Vodafone 958 Format Atma – Sıfırlama

Vodafone 958 telefonunuzu donma, ağır çalışma, hata alma vb. gibi nedenlerden ötürü formatlamak, sıfırlamak, fabrika ayarlarına geri döndürmek isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

Ekran güvenlik deseninden dolayı kilitlenmiş telefonunuzu yeniden kullanabilmek için görsel yardımıyla anlatacağımız yöntemi uygulamanız gerekecektir.

İşleme başlamadan önce mümkünse lütfen bilgilerinizin yedeğini alın ve telefonunuzun şarjının en az %50 olmasını sağlayın. İşlem esnasında telefonunuzu kapatmaya ve bataryasını sökmeye çalışmayın!

Telefonunuzu kapalı konuma getirin. Ses açma tuşu ile açma-kapama(kilit) tuşuna aynı anda basarak telefonunuzu açın ve Android logosu çıkana kadar bırakmayın. Ekrana Android logosu geldikten bir süre sonra telefon sistem ekranına geçecektir. Telefon sistem ekranına geçtiğinde dokunmatik çalışmaz ve ekranda çeşitli seçenekler belirir. Ses kısma tuşu yardımıyla üçüncü sıradaki ‘wipe data-factory reset’ seçeneği üzerine gelip açma-kapama(kilit) tuşuyla onaylayın. Yeni gelecek ekranda yine ses kısma tuşu yardımıyla ‘Yes — delete all user data’ seçeneği üzerine gelip yine açma-kapama(kilit) tuşuyla onaylayın. Telefon sıfırlama işlemini otomatik olarak yapar ve ilk ekrana geri döner. Burada açma-kapama(kilit) tuşuyla ‘reboot system now‘ seçeneğini onaylayıp telefonun kendiliğinden açılmasını bekliyoruz. Telefon açıldıktan sonra işlem tamam demektir, artık kişiselleştirmeye başlayabilirsiniz.

vodafone 958 format atma

Bu yöntem telefonunuzun menüsüne ulaşamadığınız durumlarda, telefonunuzu açabilmeniz için en geçerli olanıdır. 

Sıfırlama işlemini telefonunuzun menüsüne ulaşabiliyorken de yapabileceğiniz bir yöntem mevcut. Menü> Ayarlar> Gizlilik> Fabrika verilerine sıfırla> Telefonu sıfırla yörüngesini izlemeniz yeterli.

Author: Tayfun Sağır

63 thoughts on “Vodafone 958 Format Atma – Sıfırlama

  1. Tabiiki. Ses kısma ve güç(kilit) tuşlarına birlikte basıp, kısa bir süre bekleyerek işlemi sağlayabilirsiniz.

    1. cihazda yüklü olan android işletim sistemi çok eski olabilir. yanlış hatırlamıyorsam android 2.3.6 sürümünün altındaki sürümlerde bu seçenek yok.

 1. Telefonumda fotmat atarken hata verdi ucgen ucinde unlem isareti var ve acilmiyor ne yapmam gerekir

 2. resetleme ekranı geliyor ama seçim yapmıyorum yani ekrandan herhangi bir seçeneği seçemiyor telefon açma kapamaya basıyorum olmuyor nasıl seçeceğim =??

 3. hocam sagol da bu yönteöm rootlu cihazlar için clockworkmod da açmayı göstermişşin sen :)

 4. abi format atmaya çalıştım olmuyor vodafone logosu gıdıp gıdıp gelıyor napmalıyım işlemı doğru da yaptım olmuyor

  1. hafıza kartının çalıştığından emin olun. işlemleri doğru yaparsanız yazılım yüklenir.

 5. iyi günler telefonu aldığım günden beri sorun surun farklı sorunlar şimdi de açılmıyor vodafon işareti geliyor sürekli 24 saatr böyle

  1. android sürümü video oynatmayı desteklemiyor olabilir. youtube uygulamasından açmayı deneyin.

  1. format atmaya çalışın. format atılmıyorsa yazılımı çökmüş demektir. şu an elimde telefon olmadığı için yazılım hakkında bilgi veremiyorum.

   1. Tesekkur derim format atinca oldu .bi sorun daha var mesaj hic yokken bazen mesaj bellegi dolu diyo veya arkadaslarimin mesaji bana yarim saat bi saat sonra geliyor hattim fullken

    1. mesaj belleği de telefon hafızasından kullanır. telefon hafızanız azalmışsa arda bir öyle uyarı verebilir. mesajların geç gelmesi ise operatörlerle ilgili bir şeydir. çok yoğun mesajlaşıyorsanız ondan geç gelebilir.

    1. işlemleri doğru yaparsanız olur. bataryayı çıakrıp geri takın ve baştan başlayın.

 6. kardesler bendede vodofone 958 war ama bataryası şarj tutmuo napabılırım warmı yedek parcaları bunların ? yardımcı olursanız sevınırım

 7. açılışta vodafone simgesinde takıldıgı için bu işlemi yapıyorum;
  fakat belirtilen ekran geliyor. ve ondan sonra tekrar vodafone ekranında takılı kalıyor. nasıl çözülür ?

  1. yazılım yüklemesi yapmanız lazım, şu an elimde telefon olmadığı için yükleme yaıpıp anlatamıyorum.

  1. makalede anlatılan işlemler yeteri kadar açıklayıcı. denenmiştir, çalışıyor. sizin telefonda olmuyorsa ya eksik bir işlem yapıyorsunuz ya da telefonunuzda başka bir sorun vardır.

 8. telefonum açılmıyor ekranda sürekli vodafone logosu dönüp dönüp duruyor kaç defa garantiye gönderdim yapıldı geldi ama kullanmaya başladıktan sonra yine aynısı oldu telefonu kapattım açmaya çalıştım açılmadım lütfen yardım edin ne yapmam gerekiyor

  1. hafıza kartınız ile lgili bir sorun yaşıyor olabilirsiniz. tekrar servise gönder gelince hafıza kartı kullanmayın. buna rağmen yanı şei yaparsa garanti servisinden cihaz değişimi isteyebilirsiniz.

  2. aynen benimkide öyle oluyor ne yapabilirim acil cevap verebiilirmsiniz?
   servise gitti 4 – 5 kere yine de aynısı oluyo.! hiç bir şey fayda etmiyo :/ mesaj belleği dolu diyo du telefon tüm uygulamaları kapattı sonra açıyorum aynı logo dönüp duruyo.! :/ yardımcı olursanız sevinirim…

   1. format attıktan sonra bir süre hafıza kartınızı kullanmayın. kullandığınız uygulamalara dikkat edin. sorunun nerden kaynaklandığını bulmanız lazım.

 9. ALLAH razı olsun valla benı buyuk bı dertten kurtardınız ha arkadaslar reset cekerken
  sım ve hafıza kartını cıkarmayı unutmayın bılgıler ucar gıder:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir