Vodafone Smart 2 (Vodafone 861) Root Yapma

 

Vodafone Smart 2 (Vodafone 861)  model telefonunuzdaki standart uygulamları kaldırabilmek için telefonda superuser yetkisi almanız gerekmektedir.  İşinize yaramayan bu uygulamaları kaldırmak telefonunuzun hafızasını boşaltacak ve daha hızlı çalışmasını sağlayacaktır. Ayrıca telefonu root yaptıktan sonra modifiye yazılım da yükleyebilirsiniz.

Telefonu root yapabilmek için aşağıdaki dosyaya ihtiyacımız var, lütfen dosyayı indirin hafıza kartınızın ana dizinine atın. (İndirdiğiniz dosyayı açmayın, indirdiğiniz gibi bırakın). Hafıza kartınızı telefona takın ve telefonu kapatın. Telefon kapalı iken ses açma tuşu ve açma-kapama tuşuna beraber basın. Telefon titrediğinde açma kapama tuşunu bırakıp ses açma tuşuna basmaya devam edin. Bir süre sonra telefon recovery mode‘unda açılacaktır. Ses tuşları yardımı ile “Install zip from sd card” seçeneğinin üzerine gelip en soldaki dokunmatik tuşa basıyoruz. Açılan ekranda “choose zip from sdcard” seçenğinin üstüne gelip soldaki dokunmatik tuşa basarak işlem yapıyoruz. Bu ekranda hafıza kartımızdaki dosyaların listesini göreceğiz. Az önce indirip hafıza kartına yüklediğimiz dosyayı seçip Home tuşu ile onaylıyoruz.  Dosya yüklendikten sonra  dokunmatik geri tuşu ile geri geliyoruzve reboot system diyerek telefonu yeniden başlatıyoruz. Tebrikler artık telefonda super kullanıcı yetkisine sahipsiniz. Menüde Superuser uygulamasını göreceksiniz. Bu uygulama sayesinde telefonunuzda tam yetki sahibi olacaksınız.

Ek Dosya: VodafoneSmart2SU.zip

Not: Eğer dosya listesinde yuklediğiniz dosyayı bulamıyorsanız lütfen dosyanızın ismini update.zip olarak değiştirin ve recovery ekranında iken update from sdcard seçeneği ile yükleme yapın.

NOT 2: Bu işlem denenmiştir ve başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir. Ancak yorumlarda arkadaşlar olmadığını söylüyorlar. Sanırım android sürümü ile ilgili bir sıkıntı var. Şu an elimizde telefon olmadığı için başka yöntem deneyemiyoruz.

vodafone-861-format

Author: Halil Akgül

26 thoughts on “Vodafone Smart 2 (Vodafone 861) Root Yapma

 1. BU TELEFON SİZİN VERDİGİNİZ DOSYAYI İPLEMİYOR HEM INSTALL ZIP FROM SDCARD DİYE BİSİYOK VODAFONE 861.

 2. Ne indircem ben bişey anlamadım bana nasıl ekran görüntüsünü alıcağımı açıklar mısınız

  1. root yapamayacaksanız bir şey indirmenize gerek yok. şu an elimizde bu telefondan olmadığı için net bir şey söyleyemiyorum ancak bu modelde ekran görüntüsü alma yok sanırım.

    1. dediğim gibi emin değilim. ancak nette araştırdım bu modelin ekran görüntüsü ile ilgili bir konusu yok. marketten ekran görüntüsü alma uygulamalarını indirip deneyebilirsiniz.

 3. En son home tuşuna basınca ünlemli android resmi çıkıyor, dokunmatik tuşa basıncada E: signature diye bişey yazıyo açınca olmuyor maalesef

 4. onur yılmazın dediği gibi tüm işlemi yaptığımız zaman home tusuna basınca yazılar gidiyor ünlem işareti ile anroid resmi çıkıyor herhangi bir işlem olmuyor.

  1. versiyonlarda tuş farklılıkları olabilir, en sonunda home tuşu yerine onay tuşuna basmayı deneyebilir misiniz. sonucu buraya yazarsanız sevinirim.

 5. Dediğin gibi yaptım fakat E: signature verification failed. Installation aborted diyor. Açtığımda da olmuyor.

 6. arkadasım home tusuyla bu uygulamayı seçiyom sadece yazılar gidiyo arka pland android resmiyle ünlem işareti duruyo yükleme omuyo yani

  1. indirdiğin dosyanın ismini update.zip yap, hafıza kartının ana dizine at, recovery mode’a geç, apply update from sdcard seçeneğği ile yuklemeyi deneyin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir