Vodafone 875 Smart Mini telefonunuzu yazılımsal olduğunu düşündüğünüz nedenlerden ötürü ya da tek sefer veri veya uygulama sıfırlaması yapmak amacıyla formatlamak isterseniz bunu aşağıda anlatacağımız yöntemlerle yapabilirsiniz.

Formatlama işlemi telefona sonradan yüklenmiş tüm veri ve uygulamaları siler! Bu yüzden işlem öncesi mümkünse veri yedeği alın. Ayrıca cihazın işlem sırasında kapanarak zarar görmesini engellemek amacıyla telefonu iyice şarj ederek, en az %50 seviyesine getirin.

Formatlama-sıfırlama işlemi için iki yöntemden istediğinizi seçebilirsiniz. İlk yöntem Menü> Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika verilerine sıfırlama> Tlf. sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izleyerek, onay vermektir. Onay sonrası telefon sıfırlama işlemi için kapanır ve temizlenerek yeniden başlar. Kurulum yaptıktan sonra kullanıma devam edebilirsiniz.

Diğer yöntem ise ekran kilit desenin bloke etmek-unutmak veya uygulama hatalarından ötürü açılmayan,menü erişiminde sıkıntı yaşatan telefonlar için en geçerli yöntem olan donanımdan sıfırlama seçeneğidir. Bu yöntem için telefonun fiziksel tuşlarından yararlanmalısınız.

vodafone-875-smart-mini-format-atma

Telefonunuzu kapatın ve görselde aktarmaya çalıştığımız gibi ses açma ile açma-kapama(kilit) tuşlarına basarak telefonu açın. Yani yapmanız gereken tuş kombinasyonu; ses açma tuşu + açma-kapama(kilit) tuşu şeklindedir.

Telefon açıldığında tuşları bırakmayın ve sistem ekranı gelene kadar yani telefon onarım moduna(recovery mode) geçene kadar basılı tutun.

Onarım modunda dokunmatik çalışmaz; ses kısma tuşuyla ‘wipe data/factory reset’ seçeneği üzerine gelin ve açma-kapama(kilit) tuşuyla onaylayın.

Yeni gelen ekran teyit amaçlıdır; yine ses kısma tuşu yardımıyla ‘yes-delete all user data’ seçeneği üzerine gelin ve yine açma-kapama(kilit) tuşuyla onay verin.

Telefon sıfırlama işlemini yapar ve ilk ekrana geri döner. Burada telefonu başlatmadan önce ‘wipe cache partition’ seçeneğini de onaylamak, cihazın ön belleğini de temizleyecektir.

En son ‘reboot system now’ seçeneğini açma-kapama(kilit) tuşuyla onaylamak, cihazın temizlenmiş olarak yeniden başlamasını sağlar. Kurulumu yaptıktan sonra telefonu eskisi gibi kullanmaya başlayabilirsiniz.

147 thoughts on “Vodafone 875 Smart Mini Format Atma”
 1. telefonumda mobil ağlar var ama açılmıyor bu nedenle sim kart görmüyor sanırım ne yapabilirim

  1. Telefonun sim kart görüp görmemesiyle, mobil verinin açılıp açılmaması farklı arızalardır. Telefon ekranının üst tarafında bulunan bildirim çubuğunu aşağı çektiğinizde operatör adınızı görebilirseniz telefon sim kartı görüyor demektir. Bu aşamadan sonra da mobil veriyi açamıyorsanız, internet ayarlarınızı yapmanız gerekir. Onun için şu makale yardımcı olacaktır. https://www.ceplik.com/android-telefonlarda-internet-ayari-nasil-yapilir/

   Tabi bildirim çubuğunu aşağı çektiğinizde operatör adı göremiyorsanız, telefon sim kart görmüyor demektir. Bu durumda bir teknik servise başvurmanız gerekecek.

 2. her işlemi uyguladım fakat hala aynı. vodafone amblemi çıkıyor ve donuyor lütfen yardımcı olur musunuz?

  1. O halde yazılım yüklemesi yapmayı denemelisiniz. Ancak bu konuda şu an web sitemizde paylaşılmış bir makale mevcut değil.

    1. Daha önce denemedik ama zannedersem yazılım hafıza kartına atılıyor ve sonrasında yukarıda gösterdiğimiz kurtarma modunda işlem yapılarak, cihaza işleniyor. Arama motorlarında Vodafone 875 yazılım yükleme şeklinde aratırsanız, mutlaka tecrübe etmiş arkadaşların paylaşımlarına ulaşırsınız.

  1. Telefon açılmıyorsa, ne tekrardan yazılım atabilirsin, ne de format. Bu yüzden bir teknik servise başvurman en doğrusu olacak.

 3. telefonum şarjı bitti kapandı tekrar şarja taktım birkaç tane şarj cihazında denedim ancak şarj alıyor görünüyor ama açılmıyor daha önce birkaç defa böyle oldu şarjı bi kaç saat taktım açıldı ancak şimdi iki gündür şarjda bi türlü açılmadı

  1. Ali merhaba. Telefonun bataryasını çıkar ve bataryanın telefonda temas ettiği, sarı manyetikleri ucu sivri bir metal cisimle biraz çiz. Sonra telefonda bataryanın temas ettiği tırnaklarla biraz oyna ve tekrar takıp dene. Olmazsa başka bir batarya takıp, gözlemlemek gerekecek.

 4. Şimdi sayın editörler benim telefon modelin 785 vodafone sarjdayken kapadık sonra açılmadı yani açıldı ama vodafone yazısından sonra dönen göstermede kalıyor yazilim arttırmayı denedim telefon yazılımı almamış yani söyledikleri bu o format olaylarını da denedim çalışmadı yardımcı olursanız sevinirim

  1. Merhaba, yazılım yüklenebilirse büyük olasılıkla düzelecektir. Bu cihazların yazılım yüklemeleri bir karışık olabilir, bizim bu cihaza yazılım yükleme şansımız olmadığından sitemizde ilgili makale yok ancak internette araştırmanızı öneririm.

  2. kardeş bn dede aynısı var wodofone 875 var bn dede açılıyo wodofon işaretinden sonra bişe gelmiyo format attım olmadı nasıl yapabilirim

   1. Yazılım çökmüş olabilir, yazılım yüklemesi denenmeli. Ancak biz bu cihaz üzerinden ilgili işlemi yapmadığımızdan link paylaşımı yapamıyoruz.

  1. Donanımdan formatı deneyin ama muhtemelen yazılım yüklemesi yapmanız gerekecek.

 5. Ya benim telefon apus diye bir şey yukledi oda teli mahvetti format atyrum açılıyor sonra donuyor bidaha kendini kapatip açıyor sonra bi daha donuyor ne yapmam lazim bunun servisinin numarasi varsa onu aliyim veya kutahyada yaptirilabilicek bir yer vqrsa

  1. Yazılım yüklemesi yapılmalı. Teknik servisleri internetten araştırabilirsin.

 6. Yaa benim de telofonum durduk yere format atma yerine geldi yapıyorum bunları olmuyor yardım edin ktn

  1. Reboot system now seçeneğini onaylamanıza rağmen yeniden başlayın aynı ekrana geliyorsa, tuşlarınızdan biri takılı kalmış olabilir. Sürekli yeniden başlatma yoksa bu tuş ses açma tuşudur ve tamir ettirilmesi gerekir. Lütfen teknik servise danışın.

  1. Bunu tahmin etmek güç. Zamanlayıcı özelliği yoksa telefonu sıfırlamanızı öneririz. Başka bir ayar hatırlamıyoruz bu konuda.

 7. Abi benim telefonda ekranda malesef system. tool durdu diyor 3 kere fabrika ayarlarına döndüm hala aynı hatayı veriyor

   1. Abi zaten 3 kere tuşlarla 2 kerede telefondan formatladım telefondan formatlamak zor oldu yazının altında zorla kapat yazıyor basıyorum basar basmaz hemen geri çıkıyor öyle hızlı hızlı yaparak 2 kere formatladım birde 3 kere tuşlarla formatladım olmadı senin bu konuda bir tavsiyen varmı

    1. Telefonunda tehlikeli bir virüs var, son dönemde popüler olanlardan. Tek kurtuluşun yazılım yüklemesi yapmak.

 8. telefon çalışıyor formatı yapabiliyorum ancak problem halen devam ediyor acılış ekranında vodafone simgesinden sonra beklemeişaretiolan daire bir türlü kaybolup normal ekran gelmiyor soruna ilişkin ne yapabilirim. teşekkürler

  1. Tuş formatı işe yaramıyorsa yazılım yüklemeyi denemelisin. Ama bu konuda bizim henüz bir denememiz yok.

   1. onuda denedim ancak ilk açılan sayfayadönüyor amerika secenegini de denemeye cesaret edemedim recovery de silindi sanırım

 9. Ebrunun yasadigi problemi bende yasadim sitenizdeki format islemini yerine getirdim fakat play storeden hala bi sey inderemiyorum

  1. Format işlemini yaptıysanız Google Play’in Play Store’a güncellemesi zaman alacaktır. Bir kaç saat beklemeniz gerekebilir.

 10. Merhaba vodafone 875 smart mini kullanıyorum ama google playdan uyugulama indiremiyorum güncelleme dahi yapamıyorum. Cihazda yeterli alan yok diyo. Ama bos yani telefon. Uygulamalarn verilerini silemiyorum. Hafıza kartına tasıyamıyorum. Formatlamalı mıyım?

 11. abi telefon bi anda kapandı actım logodan sonra acılmıyo reset attım yine logadan sonra acılmıyo yarımsaat felan bekledim acılmıyo halende acılmıyor ama logo gözüküyor ekranda bşka hiç bir şey yok

  1. Anladığımız kadarıyla telefonunun yazılımı çökmüş,yazılım yüklemen gerekecek. Ancak biz bu konuda henüz deneme yapmadığımız için yardımcı olamayacağız maalesef.

 12. cihazimda wifi acıyorum ama dogrulanıyor deyıp gırmıyo neden acaba bır yardımcı olursanız sevınırım formatta attım olmadı

  1. Sorun büyük ihtimalle modemle ilgili, şifre değişmiş olabilir. Modem ayarlarına girip, şifreyi teyit edin lütfen.

 13. Mehaba arkadaşlar çalışan Smart mini 875 telefonumu şarza takıp braktım.Sabah telefonumu kapanmış buldum ve artık açılmıyor.
  ses açma tuşu ile on/of tuşuna basarak açmaya çalışyorum ama açılmıyor.tel.pili sağlam başka bir cihazda test ettim.

 14. Bn telefonum vodafone smart 4 power mini desenini unuttum 5 kere yanls girdigmde 30 saniye bekliyorm gmail hesabinida dogru giriyorm ama yanls diyo bu dediginizi yaptm ama olmuyo ne yapmam gerekiyo yani nasıl yapmam gerekiyo

 15. benim vodafone 875 smart mini cihazım var ancak şuan dokunmatiğin sağ taraf çalışmıyor p ye basıyorum r ye basıyo ne yapmalıyım

  1. bu donanımsal bir sorundur, büyük olasılıkla dokunmatik panelin değişmesi gerekecek, bir teknik servise danışın.

 16. Benim vodafone smart mini 875 akilli cihazim var ekrani beyazladi onun ekranini yaptirmadan icine format atılmadi mümkün mü ekran bilgileri fotograf vb silinmesi gerekiyorda

  1. ekrana görüntü gelmiyorsa format atmak pek mümkün olmaz da, cihaz normal çalışıyorsa usb kablosu ile bilgisayara bağlayıp telefondaki fotoları silebilirsiniz.

  1. bu cihazın artık yavaş çalışması normal, ram hafızası yetmiyor, ancak ses konusunda bir teknik servise göstermeniz lazım.

  2. Ayarlardan sıfırla telefonu ben öyle yaptım telefon artik FIFA 15 i dahi kaldırıyor

 17. Teşekkürler. Kilitlenen telefonumu burada anlatılanları uygulayarak fiziksel tuşları kullanarak açtım.

 18. vodafon 875 telefonumuz var cocuk karıştırdı sonra fabrika ayarlarını sııfırladık.e posta istiyo yenı yada eski posta adresine giriyoruz eşleşmiyor. neden? ne yapmalıyız

  1. fabrika ahyarlarına sıfırlamışsanız e-posta istemez. markete girince google hesabı istiyorsa yeni bir tane oluşturabilirsiniz. telefonunuzun internete bağlı olduğundan emin olun.

 19. vodafone 875 smart mini kullanıyorum. ve bugün yere düşürdüm. bataryası falan çıktı. tekrar yerine taktım fakat şimdi hiç açamıyorum. şarjının bittiğini düşünmüştüm 3 saat kadar şarjda kaldı. fakat yinede açılmıyor! ne yapabilirim?

  1. Batarya da bozulmuş olabilir telefon da. Bir teknik servise göstermeniz iyi olacak.

 20. ya ben vodafone 875 mini kullanıyorum tuşlara basıyorum ses (+)ve kilit açma kapama tuşu (kilit) basıyom telefon yinede normal açılıyor.

  1. telefondan bataryayı çıkarın, geri takın ve tuşlara aynı anda basarak işlemi yapmaya çalışın.

 21. telefonu açtığımızda sadece beyaz ekran ve vodafon sembolü çıkmaktadır ondan sonra telefon donuyor ve ne açılıyor nede bataryayı çıkartmadan kapanıyor yardmcı olursanız sevinirim

  1. makalede anlatıldığı gibi format menüsüne girip formatlamayı deneyin. format menüsüne girmiyorsa yazılım yüklemeniz gerekecek ancak bizim bu modele yazılım yükleme şansımız olmadı.

  1. işlemleri doğru şekilde yaptığınızdan mein olarak başan blayın. fpoomat işli olmuyorsa telefonnıuzda farkl bir sorun var demektir.lütfen bir teknik servise danışın veya yazılım yüklemenin yolarını araştırın.

 22. Telefonum vodofone 875 smart mini 2 telefon çok iyi fakat telefonda tema olmadığı içinde sıkıyo temada yüklenmiye bi küçük bilgi verebilirmisin ?

 23. Telefonun surekli ses ve titresimi gidiyor uc defa servise gonderdim bir veya iki ay sonra yine ayni

 24. telefonum fazla desen denemesı yazıyor google oturum acın dıyor adresı gırıyorum kabul etmıyor tekrarladıkca fazla desen dıyor anlamdım bı yardım nasıl acacaz bunu

 25. 1 hafta önce Türkcelle geçtim internetim düzgün çalışıyor ama Google playden indirme ve güncelleme yapamıyorum ne yapabilirim yardımcı olur musunuz

  1. Nasil bir hata verdigini yazabilir misijiz. Gerci bu tur durumlarda format atmak gerekiyor geneldr.

    1. uygulama yöneticisinie girip google play store/market in önbelleğini silin. mümkünse başka bir gmail hesabı açın. hafıza kartı değiştirmeyi deneyin.

 26. iyi günler…telefonum vodafone smart 4 mini…bu telefonumdan facebook taki videoları izleyemiyorum…bu konuda yardımcım olurmusunuz?saygılarımla…NOT:cevabınızı mail adresime rica etsem atabilirmisiniz?

  1. verdiği herhangi bir hata var mı? gogole play storedan mx player uygulamasını indirip deneyin. olmuyorsa telefonu frmatlayıp deneyin. formata rağmen olmuyorsa flash player desteği yok demektir.

 27. Mrb bnm tln skntsida netten hic birsey izliyemiyrum facedeki acik olnlri grmiyrum yrdimci olrsaniz cok svnrim tskkrlr

   1. telefonunuzun sürümü artık video oynatmayı desteklemiyor demektir. youtube uygulamasını deneyin.

  1. Oda acmiyo ztn tek srun video oyntmsi dgl ki netten oynn oyna bglnmiyo watsap mesincer fece feln kulnilmiyo dzgn sklde fcedeack kisilr grnmuyo dyrlri hic kullnilmiyo npmm gerekiyo bide usb kblsnu pc ye tknca okumadi teldekileri kpylyp. Frmt atcktim

   1. formatlayıp denemelisiniz o zaman. başka kablo ile başka bir bilgisayarda yedeklemeyi deneyin vey hafıza kartına kopyalayın bilgilerinizi.

 28. vodafone 875 smart mini kullanıcısıyım ve ilk gün 10 oyun vardı kasmıyordu suan 2 oyun var kasıyor yardım ederseniz sevinirim.

  1. uygulamalar sürekli güncelleniyorlar. bu da telefonun ağırlaşmasına sebep oluyor. telefon hafızasını ne kadar boş tutabilirseniz telefonunuz o kadar hızlı çalışır.

 29. Vodafone smart 875 telefonunda herhangi bir indirme yapamiyorum bunun nedeni ne olabilir acil cevap alabilir miyim

   1. Ben tubidy den müzik indirmeye calistim olmadi arkadasimin telefonunda rahatlikla indirebiliyorum. Vodafone smart 875 de indirmek yerine müziğin kendisi çaliyo

    1. Notmalde muzik indirmek yasak. Arkadasiniz yasaklama olmadan once programi indirmisse ondan hala indirebiliyordur. Su anda ben de indiremiyorum mesela.

     1. Yani hicbir sekilde indiremicez oylemi ya of…bunu telefonla alaksi yok anladigm kadariyla..

 30. vodafone smart 875 telefona format attım haliyle silindi herşey bu seferde wifi doğrulama sorunu diyor ne yapmam lazım lütfen acil cvp teşekkürler

  1. şifreyi doğru girdiğinizden emin olun. sorun şifreden değil diyorsanız başka bir wifi deneyin. onda da aynı sorun varsa telefonu bir kez daha formatlayın.

 31. vodafone 875 smart mini telefonum bir kaç defa üst üste yanlış desen girilmesi sonucu bloke oldu ne yapabilir0

  1. sadece factory mode mu yazıyor yoksa başka seçenekler de var mı. varsa seçenkeleri buraya yazabilir misiniz. yoksa lütfen işlemleri doğru yaptığınızdan emin olun.

 32. Benimde aynı sekilde google plasen hattımın interneti üzerinden hiçbirşeyi indirmiyorum.wifide sıkıntı yok ama mobil veri üzerinden hiçbirşeyi indirilemiyor güncelleme yapın demişsiniz bir arkadasa yukarıdaki yorumlarda indirme yapmıyor ki güncelleme de yapsın fabrika ayarlarına da döndürdüm ondan sonra hiç birşeyi güncellemede zaten wifi üzerinden yaptım güncellemeleri ama şimdi en basit Van’da crush oyununda Facebook bağlantısı bile yapılmıyor.acil desteginizi bekliyorum.tesekkurler.

 33. telefona bir kere reset attım ve tekrardan oldu deniyorum reset atmıyor ne yapmam lazım acil cevap

   1. yapacağım şey kilit düğmesi power düğmesi ses kısma tuşu değil mi telefon kapalıyken deniyorm olmuyr

    1. bataryayı çıkarıp geri taktıktan sonra tekrar deneyin. işlem anlatıldığı gibidir.

  1. Oncelikle format atip duzelip duzelmedigini kontrol edin. Duzelmezse yazilim yuklemeniz gerekebilir.

 34. Tarife gore format attim ama google play den birsey indiremiyorum YouTube video izleyemiyorum neyapmam gerekiyor

  1. Uygulamalari guncellemeniz gerekiyor. Telefonu kapatip acin google playi acip guncellemeleri kontrol edin.

   1. benimde aynı sorunum var Google playden güncelleme yada indirme yapamıyorum dediğiniz gibi yaptım yine olmadı başka ne yapabilirim

    1. merhaba vodafon 875 mini kullanıyorum telefonun donmuştu bataryayı söküp taktım
     android system recovery açıldı
     anlattıklarınını harfiyen defalarca tekrarladım
     her seferinde aynı ekran açılıyor.
     telefonu kapatmak için bataryayı sök tak yapmam gerekiyor
     direk recovery sayfası açılıyor
     internetten araştırma yaptım keys root falan
     hatta odin3 diye bir program indirdim
     bilgisayar usb bağlantısı sağlanamıyor
     lütfen yardım

     1. Merhaba, sanırım yazılımı çökmüş cihazın. yazılım yüklemeniz gerekecek ancak bizim bu cihaza yazılım yükleme şansımız olmadı o yüzden yanlış yönlendirmek istemeyiz.

      1. eldeki alternatifleri değerlendirmek istiyorum.lütfen beni yönderir misiniz. telefona yazılım nasıl yükleniyor. konumum itibariyle telefoncuya gitme sansım yok. elimde telefon bilgisayar ve zar zor girebildiğim bir internet mevcut
       RootRecovery-SmartMini-A2 diye bir program indirdim ama kullanamadım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir