Vodafone (ZTE) Blade V Format Atma

Vodafone (ZTE) Blade V telefonunuza yazılımsal olduğuna düşündüğünüz sorunlardan, ekran kilit desenini-güvenlik kodunu unutmak ya da bloke etmek veya tek seferde ayar-veri sıfırlaması yapmak gibi nedenlerle telefonunuza format atmak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

İşlem sonrası telefona sonradan yüklenen veri ve uygulamalar silineceğinden lütfen mümkünse işlem öncesi veri yedeği alın! Ayrıca telefonun işlem sırasında kapanmasını önlemek adına en az %50 seviyesinde şarjı olduğundan emin olun!

Blade V, Android 4 işletim sistemi kullanan bir model ve aynı işletim sistemini kullanan diğer modellere benzer şekilde 2 farklı formatlama yöntemi mevcut. Bunlardan ilki Menü> Ayarlar> Yedekleme ve geri yükleme> Fabrika verilerine sıfırla> Telefonu sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izlemek ve onay vermektir.

İkinci yöntem ise ekran kilit desenini, güvenlik kodunu unutmak-bloke etmek, uygulama-işletim sistemi hataları gibi menüye erişimde zorluk çıkaran telefonlar için en etkili yol olan donanımdan format seçeneğidir. Bunun için ise telefonun bazı fiziksel tuşlarını kullanarak telefonun onarım moduna(recovery mode) ulaşmanız gerekir.

Bunun için öncelikle telefonu kapatın ve görseldeki gibi ses açma ile açma-kapama(kilit) tuşlarına birlikte basarak telefonu açın.

Tuş kombinasyonu: Ses Açma Tuşu + Açma-Kapama Tuşu
vodafone-ZTE-Blade-V-hard-format-atma

Telefon açıldıktan sonra da, mavi renkli yazıların bulunduğu ekranı görene kadar tuşlara basmaya devam edin.

Bu ekran onarım moduna başarıyla geçtiğiniz anlamına gelir ve burada dokunmatik çalışmaz.

Ses kısma tuşu yardımıyla ‘Wipe data / factory reset‘ seçeneği üzerine gelin ve açma-kapama tuşuyla onaylayın.

Yeni ekran teyit amaçlıdır; ses kısma tuşuyla ‘yes- delete all user data‘ seçeneği üzerine gelin ve yine açma-kapama tuşuyla onaylayın.


Telefon sıfırlama işlemini yapacak ve ilk ekrana dönecektir.

Bu arada çıkış yapmadan önce, aynı mantıkla ‘Wipe cache partition‘ seçeneğini onaylamak, telefonun ön belleğinin de temizlenmesini sağlayacaktır.

Son olarak telefonu normal olarak yeniden başlatmak için ‘Reboot system now‘ seçeneği üzerine gelin ve açma-kapama tuşuyla onaylayın.


İşlem tamam! Artık telefon yeniden kuruluma hazır…

Author: Tayfun Sağır

21 thoughts on “Vodafone (ZTE) Blade V Format Atma

      1. Telefonunuza dönemde Android cihazların başına bela olmuş bir virüs bulaşmış. Yazılım yüklemesi yapmalısınız, başka türlü bir kurtuluş yok! Google’da yazılım yükleme makalesini arayın. Yorumlarınızı da lütfen tek bir başlık altında, ‘Cevapla’ seçeneğini kullanarak paylaşın.

 1. mrb vodafon blade v kullanıyorum telefonu aldığım ilk günden buyana sürekli depolama alanı doluyo diye uyarı veriyo telefonda ne müzik ne oyun hic bisey yok sadece fotoğraflar var bazen nette sayfa bile açmıyo uyarı veriyo sürekli uygulamalardan ben verileri siliyorum ne yapmalıyım tsk.

  1. cihazınız aha önce kayıt dışı olmuş muydu? yeniden kayıt yaptrıdığınızda tek hata çalışsın şekilde ayarlamış olabilir. imei numaranızı kontrol edin. imei numarasından değilse telefonun teknik serviste bakımdan geçmesi gerekebilir.

   https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama

    1. format atamamışsınız demek ki, işlemleri doğru yaptığınızdan emin olarak yeniden deneyin, makaledeki işlemleri sırasıyla yapın.

      1. yazdıklarımı okuyabiliyor musunuz? yukarıdaki makaleyi okuyup telefonunuzu formatlayın. işlemleri yapamıyorsanız lütfen bir servise danışın.

 2. Merhaba Vodafone blade v telefonum ses açma kapama tuşlarından bırıne bastığım zaman telefon yeniden başlıyordu. bu nedenle fabrika ayarlarına sıfırladım fakat bu defa da sim kartı tanımadı. şu anda kapalı konumda format atıyorum. Ve maalesef sonuç yine aynı. bu durumda ne yapmalıyım? Mail adresinden yardımcı olabılır mısınız.
  Teşekkürler

  1. *#06# kodunu girip telefonun imei numarasini kontrol edin. Imei silinmişse yazılım yuklenmesi veya yeniden imei atilmasi gerekebilir. Normalde formatla imei silinmesi veya kart hatasi olmaz. Cihazinizda donanimsal bir sorun olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir