Vodafone kısa bir dönem önce başlattığı kampanya ile eski akıllı telefonunuzu alarak, yeni telefonunuz için indirim yapıyor. Eski telefonun değerlendiriliyor olması kullanıcılara cazip gelmiş olacak ki kampanyaya talep yoğun oldu. Bu yüzden Vodafone da ilgi gören kampanya detaylarını güncelledi. Peki kampanya hakkında neleri bilmek gerekiyor?

Kampanyanın adı ‘Eski akıllı telefonunu getir, yenisini götür‘, bayiler arasında ‘Buyback‘ olarak biliniyor. Yeterli koşulları sağlayan müşteriler telefon değişimini yapabiliyor.

Kampayanın ilk şartı doğal olarak Vodafone’a geçiş yapmak. Bu yeni hat alarak ya da numara taşıma şeklinde olabilir. Hali hazırda Vodafone müşterisi olanlar da kampanyadan yararlanabiliyor.

Değişim kampanyası sadece Red tarifeleri için geçerli. Diğer tarifelere geçişlerde kampanyaya katılım sağlanamıyor. 2 yıllık taahhüt şart! Geçiş yaptığınız tarifeyi düşüremiyor, ancak yükseltebiliyorsunuz. Vodafone müşterileri eğer Red tarifesi kullanmıyorsa, Red tarifesine geçiş yaparak ya da Red tarifesini yükselterek kampanyadan yararlanabiliyor.

Eski telefonunuzu Vodafone bayisi kontrol ediyor ve bir değer biçiyor. Eğer telefonunuzda sorun yoksa ve genel itibariyle temizse, eski telefonunuz 1440 liraya kadar sayılabiliyor. Tabi 1440 lira rakamı için telefonunuzun çok temiz olması gerekiyor! Şu an temiz telefonlar için en iyi ortalama 1200 lira. Eski telefonunuz durumuna göre 700-800 lira da sayılabilir. Ayrıca bayi telefonunuzu kampanyaya uygun da görmeyebilir.

Kampanyanın temel mantığı şu şekilde işliyor; bayi telefonunuzu sistemin sorduğu soruları cevaplandırarak, sistemin telefona değer biçmesini sağlıyor, tarifenin normal ücreti 24 ay için hesaplanıyor, yeni telefonun fiyatı bu rakama eklendikten sonra telefonunuzun değeri toplam miktardan düşülüyor ve yeniden 24’e bölme işlemi yapılıyor.vodafone-eskisini-getir-yeniyi-goturBurada dikkat edilmesi gereken husus şu; eski telefonun değeri için Vodafone belli kriterler belirlemiş durumda ve çoğu zaman bayi bu kriterlere uyuyor. Eski telefonunuzun değerini Vodafone bayisinden öğrendikten sonra normal GSM bayilerine de sormanızı tavsiye ediyoruz. Bu şekilde daha iyi fiyat almak da mümkün olabilir. Tabi Vodafone bayisi daha iyi bir fiyat da verebilir.

İşin ‘yenisini götür’ kısmında bir çok güncel akıllı telefon var; Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge, Htc One M9, Lg G Flex 2, Lg G4, Sony Xperia Z3, Apple iPhone 6 ile iPhone 6 Plus.

Kırığı olan, sıvı temas görmüş, hali hazırda arızası olan yani herhangi bir nedenle satışı mümkün olmayacak telefonlar değerlendirmeye alınmıyor. Eski telefonun da akıllı olması gerektiğini belirtelim. Ayrıca her marka telefon kampanyaya dahil değil!

Telefonla ilgili sorun olmadığında sıra kullanıcıya geliyor. Telefonu uygun olsa da her kullanıcı kampanyaya katılamıyor! Bunu bir nevi kredi talebi olarak düşünün. KKB Puanınıza bakılıyor ve değerlendirme buna göre yapılıyor. Numara taşıması yaptırmak işleri kolaylaştırıyor. Yeni hat alma süreci en zorlu olanı!

Kampanyaya katılıp, katılamayacağınıza dair sorgulatma yaptırmanızda herhangi bir sakınca yok. Vodafone bayilerine giderek detaylı bilgi alabilirsiniz. Kampanya dahilinde alabileceğiniz telefonların ve tarifelerin fiyat listesini görmek için lütfen buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir