Vodafone Smart 6 akıllı telefonunuzun ekranındaki görüntüyü aynen kaydederek galeriye ekleyebilir, bu şekilde ilgili görüntüyü düzenleme ya da paylaşım gibi amaçlarla kullanabilirsiniz. Üstelik bu işlem için Android uygulama marketi olan Play Store üzerinden uygulama edinmenize de gerek yok! Telefon dahili olarak buna imkan veriyor.

Ekran görüntüsü kaydetme, ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü alma, ekran görüntüsü yakalama, screenshot gibi çeşitli şekillerde adlandırılan özelliğin uygulanışı oldukça basit ve diğer bir çok Android telefonla da aynı.

Vodafone Smart ailesinin özelliği barındırıan tüm üyelerinde olduğu gibi Smart 6’da da ilgili ekrandayken ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak, kısa bir süre beklemek yeterli olacak.

Ekranda fotoğraf çekimini andıran bir hareketlenme görüp, bir deklanşör sesi duyarsanız uygulamayı başarıyla yaptınız demektir. Zaten yukarıdaki durum çubuğunda da işleme dair bilgilendirme yapılır.

vodafone-smart-6-ekran-goruntusu-almaYakaladığınız görüntüyü telefonun galerisindeki ‘Ekran görüntüsü‘ albümüde bulabilir, düzenleme ya da paylaşım gibi çeşitli amaçlarla kullanabilirsiniz.

2 thoughts on “Vodafone Smart 6 Modelinde Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?”
  1. Kenan merhaba. Bu sorun genellikle işletim sistemi kaynaklıdır ve yazılımda sorun çıktığında görülür. Ancak belli bir çözümü yok. Telefon fabrika ayarlarına döndürüldüğünde sorun ortadan kalkıyor.

  2. selam smart 6 yı pcye bagladıgımda daga once screenshot dosyasını goruyordum ama sımdı gormuyorum . sorun nedır acaba bılgınız var mı??

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir