Geçenlerde bazı VOB videolarını oynatma listemi zenginleştirmek amacıyla bilgisayarıma aktardım. Ancak, bu dosyaların bilgisayarımdaki standart medya oynatıcılarla oynatılamadığı ortaya çıktı. Elimden geleni yaptım ama pek işe yaramadı. VOB dosyalarını VLC’de MP4’e dönüştürmeyi denedim, ancak bu konuda biraz yardım almam ve araştırmam gerekti.


VOB videolarını MP4’e dönüştürmeye çalışırken bir adeta deveye hendek atlatmak zorunda kalmış olabilirsiniz. Tabii ki, dönüştürme konusunda doğru bilgiye sahip değilseniz bu oldukça zor olabilir. Neyse ki, bu makale VOB video formatlarını MP4 video formatlarına nasıl dönüştürebileceğiniz konusunda tam bir rehber sunmaktadır.


VOB, DVD-Video ortamındaki bir kapsayıcıdır ve Windows bilgisayar, Mac ve hatta cep telefonları ile uyumlu değildir. Bu cihazlardaki standart medya oynatıcılarda oynatamaz. VOB’dan farklı olarak MP4, neredeyse tüm cihazlarda evrensel olarak kabul edilen bir medya dosyası formatıdır ve birçok medya oynatıcıyla uyumludur. Bu nedenle, cihazınızda VOB medya dosyalarınız varsa, en iyi seçenek bunları MP4 gibi cihazlara uyumlu bir biçime dönüştürmektir. Bu şekilde, uyumsuzluk kaygısı çekmeden videoları arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Online UniConverter Kullanın


Online UniConverter, VOB da dahil olmak üzere çeşitli medya dosyalarını MP4 dosyalarına kolayca dönüştürmek için popüler bir çevrimiçi platformdur. Kullanıcı dostu arayüzü ve çeşitli kullanışlı düzenleme seçenekleri, dikkat çeken önemli özelliklerden sadece birkaçıdır. Unutmayın bu ücretsiz bir yazılımdır ve paranızı daha önemli bir proje için saklamanızı sağlar. Dosya yükleme işlemindeki hızı etkileyicidir ve kullanıcılar oldukça kolay bir iş için fazla zaman harcamak yerine, birkaç saniye içinde halledebilirler. Birkaç medya dosyasını aynı anda dönüştürmek istiyorsanız, çevrimiçi UniConverter size uygundur. Online Uniconverter kullanarak VOB – MP4 dönüşümünü anlattığımız rehber niteliğindeki yazıyı aşağıda paylaşıyoruz.


Online UniConverter Kullanarak VOB’u MP4’e Dönüştürme


Adım 1: VOB Dosyasını Ekleme


İlk önce, online Uniconverter ana sayfasına gidin ve “Sürükle ve Bırak veya Dosya Ekle” seçeneğini tıklayın. Program, dönüştürülecek VOB dosyasını seçebileceğiniz gezgin penceresini açacaktır. Yüklemek için “Aç” ı tıklayın.

Adım 2: Çıktı Formatı olarak MP4’ü seçin


Ardından, “Tüm Dosyaları Dönüştür” öğesinin yanındaki açılır simgeyi tıklayın ve çıktı formatı olarak “MP4” seçeneğini seçin.

Adım 3: VOB’u MP4’e dönüştürme


MP4 çıktı dosyasını seçtikten sonra, “Dönüştür” düğmesine basın ve program dönüştürme işlemini başarıyla tamamlayana kadar sabırla bekleyin. Şimdi yeni dönüştürülen MP4 dosyalarınızı kaydetmek için İndir düğmesine tıklayın.

UniConverter Desktop Kullanın – En İyi Seçenek


Online UniConverter mükemmel bir çevrimiçi Video Dönüştürücü olmasına rağmen, çevrimiçi dönüştürücülerdeki doğal eksiklikler oldukça belirgindir. Örneğin, birkaç dosyayı istediğiniz gibi dönüştürebilirsiniz ancak dosyaları indirmek için güvenilir bir internet bağlantısına ihtiyacınız olacağını unutmayın. Bu nedenle, UniConverter masaüstü sürümü tam size göre. Masaüstü sürümü, çevrimiçi sürümünden çok daha farklı yönlerde daha iyi performans sağlar. Dosyaları çevrimdışı olarak dönüştürebilecek, düzenleyebilecek, indirebilecek, toplu dönüştürme, birleştirme, sıkıştırma ve paylaşma olanağınız olacak. İntersiz bir dosya dönüştürme deneyimi sunar.


İşte Uniconverter for Desktop’ı kullanarak VOB’u MP4’e dönüştürme yöntemini aşağıda bulabilirsiniz.


VOB’yu MP4’e dönüştürmek için UniConverter Desktop nasıl kullanılır?


Adım 1: İlk önce, PC’nizde UniConverter Desktop’ı başlatın ve “Dönüştür” sekmesine gidin. Şimdi bir keşif penceresini görüntülemek için sol üst köşedeki “Dosya Ekle” düğmesine basın. İstediğiniz VOB dosyasını seçin ve programa yüklemek için “Aç” tuşuna basın.

Adım 2: Sonra, çıkış formatı penceresini açmak için “Tüm Dosyaları Dönüştür” e tıklayın. “Video” sekmesine gidin ve çeşitli kategorilerden hedef biçiminiz olarak “MP4” ü seçin ve son adıma geçin. Video çözünürlüğünü de ayarlayabilirsiniz, ancak bu zorunlu değil.

Adım 3: Seçiminizden memnun kaldığınızda, “Çıkış” seçeneğini tıklayın ve çıkış klasörünü seçin. Bundan sonra dönüştürme işlemini başlatmak için “Tümünü Dönüştür” düğmesine tıklayın. Her dosyayı bağımsız olarak dönüştürmek istiyorsanız, her dosyanın yanındaki Dönüştür düğmesini tıklamanız yeterlidir.

Neden UniConverter Desktop Programını Kullanmalıyız?


UniConverter, video ve ses dönüştürücü listenizin başında yer alması gereken Güçlü bir Video Dönüştürücüdür. Bu program, aşağıdakileri içeren klasik özelliklerin çeşitliliği nedeniyle oldukça sıralanır:


⦁ 1000’den fazla dosya formatını destekler
Wondershare Uniconverter dönüşüm hızında zirve yapıyor. Program, söz konusu dosya türünden bağımsız olarak diğer dönüştürücülerden 30 kat daha hızlı dönüştürme işlemi sunar. Dosyaların kalitesini etkilemeden 1000’den fazla formatı inanılmaz hızlarda dönüştürülebilir.
⦁ Farklı Giriş formatlarını destekleyin
Uniconverter programı ile sadece yerel masaüstü depolama alanınızdan değil telefon, kamera ve diğer harici cihazlardan da doğrudan dosya yükleyeceksiniz. Bu Online Uniconverter’da bulunmayan bir özellik.
⦁ Toplu Dönüştürme ve Dosyaların Birleşmesini Destekler
Uniconverter for Desktop ile bir başka kullanışlı özellik de aynı anda birkaç video ve ses formatını dönüştürebilmenizdir. Öte yandan, birkaç dosyayı yüksek kalitede tek bir formata birleştirip sıkıştırabilirsiniz.


Wondershare Hakkında


Wondershare, 10 yıldan beri var olan bir teknoloji şirketidir. Wondershare şirketi halka açık bir teknoloji şirketidir ve medya dosyalarımızla etkileşime girme şekillerimizi kolaylaştırır. Kullanıcılarına masaüstü ve çevrimiçi dönüştürücüler için olan ses ve medya dönüştürücüler sunar.


Çekirdek ürünlerinden biri, çevrimiçi ve masaüstü seçenekleriyle birlikte gelen Uniconverter’dir. Ayrıca, Wondershare’in bir diğer ünlü ürünü Filmora video editörüdür. On yıllık olağanüstü deneyim, Video ve ses konularını büyük ölçüde ele alan olağanüstü eserlerin başarılmasında önemli bir bileşen olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir