Dünyanın en büyük anlık çevrimiçi mesajlaşma uygulaması WhatsApp, 1 Milyar aktif kullanıcıya ulaşmayı başardı! Açıklama şirketin kurucusu ve CEO’su Jan Koum’dan geldi. Jan Koum ilgili açıklamayı sosyal medya üzerinden yayınladığı bir görsel aracılığıyla paylaştı!

Tam 6 yıl önce yani 2010 yılında kurulan WhatsApp, istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Facebook’a rekor bir ücretle satılmasının ardından çalışmalarına hız kesmeden devam eden ve 2 kat büyüyen şirket, gözalıcı istatistikleriyle de dikkatleri üzerine çekiyor.

Jon Koum paylaştığı görselle hem bu istatistiklere hem de bu istatistiklerin oluşmasına yardımcı olan şirket çalışanlarına dikkat çekti! Öyle ki WhatsApp gün itibariyle 1 milyar aktif kullanıcıya ulaşmışken arka planda çalışan kişi sayısı sadece 57!

whatsapp-1-milyar-aktif-kullanici

Dünyada ‘kayıtlı kullanıcı sayısı en yüksek olan siber hizmetler‘ arasında bulunan WhatsApp, gün itibariyle bu konudaki iddiasını bir adım daha öteye taşımış oldu.

Yakın zamanda, kullanıcılardan alınan yıllık ücretin iptal edilmesinin ve WhatsApp’ın tamamen ücretsiz olmasının bu sayıya ulaşmakta ne kadar etkisi oldu bilemiyoruz ama daha önce yayınlamış olduğumuz haberde de şirketin bu konuda bir ön görüsü olduğunu paylaşmıştık. Şirket 900 milyon aktif kullanıcıya ulaşmış ve 6. yıllarında 1 milyar rakamına ulaşacaklarını ön gördüklerini belirtmişlerdi.

WhatsApp kurucu ve CEO’su Jan Koum’un paylaştığı görseldeki istatistiklerin meali şu şekilde;

  • 1 Milyar aktif kullanıcı
  • Günlük 42 milyar ileti paylaşımı
  • Günlük 1.6 milyar fotoğraf paylaşımı
  • Toplam 1 milyar grup
  • 53 farklı dil desteği
  • Günlük 250 milyon video paylaşımı
  • Ve sizin için çalışan SADECE 57 MÜHENDİS!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir