Whatsapp’a 19 Milyar Dolar Az Bile!

Mark Zuckerberg, Whatsapp’ı satın aldıktan sonra ilk kez Mobil Dünya Kongresinde konuştu.Facebook’un kurucusu olan Zuckerberg Barcelona’daki kongrede yaptığı açıklamada Whatsapp’ı satın almasının ardındaki sırları açıkladı.

Zuckerberg, “WhatsApp’ın gelecekte 1 milyar kişiyi birbirine bağlamasını bekliyoruz. Bunu gerçekleştirebilecek çok fazla servis yok ve bu nedenden ötürü bu hizmetlerin hepsi de çok değerli” dedi. Dünya nüfusunun internete erişimi olmayan üçte ikilik kısmına internet götürmeyi hedefleyen Zuckerberg’in, bu amacına ulaşmak için WhatsApp’tan faydalanabileceği değerlendirmeleri yapıldı. ‘

Konuşmasına Whatsapp üzerinden devam eden Zuckerberg, WhatsApp Facebook’un bir parçası haline geldikten sonra burada çalışanların iş modeli geliştirmek yerine sadece insanları birbirine bağlamaya odaklanabileceğini söyledi.

Mark-Zuckerberg1

Whatsapp’ın değeriyle alakalı yorumu “Bence WhatsApp’ın değeri 19 milyar dolardan fazla” diyerek yapan Facebook’un kurucusu; “Yanılıyor da olabilirim. Belki de WhatsApp 1 milyar kişiye ulaşmasına rağmen çok değerli olmayan servislerden biri olur.”dedi.

Ntvmsbc

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir