Yakında 1 milyar aktif kullanıcı sayısına ulaşması beklenen dünyanın en büyük çevrimiçi mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni kullanıcılardan aldığı, yıllık yaklaşık 1 dolarlık(0,99$) ücreti kaldırdığını duyurdu.

Facebook tarafından satın alındıktan sonra dünyanın en büyük sosyal ağının gücünü arkasına alarak çalışmalarını hızlandıran çevrimici anlık mesajlaşma uygulaması, bu kez kullanıcı şikayetlerinden en büyüğünü iptal etmesiyle gündemde. WhatsApp geçtiğimiz yılllarda yeni kullanıcılarından yıllık 1 dolar ücret talep edeceğini açıklamış ve bu durum bir çok kullanıcı tarafından eleştirilmişti. Aynı açıklamada uygulamayı hali hazırda kullananlara ömür boyu ücretsiz hediye edildiği belirtilmiş olsa da, geliştiriciler tepkilerden kendini kurtaramamıştı. Buna rağmen yeni kullanıcılara ulaşma hızından hiçbir şey kaybetmeyen ve hızla büyümeyen devam eden WhatsApp, dinmeyen eleştirilerden kurtulmak için midir bilinmez, ücretli abonelik uygulamasına son verdi.

whatsapp-ucretsiz-miResmi blog üzerinden yapılan açıklama, tüketiciler tarafından olumlu karşılandı. WhatsApp, kendilerine hemen her konuda geri bildirim yapan mobil tüketicilerin yeni gelir kaynağını dasorgulayacağını öngördüğünden, durumu aynı açıklamada toparlamasını bildi.

Ücretli abonelik sisteminin sonlandırıldığının duyurulduğu açıklamada üçüncü parti reklamlar konusuna da açıklık getirildi ve uygulama üzerinden reklam yayını yapılmayacağı belirtildi. En azından şimdilik…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir