksek olmasına özen göstermelisiniz. Mobil veri üzerinden 4.5G, Wi-Fi üzerinden ise kotası dolmamış ve dolayısı ile hızı düşürülmemiş bir kablosuz hizmeti bu konuda size en iyi şekilde yardımcı olacaktır.

WhatsApp İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir