Vodafone, bugün düzenlediği basın toplantısıyla yeni akıllı cihazlarını tanıttı. Etkinlik kapsamından yeni akıllı telefon Vodafone Smart 6, operatör markalı ilk 4G tablet Vodafone Smart Tab 6 ve markanın ilk giyilebilir akıllı saati Vodafone Smart Watch 6 görücüye çıktı.

Toplantıda konuşan Vodafone CEO’su Gökhan Öğüt, Vodafone Smart 6 ailesinde yer alan cihazları Türkiye’deki herkesin rahatlıkla ulaşabileceği şekilde hazırladıklarını belirtti.

Yapılan bir araştırmaya göre geçen yıl dünyada 1 milyardan fazla akıllı telefon satışının gerçekleştiği bilgisini veren Öğüt, Mart 2015 itibariyle Türkiye’de 72 milyonun üzerinde mobil abone bulunduğunu, bu 72 milyon GSM abonesinin yaklaşık yüzde 46’sının akıllı telefon kullandığını ifade etti.

Geçen yıl Türkiye’deki akıllı telefon satışlarının 11,6 milyon civarında olduğunu, 62 milyon telefonun da kullanımda olduğunu aktaran Öğüt, dünyada dijital dönüşüm hızla gerçekleşirken Türkiye için bu rakamın çok az olduğunu dile getirdi.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk ise Vodafone Smart 6 ailesinde yer alan cihazların teknik özellikleri ile ilgili bilgi verdi.

vodafone-smart-6-tum-teknik-ozelliklerÖzellikle merakla beklenen Vodafone Smart 6 yoğun ilgi gördü. Ancak buna rağmen yeni akıllı telefonla ilgili paylaşılan bilgiler sınırlı tutuldu.

Vodafone’un yeni akıllı telefonu 5.5 inç Full HD IPS LCD ekran kullanıyor ve 151 gram. Kamera özellikleri güncel bir çok cihazda olduğu gibi ön tarafta 5, arka tarafta 13 megapiksel şeklinde. Qualcomm Snapdragon 615 chipsetini kullanacak telefonun işlemcisi 8 çekirdekli, 1.5 GHz hız üretecek. Bu işlemciyi 2 GB Ram destekleyecek. 16 GB dahili hafızayla gelen yeni akıllı telefon 128 Gb’a kadar da hafıza kartı desteği sunuyor.

Vodafone Smart 6 bir çok güncel telefon gibi 4G desteği de sunuyor. Eğer ülkemizde 4G teknolojisine geçiş olursa telefon buna hazır olacak.

3000 mAh batarya kullanılan yeni akıllı telefon hızlı şarj teknolojisini de destekliyor.

Turkcell T60’ın kısa zaman içinde satışa çıkacağı düşünülürse, Vodafone Smart 6 ailesini tanıtmakla iyi bir hamle yapmış gibi görünüyor. Üstelik ürün hızlı bir şekilde, tanıtımdan 12 gün sonra yani 1 Temmuz’da piyasada olacak. Ön siparişe açılan telefona sahip olacak ilk 200 kişi için belirlenen fiyat 699 lira. Ön sipariş fırsatından yararlanamayanlar için ise resmi fiyat geçerli olacak; 899 lira.

Daha önce bir çok makalemizde orta segmentte işlerin karışacağını belirtmiştik. Şu an tam olarak o günleri yaşıyoruz. Orta segmentte bir çok oyuncu kendini göstermeye başladı. Vodafone’un yeni akıllı telefonunun kesinleşen tüm teknik özelliklerini incelemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Vodafone Smart 6

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir