Vodafone Faturasız 25 yaş altı ( FreeZone ) abonelerine yeni ve esnek bir paket sunuyor.

Esnek Paketin içeriği öncelikli olarak 250 Dakika + 1000 Sms + 500 Mb İnternet. Paketin fiyatı ise 25 Lira.

Esnek denmesinin amacı paket içeriğinde ki dakika,mesaj ya da interneti her ay esnetebiliyorsunuz.

Yani her ay yenilenen pakette ister dakika’yı ister sms’i isterseniz internet’i esnetebiliyorsunuz.

Tarifeye Vodafone’a numara taşıma veya yeni hat tesisi ile gelen abonelere özel bir değil iki seçeneği esnetme şansı sunuluyor ve  1 gb ile beraber Vodafone kullanıcılarıyla sınırsız mesajlaşma hediye ediliyor. Mevcut FreeZone’lu aboneler yalnızca bir seçeneği esnetebiliyor.

Mevcut Freezone aboneleri ESNEK yazıp 7000’e mesaj göndererek tarifeye kayıt yaptırabilirler.

Peki nasıl olacak? Mevcut FreeZone kullanıcıları:

Dakika esnetmek isterseniz; 500 dakika + 1.000 sms + 500 mb internet,

Sms esnetmek isterseniz; 250 dakika + 10.000 sms + 500 mb internet,

İnternet esnetmek isterseniz; 250 dakika + 1.000 sms + 1 gb internet şeklinde paketi her ay kullanabiliyorsunuz.

Bunun için ESNET DK, ESNET  MESAJ, ESNET INTERNET yazıp 7000‘e mesaj gönderin.

Değiştirmek istediğiniz seçeneği ise DEGISTIR MESAJ, DEGISTIR DAKİKA, DEGISTIR INTERNET şeklinde 7000‘e mesaj göndermeniz yeterli.

vodafone-mevcut-freezone

Vodafone’a numara taşıma yapmış veya yeni hat almış FreeZone kullanıcıları:

Dakika ve Sms Esnetmek isterseniz; 500 dakika + 10.000 sms + 1,5 gb internet,

Sms ve İnternet Esnetmek isterseniz; 250 dakika + 10.000 sms + 2 gb internet,

Dakika ve İnternet Esnetmek isterseniz; 500 dakika + 1.000 sms + 2 gb internet şeklinde paketi her ay kullanabiliyorsunuz.

Ve üstelik Vodafone aboneleriyle sınırsız mesajlaşıyorsunuz.

vodafone-numara-tasima

Esnetmek istediğiniz seneçekleri ayrı ayrı mesaj gönderip esnetebiliyorsunuz. Dakika ve Sms için ESNET DAKIKA ve ESNET MESAJ, İnternet ve Sms için ESNET MESAJ ve ESNET INTERNET, Dakika ve internet için ESNET DAKIKA ve ESNET INTERNET yazıp 7000‘e mesaj gönderiyorsunuz.

Değiştirmek istediğiniz seçenek için DEGISTIR DK MESAJ , DEGISTIR DK INTERNET , DEGISTIR MESAJ INTERNET yazıp 7000‘e gönderin.

Paketin avantajı her ay esnetmek istediğiniz seçeneği değiştirebiliyor olmanız.

Paketten kalan içeriği öğrenmek için SOR YENI ESNEK yazıp 7000‘e kısa mesaj gönderin.

ÖNEMLİ NOKTA: BAKİYE YÜKLETMEDEN ÖNCE MESAJLARI GÖNDERMENİZ GEREKİYOR.

Mevcut FreeZone Kullanıcıları Daha Detaylı Bilgi İçin Lütfen Tıklayınız

Numara Taşıma veya Yeni Hat Alan Kullanıcıları Daha Detaylı Bilgi İçin Lütfen Tıklayınız

155 thoughts on “Vodafone FreeZone’da Esnek Tarife”
 1. mrb beb esnek xs tarifesine geçmek istyrm bunun için hattımı wodafonedn turksele taşıyp tekrar wodafone taşdm bu tarifeden yararlanablr miyi acaba

  1. Hatice merhaba. Bu kadar çok yorum bırakmak sana verilecek cevabı hızlandırmıyor maalesef. Bu durumla ilgili uyarı ‘Yorumlar’ bölümünün hemen üstünde yer alıyor! Yorumlarını da lütfen ‘Cevapla’ seçeneğini kullanarak paylaş.

   Evet, hattını Turkcell’ê taşıyıp, geri dönersen ilgili tarifeye geçiş yapabilirsin. Ancak bunun için 3 ay Turkcell’de kalman gerekir.

 2. Biri bana yardım etsin Esnek super 2gb 400dk 5000 sms paketimi iptal etcem başka bir paketede gecmek istemiyorum

 3. Ben esnek XS paketini kullanıyordum.Spotify + 500 Mb internet paketiyle esnetmek istedim.Ama daha gelmedi.Acaba tarifem yenilenince mi o da eklenecek?

 4. Esnek super paketini nasil iptal edebilirim 400dk 5000sms 2 gb net lutfen iptal yazip kaca gondermeliyim

  1. tarife değiştirmeniz gerekir, müşteri hizmetlerini arayabilir ya da vodafone.com.tr selfservisten değiştirbeilirsiniz.

 5. Merhaba 12 ay sözleşmeli tarifem vardı iptal etmek istiyorum fakat nasip bilmiyorum musteri hizmetlerini arıyorum hiçbir şey çıkmıyor operatorlere gidiyorum onlarda musteri hizmetlerini ara diyor yardimci olur msn

 6. ésnek SÜPER tarifesini nasıl IPTAL edebilirim heryöne 400 dk 5000 sms 2gb internet bunu nasıl IPTAL edebilirim lütfen yardım

   1. Tarife değişikliği yaptığın zaman mesela önceden başka bir tarife kullanıyordun sonra yeni bir tarifeye geçtin bı yeni tarifeyi iptal edince eskisi geri mi yükleniyor hattına…

    1. Hayır, hangisini seçersen o tarife geçerli oluyor. Tarife seçimi yapmadan değişiklik mümkün değil zaten.

 7. Merhaba;
  süper esnek 3 GB tarifesine geçiş yaptım koton yükledim tarifeye geçişte sorun yaşamadım ama tarifemin ne kadar kaldığını ogrenemiyorum sor superesnek3gb yazdım 7000e gönderdim ama hatalı istek diye cevap geliyo ne kadar sms internet dk kaldığını nasıl öğrenebilirim

  1. Mesajda büyük harf kullanın. Vodafone self servis uygulamasını indirip de kalan bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

 8. Merhaba ben esnek 2 GB tarifesindeyim 3 gb hediye verdi yalnız 2 GB bitince internet kesildi daha 2.13 gb internetiniz var diyo ama kullanamıyorum ne yapmalıyım

   1. Yok benimki o paket değil benimki sürekli kullanım için o 25 tl lik paket benimki 23 tl

 9. Merhaba faturamin kesilmesine 3 gun var fakat sms im bitecek. Sms kullanmaya devam edersem bir sonraki ay sms hakkimdan duser mi

  1. Hayır, sonraki aydan kullanım yapamazsınız. Müşteri hizmetlerini arayıp SMS paketi tanımlatmanızı öneririm.

 10. Ben Esnek 2GB tarifesindeyim.Faturasız Esnek 1GB tarifesine geçmek istiyorum .Nasıl geçebilirim? Sitedeki msji kac kez attigim halde olmuyor

  1. Geçemezsiniz. Geçiş yaparken birinden biri tercih edilmeli ki siz tercihi 2 Gb’tan yana kullanmışsınız. İşlem ancak Vodafone’dan başka bir operatöre geçiş yapıp, 90 gün sonra geri dönmeyle olabilir.

 11. merhaba ben esnek 2 gb tarifesindeyim 24 tl de gitti ama ne internet ne dakika ne sms ortada hiçbişi yok

  1. KALAN yazıp 7000’e gönderin ve bakiyeyi kontrol edin. Aksi halde müşteri hizmetlerini aramanız gerekecek.

   1. Faturasiz esnek s tarifesine geçtim 750dk 1000sms 2gb gündüz 2gb de gece gece paketimi alimiyorum faturasiz gece yazdım 3636 gönderdim bu mesaj geldi ama yinede olmadi ne yapmam lazim yardimci olabilirmisiz …DEGERLI ABONEMIZ, MEVCUT TARIFENIZ, ALMAK ISTEDIGINIZ EK PAKETI DESTEKLEMEMEKTEDIR. DIGER AVANTAJLARIMIZ ICIN LUTFEN VODAFONE.COM.TR’YI ZIYARET EDINIZ.

 12. merhabalar vodafone yeni gectim basima her bi halt geldi kiredi kartindan vodafone cagri merkezini ariyarak 25 tl kontor yukliyelim dedik 125 tl cekildi karttan iptal ettirdik hemen cezasini odedim az oncede 2 gb yuzde yirmi kaldi dedi kaldi aldirmadim aveada net bitince kesiliyor ama burda cok sagolun her gote semsiye 17 tllik net kullandiniz sen bida yukle paketin yenilenicek diye yukledik 2 saat kala sicti dk ve net su gb akiyor zaten genel sorun bu ve tarifenin paketi gununden once yenileyemiyorsun super cekiyor benim gorusum Bu

 13. İyi günler ben 500 dk sms ve 2 gb internet tarifesine üyeyim yani esnek tarifeye fakat dakikamın artmasını internet paketimin aynı kalmasını istiyorum yani sms istemiyorum bunun için ne yapmalıyım

  1. Yukarıdaki ilgili seçenekler ve bu seçenekleri nasıl aktif edebileceğiniz yazıyor. Lütfen dikkatlice okuyun. Mesajla esnetme yapamıyorsanız müşteri hizmetlerini de arayabilirsiniz.

 14. Merhaba. Ben Vodafone’liydim. Esnek tarifeleri görünce Freezone’a geçiş yaptım. Hat babamın adınaydı ama kendimi kullanıcı olarak gösterince yaptılar. Freezone’a geçtiğimde önceki tarifeyi değiştirmeyi unutmuşum TL yükleyince o tarife yine oldu bitmesini bekledim bitti. Esnek 1 GB yazıp 7000’e gönderiyorum ama sistemde hata mesajı verior sürekli. Lütfen yardımcı olun nasıl geçeceğim ?

  1. Durumu aynen bu şekilde müşteri hizmetlerine anlatmalısınız. Mesajla o sorunu çözemezsiniz.

 15. Ben super esnek tarifesine uyeyim. Ama esnet internet yazip 7000e gonderilince uye degilsiniz diyor olmuyor. Neden acaba

  1. Sistemsel bir sıkıntı olabilir. Müşteri hizmetleriyle görüşüp, paketin direk yapılmasını sağlayabilirsiniz.

 16. Ben esnek 2gb üyesiyim internetim bitti dk ve sms var ama ben paketi yenilemek istiyorum 30 gün dolmadan ne yapmalıyım ? Teşekkürler

  1. 30 gün dolmadan yenileyemezsiniz ama yine de müşteri hizmetlerine danışabilirsiniz.

 17. Freezone esnek (25 tl) paketine sahibim iptal etmek istiyorum yardımcı olur musunuz
  acilll

  1. paket değil tarife olarak geçtiği için tarife değiştirmeniz gerekecek, vodafone self serviste veya müşteri hizmetlerini arayarak tarife değiştirebilirsiniz.

 18. Merhaba, ben yaklaşık bir yıldır esnek tarifeyi kullaniyorum. Tarifeyi dk olarak esnettim ve bugüne kadar herhangi bir sıkıntı olmadan her ay yenileyordu; fakat tarifede bir değişiklik yapmamaya rağmen bugün cep lira yüklememden sonra gelen bilgilendirme mesajında 500 degil de 250 dk kullanabileceğimi öğrendim. Nedeni ne olabilir ? Tesekkurler.

  1. merhaba, kampanyalar genelde 12 aydır, kampanyanız bitmiş olabilir, müşteri temsilcilerinden bilgi alabilirsiniz.

 19. Merhaba vodafone esnek super tarifesini kullanıyorum(yani ayda 25 TL’ye her yöne 400 dk her yöne 5000sms ve 1Gb Internet) iptal edemiyorum yardımcı olursanız sevinirim..

  1. Merve merhaba. Esnek Süper Tarife’yi iptal etmen başka bir tarifeye geçmen anlamına gelir. Vodafone self servis hattı olan 7048’i ya da 542 Vodafone müşteri hizmetlerini arayarak tarife değişikliği yapabilirsin. Ayrıca Online Self Servis hizmetini ya da Vodafone Shop’larda da tarife değişikliği imkanın var.

   Mesajla tarife iptali söz konusu değildir. Ancak başka tarifeye geçiş için mesaj atarsan eski tarifen iptal olur.

 20. Merhaba ben 4-5 aydır kullanıyorum bu pakedi ve değiştirme kararı aldım nasıl iptal edebilirim ?

  1. paket değil tarfife bu, bu yüzden tarife değiştirmelisiniz, vodafone.com.tr de selfservisten veya 542 müşteri hizmetlerinden tarifenizi değiştirebilirsiniz.

 21. yeni esnek tarifesini kullanıyorum. Bu ay paketimin kullanım süresi bitmeden vodafonlularla sınırsız sms paketim bitti. neden acaba?

  1. sms hakkınızı bitirmemişseniz bir yanlışık olmuştur, 542 müşteri hizmetlerini arayın.

 22. Vodafone esnek tarifemi iptal etmek istiyorum fakat iptal edemiyorum 7000i aradım sadece tarife değişikliği yapıyor *7000# tıklayarak işlem yaptım onda da sonuç aynı sadece paket değişikliği oluyor tarifemi tamamen nasıl iptal edebilirim.

  1. adı üstünde esnek tarife, yanı bu bir tarifedir, tarife değişikliği yaparsanız esnek tarifeniz iptal edilir. herhangi başka bir tarifeye geçin.

   1. Tamam ama ben herhangi bir tarifeye abone olmak istemiyorum zaten hattımı da taşımayı düşünüyorum bu yüzden ayın sonuna kadar bekledim hiçbirşey yapamıcak mıyım şimdi

    1. tarifeye abone olunmaz. pakete abone olunur. tarifesiz hat olmaz. hattınızın bir tarifede olması lazım. 542 müğşteri hizmetlerine danışın lütfen.

 23. Mevcut vodafonlulara haksızlık degil mı bu kampanya sen sen daimi müşteriyi bırak daha olmayan müşteriye calis bari aynı fırsatlar sunulsaydı cok ayıp ettin vodafone

 24. Benim şimdiki tarifem özgürgenç. süper esnek tarifeye geçmek istiyorum fakat geçemiyorum. Ne yapmalıyım?

  1. Geçemiyorum derken? Müşteri hizmetleri geçemezsiniz demişse geçemezsiniz. Aksi durumda müşteri hizmetleri ile irtibata geçin.

 25. mrb ben 3 ay çnce falan esnek tarifeden yaptım 25 tl karşılığında ama bana gelen tarife 250dk 1000 sms 500mb internet diğerlerinin ki ise 500 dk 1000 sms ve 2 gb daha avantajlı 25 tlyee peki benm neden öle değil

 26. Merhaba,
  Benim bir sorum olacaktı. Ben yanlışlıkla vodafone süper esnek tarifeye geçtim. Aslında benim tarifem vodafone frezone esnek tarifeydi. Şimdi süper esnek tarifeyi iptal etmek istiyorum ve eski tarifime tekrar geçiş yapmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim??
  İYİ ÇALIŞMALAR

  1. Merhaba. Geçmek istediğiniz tarifemin mesajlarını atın. Hata alırsanız müşteri hizmetleri ile görüşmeniz gerekecek.

 27. merhaba,
  ben numarami yeni tasidim vodafone”a yani iki paketi birden esneklestirebiliyorum. Asil sorum su acaba her ay iki pakette aktiflesiyor mu ? tesekkur ederim

  1. merhaba, ilk attığınız mesajlar geçerlidir. bir sonraki ay tekrar mesaj atmanıza gerek yok.

 28. Esnek tarifeyi yaptım ve bir ay kullandım şimdi iptal ettirmek istiyorum , müşteri hizmetlerini aramadan direk mesaj yoluyla iptal edebilir miyim

 29. iyi günler kalan dakkalar yada kalan sms ve internete nasıl bakıyoruz yardımcı olur musunuz teşekkürler.

    1. FREEZONE yazıp 1525e mesaj atın. Sorun yaşarsanız müşteri hizmetlerine ulaşmaya çalışın.

 30. mrb

  bn yeni hattımı değiştirdim ama hattım başkasının üstüne 542 aradığımda dakkalarca konuşuyor anlamıorum kullanıcı olarak kayıt olmak istiyorum ınternet üzerinden işlem yapabılırmıyım yardımcı olursanız sevınırım :)

 31. Vodafone hatyim yeni acildi ama 750 dakika yüklenmesi gerekirken 435 dakika yüklendi . diğer ay 750 dakika yuklenecekmiş neden

  1. Hesap kesim tarihini ayarlamak için bazen bunu yapıyorlar.435 dakikanın ücretini ödeyeceksiniz.

 32. Faturalı esnek tarifeye geçis yaptim tahutlu…hattim yeni açilcak.. 3 gb 750 dk. Bunu deişip 500 dak.2 gb yapabilirmiyim..

 33. Ben 10 ekimde vodafone geçtim araligin baslarinda yanlislikla yeni esnegi iptal edip esnek tarifeye gectim geri nasil gecerim yeni esnege ?

 34. Bu kadar iğrenç bi paket olamaz ya iptal etmek istiyorum biri yardım etsin iptal olmuyo bi türlü

  1. tarife değişikliği yapmanız lazım. vodafone.com.tr selfservise giriş yapıp veya 542 müşteri hizmetlerinden tarife değişikliği apabilirsiniz.

  1. tarife değişikliği yapmanız lazım. vodafone.com.tr selfservise giriş yapıp veya 542 müşteri hizmetlerinden tarife değişikliği apabilirsiniz.

 35. 2 gb internet paketim bitti esnek tarifeliyim.tarifeme ek bir internet paketi var mı kaç tl yükleyip kaca sms gondermem gerekiyor acil donermisiniz

   1. Peki bana 1 gb internet paketi almak için kaç tl yükleyip nereye sms atmam gerektiğini yazarmisiniz

    1. okumayı pek sevmiyorsunuz sanırım. verdiğim linkte sorularınızın cevabı var.

     22 TL’ye 1 Aylık geçerli Aşımsız 1 Gb internet için ABONE SUPER1GB yazıp 3636 ‘ya mesaj gönderiyorsunuz. Kalan paket limitinizi öğrenmek için SORGU SUPER1GB , iptali için IPTAL SUPER1GB yazıp 3636 ‘ya mesaj göndermelisiniz.

     1. Çok sağol bro aynen okumayı sevmiyorum yaptım paekti :d bide ne sorcam nasıl iptal etcem ben bunu

      1. okuduğunuzu da anlamıyorsunuz sanırım :) yukarıdaki yorumda hem pakete abone olmak için ehm de aboneliği iptal etmek için bilgi var.

 36. Bn kullanyrm iki aydr heryone 500 dk 1000 sms 2 gb internet internetim az sms cok olsun istiyorum bnu nasl yapicamm cvpp lutfen tesekkurlerr

 37. Ben böle scma bı paket görmedim ıptal etmek ıstıyorum musterı hızmetlerını arıyorum orada da olmuyo ama bn vodavonun kndi numarasını ıstıyorum ses kaydı olmayan.

 38. ya ben bu paetten çıkmak iptal etmek istiyorum ama olmuyor :( lütfen yardım edin çıkayım :( şimdiden teşekkürler :)

   1. tamam teekkür ederim. peki eski tarifem devam eder mi kendiliğinden geri şuan da eski paketlerimi ek tarife olarak aldım. yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden tekrar teşekkürler.

    1. esnek tarifeyi iptal ettiğinizde şartlrını sağladığınız diğer tarifelere geçebilir ve paketleri alabilirsiniz.

 39. yeni hat aldım ve esnek tarifeye gectm fakat iki seceneği değilde tek bir tanesini esnetebiliyorum sorun ne olabilir

  1. geçici bir sorun olabilir, müşteri hizmetleriyle iletişime geçmenizi öneririz.

 40. Hattım 4 qün önce vodafone qeçiş yaptım ama bir türlü 7000 e msj qönderemiyorum sinir oldum hattımı vodafone taşıdıqıma çok pişmanım müşteri hizmetlerini aradım telefonunuzu bir kere açıp kapatın olur dedi sanki kafa yapıyolar halen olmuyo ben turkcell de mutluydum lanet olsun vodafone qeçiş yaptıqım qüne yaaaaaaaaaaaa

  1. hattınızda tl yoksa 7000 e mesaj gonderemezsınız.gönderdiğinizde tl nız gitmez ama yıne de bakıyenın dolu gözükme
   si için birkac kurusta olsa tl bulunması lazım

 41. esnet tarife yapmak istedim yukleme yaptım sonra gerekli mesajları attım. müşteri hizmetlerini aradım bir ay sonra tekrar yukleme yaptığınızda olacak ve bilgilendirme mesajı gelecek dediler. bilgilendirme mesajı gelmedi.ne olup bittiğini bilmiyoruz.olmuşmudur.

  1. aradan 30 gün geçmişse ve yeterli bakiyeniz varsa otomatik olur paket. sorun yaşıyorsanız yine müşteri hizmetlerini aramanız gerekecek.

  1. kriterleri karşılamıyor olabilirsiniz. 542 müşteri hizmetlerini arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

  2. kriterleri karşılıyorum yeni gecmis olmama ragmen normal vodafone lulara verdigi sekilde sadece 1 esnetme hakkı verio o sekilde de 250 dk 1000 msj 1gb internet verio (net esnetilmis) bize vaad edilen 500 dk 2gb net olması gerekio kazıklandık ya la :)

   1. 542 müşteri hizmetleriytle iritibata geçebiirsiniz, bir yanlışlık varsa düzeltirler.

 42. ben turcellden vodafone ye geçiş yaptım ve geciş yaparken de 500 dk 1000 sms ve 2 gb olan paketi alıcaktm ve hat açıldgnda ve ykleme yapmadan önce bana ESNET DK VE ESNET INTERNET yazıp 7000 e sms ile gnderin dediler fakat ben yaptım olmadıı dunde musteri hizmetlerini arııyarak bu pakete sahıp olmak ıstedım fakat onlarda sms gnderin dedı ve yardmcı olamadılar bu paketin benim hattıma tanımlanmasnı ıstiyorum simdiden yardimlarnz için teşekkür ederm

  1. hattınız kriterleri karşılıyorsa tarifeden yararlanabilirsiniz. sms atmanız yeterli olacaktır. sms attığınızda nasıl bir cevap alıyorsunuz?

 43. İnsanları yanlış bilgilendiriyorsunuz. Vodafone bayisine gidiyorum hiç biri ESNEK Tarife ye hakim değil. Koskoca 2 GB 500 dk konuşma 1000 SMS yazıyor, müşteri temsilcisini arıyorum ESNEK INTERNET VE DK yazarsanız olur diyorlar ama sonra öğreniyorum ki yeni hatta sahip olanlar ve numara taşıyanlar için yapılmış.
  Vodafone gözümden düştü

  1. tarifeye geçiş yapması gerekiyor, tarife bilgilerinizi bilmiyorsanız müşteri hizmetlerini aramanız gerekecek.

 44. esnek paket aldım iki aydır esnetmek için msj gönderiyorum hep geçici olarak servis dışı müsteri hizmetleri yardımcı olmaktan aciz

 45. Merhaba. Ben bu esnet paketini iptal etmek istiyorum ama bi bilgi göremedim, ne yapmam gerekiyor? Cok acil bilgi lutfen

  1. Tarife degistirmelisiniz. Vodafone.com.tr ye sifreniz ile girip veya musteri hizmetlerini arayip tarife degistirebilirsiniz.

  1. normalde bütün tarifeler 12 ay geçerlidir, 12. ayın sonunda uzatılabilir veya iptal edilebilir.

  1. tarife değiştirmelisiniz. bunun için müşteri hizmetlerini aramalısınız. 542 den müşteri hizmetlerini arayıp esnek tarifeye geçin.

  1. müşteri hizmetleriyle görüşmeniz gerekir, veya vodafone.com.tr sitesine şifrenizle girip tarife değişikliği yapabilirsini.z

 46. merhaba ben dün ava dan bu tarifeye geçtim 500 dak 1.000 sms 2gb interneti nasıl ayarlayıcagım onu bana bi anlatırmısınız saygılar

  1. merhaba, önce ESNET DK yazıp 7000e gönderin. sonra ESNET INTERNET yazıp 7000e gönderin. sonra tl yükleyin. hesabınızda 25 tl olması lazım.

   1. bende göndermeye calstm fakat olmadı gondern diyorsunuz gnderıyorz amaa olmuyoo . insan magdur oldu bu yuzden .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir