Vodafone Smart 3 diğer adıya Alcatel 975N model telefonunuzun model- desen kilidini unuttuysanız veya bloke ettiyseniz tuş kombinasyonu ile format atmanız gerekecektir. Ayrıca menüden sıfırlayarak çözemediğiniz yazılımsal sorunlarınız için bu yolu deneyebilirsiniz.

Ancak,  eğer menüye ulaşabiliyorsanız öncelikle ayarlardan telefonunuzu formatlamanızı öneririz. Formatlama işleminin telefondaki tüm bilgi ve verilerinizi sileceğini bilmeniz gerekir. Yedek alma imkanınız varsa yedek alın. Tuş kombinasyonu ile format atacaksanız yedek alma şansınız yok. Format işlemi esnasında telefonunuzun kapanmasını önlemek için telefonu şarja takın ve batarya şarj seviyesini en az %25 seviyesine getirin.

Telefonu kapatın.

vodafone altacel 975n format atma

Telefon kapalıyken aynı anda ses açma ve güç(açma-kapama) tuşlarına basın ve basılı tutun. Biraz sonra yukarıdaki gibi recovery mod seçenekleri ekrana gelecektir. Tuşları bırakabilirsiniz.

Ses tuşları yardımıyla wipe data factory reset seçeneğinin üzerine gelip güç tuşuna basın. Çıkan seçeneklerden de yes delete all user data seçeneğinin üzerine gelip tekrar güç tuşuna basın. Bu işlem telefonunuzu formatlayacaktır. Telefonunuz açıldığında sıfırlanmış olarak açılacaktır. İşlem tamamdır.

8 thoughts on “Vodafone Smart 3 Alcatel 975N Format Atma”
  1. merhabalar ben telefona format attım ordaki yazılı olanların aynısını yaptım ekrana aynı yazılar alttada wiping data formattın data formattıng cache data wipe complete yazısı çıkıyor ne yapmam gerekiyor

    1. İşlem bitmiş olmalı. İlk sırada Reboot system now seçeneğini görüyorsanız güç tuşuna basmanız yeterli.

  2. Hocam babam telefonu kurcalarken ekran parlaklığını kapatmış ama ne yaptıysam eski haline gelmedi rehberi yedekleyemiyoruz da.o yüzden format atmadan bir çözüm yolu yok mu acaba yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar diliyorum

    1. şarj %20 nin altındaysa lütfen şarjı %20nin üstüne çıkarıp ayarlardan ekran sekmesine girin. burada ekran parlaklığı seçeneği vardır. güç tasarufu modu açıksa bu seeneği gizlemiştir. direkt güç tasarufunu devre dışı da bırakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir