Akıllı telefon ve tabletlerde dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp güncellendi. Güncellemeyle WhatsApp arayüzü tamamen değişiyor ve uygulama yeni bir temaya kavuşuyor. Yeni arayüz öncelikle Androi kullanıcıları için dağıtılmaya başlandı. Güncellemenin yakın zamanda iOS içinde yayınlanması bekleniyor.

Bir süre önce rekor ücretle Facebook’un satın aldığı ve 800 milyon aktif kullanıcıyla dünyanın en büyük mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, çalışmalarına devam ediyor. Yakın zaman sesli arama özelliğini devreye sokan Whatsapp için geliştiricilerin bir süredir yeni arayüz üzerinde çalıştığı biliniyordu.

Beta sürümünü geçtiğimiz aylarda duyuran ve bazı kullanıcılara dağıtan WhatsApp, bu şekilde son halini alan arayüzü tüm Android kullanıcılarına sunmaya başladı. Tabi güncelleme her telefona aynı anda ulaşmıyor. Bu yüzden uyarı almadıysanız Google Play Store üzerinden güncellemeleri kontrol etmenizde fayda var. Biz güncellemeyi 3 farklı Android cihaz için başarıyla uygulayabildik.

Yeni arayüzde arka plan renginin(yeşil) tonu değiştirilmiş. Uygulamada kullanılan simgeler üzerinde de hafif oynamalar yapan geliştiricilerin, uygulamayı özellikle Android 5 ve iOS 8.3 gibi güncel işletim sistemlerine uyarlamaya çalıştığı görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir