Vestel Venüs Serisi Akıllı Telefonlarda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Vestel marka Venüs serisi akıllı telefonlarınızda da tıpkı diğer bir çok akıllı telefonda olduğu gibi ekran görüntüsü alabilir, alınan bu görüntüyü düzenleme ya da paylaşım gibi amaçlarla kullanabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma özelliği, o an ekranda bulunan görüntünün aynen kaydedilerek, galeriye eklenmesine olanak sağlar. Ekran fotoğrafı çekme, ekran görüntüsü kaydetme, ekran görüntüsü yakalama, screenshot gibi bir çok farklı şekilde adlandırılan bu özellik, günümüz akıllı telefonların bir çoğunda dahili olarak yer alır. Ancak isterseniz aynı mantıkta işleyen bir çok uygulamayı Play Store’da bulabilirsiniz.

Anlatacağımız yöntem Vestel Venüs serisi tüm modeller için geçerlidir! Ekran görüntüsü alabilmek için telefonun fiziksel tuşlarından yararlanmalısınız. İlgili ekrandayken ses kısma ve kilit tuşlarına birlikte basarak, kısa bir süre bekleyin.

Yapılması Gereken Tuş Kombinasyonu: Ses Kısma Tuşu + Kilit(Güç) Tuşu
vestel-venus-ekran-goruntusu-alma

Yöntemi başarıyla uyguladığınızda ekranda fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme olur ve bu esnada bir deklanşör sesi duyarsınız. Ayrıca işleme dair bilgi de yukarıdaki akıllı bildirim ekranında yer alır.

Yakaladığınız görüntüyü telefonunuzun galerisinde bulabilirsiniz.

Yukarıda anlatılan yöntem Vestel Venüs 4.5, Venüs, 5.0X, Venüs 5.0V, Venüs 5.5X, Venüs 5.5V, Venüs V3 gibi markanın tüm akıllı telefonlarında uygulanabilir.

Author: Tayfun Sağır

56 thoughts on “Vestel Venüs Serisi Akıllı Telefonlarda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

 1. ” Depolama alanı sınırlı olduğundan veya uygulamanız ya da kuruluşunuz tarafından izin verilmediğinden ekran görüntüsü alınamıyor ” şeklinde uyarı geliyor ekran görüntüsü almak istediğimde. Ne yapmam gerek?

  1. Sevimay merhaba. Bu konuda bir ayar yoktur. O yüzden eğer hafıza doluysa boşaltmanız, hafıza dolu olmamasına rağmen söz konusu uyarıyı alıyorsanız da telefonu fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekir.

 2. Telefonum vestel 5000 ekran görüntüsünü alınca, ekran görüntüsü alınmadı,
  ekran görüntüsünü kaydederken sorun oluştu diyor sebepini öğrenebilir miyim nasıl düzeltirim.

  1. Hafızayla ilgisi olabilir. Hafızada yer açmayı deneyin. Aksi halde telefonu fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekebilir.

 3. Telefonum v5 ama ekran görüntüsü almıyor sürekli hata bildiriyor neden öyle oluyor yardımcı olur musunuz?

 4. merhaba .benim telefonun ses kısma tuşunda bir problem var.o yüzden ekran görüntüsü alamıyorum. başka yöntemi yok mu acaba

  1. Şükran Hanım merhaba. Play Store üzerinden ‘screenshot’ ya da ‘ekran görüntüsü alma’ şeklinde aratma yaparak, karşınıza çıkan uygulamaları deneyebilirsiniz.

  1. Pınar merhaba. Fiziksel tuşlarınızdan birinin basılı kalıp, kalmadığından emin olmalısınız. Eğer tuşlar basılı kalmıyorsa verilerinizi yedekleyip, telefonu fabrika ayarlarına döndürmenizi öneririz.

 5. iyi günler benim telefonum vestel venüs 5.5x ekran resmi alırken bi ses çıkıyor ben kapatmak istiyorum o sesi nerden kapatmam gerek yardımcı olursanız sevinirim

 6. merhabalar, benim telefonum hiç bir tuşa basmadan kendi kendine ekran görüntüsü alıyor. yardımcı olabilir misiniz? teşekkürler.

  1. Sibel Hanım merhaba. Son dönemde bu konuda bazı geri dönüşler aldık. Zannedersek bir virüs ama emin değiliz. Eğer telefonunuzun kendiliğinden ses kıstığını gözlemlemiyorsanız, tavsiyemiz verileri yedekleyerek, telefonu fabrika ayarlarına döndürmeniz.

 7. Iyi geceler bir sorum olucak yeni vestel Venüs 5010 aldim ama sinir oldugum konu ekranin ust kismindaki google arama alani ekrandan nasil kaldiricam yardim lutfen:)

  1. Merhaba, elimizde aynı modelden olmadığı için net bilgi veremiyoruz ama, sanırım google widgeti var. widgetlerı kaldırmak için üstüne dokunup basılı tutun, kaldır/taşı gibi seçenekler çıkması gerekir.

 8. Slm. Telefona sistem guncellemesi veldi yaptim butun ayarlarim deyisti uygulamalara girdikten sonra kaydirma yapamiyorum ekranda butun iceriklerim yukardan asaya dogru siralanmis ve galerimde yok sadece fotograflar diye bi uygulama var

  1. Merhaba, yeni güncelleme sistemi değiştirmiş olabilir veya güncelleme esnasında bir hata oluşmuş olabilir. Yedeklerinizi aldıktan sonra telefonu sıfırlamanızı öneririz. Eğer sıfırlamadan sonra da durum böyleyse sistem değişmiş demektir. Yani artık telefonu bu şekilde kullanacaksınız.

 9. Teşekkürler.gerçekten çok yararlı oldu.samsung note’dan sonra,alışamamıştım tam.ama şimdi benm işime çok daha fazla yarayacak.

 10. Arkadaşlar, ekran görüntüsü alamadığını söyleyen arkadaşlar, ses kısma ve güç düğmelerine (yazıda bahsedilen düğmelere) aynı anda basıp, 2 saniye kadar ellerini bu tuşlardan çekmesinler.

  1. Tuşlara kısa bir süre basacaksın. Eğer çok uzun basılırsa telefon işlem yapmayabilir ve farklı menülere ulaşabilir.

 11. ekran görüntüsü kaydedilemedi.Depolama birimi kullanımda olabilir diyor ne yapmam lazım bir türlü çözemedim.

  1. Ses tuşuna önce bastığınız için oluyor. Birlikte basın olmazsa güç düşmesine 1 saniye kadar önce basın.

 12. Telefon sessizde bile olsa screenscreen alırken deklanşör sesini duyuyorum o sesi kapatmanın yolu nedir?

  1. O bir hata! Normalde ses kapalıysa, deklanşör sesini duyamazsınız. Herhangi bir ayarı olmadığından cihazı yedekleyip, fabrika ayarlarına döndürmelisiniz.

 13. ya kilit tuşuna ve ses azaltma tuşuna aynı anda da bassam kapanıyo .bende olmuyo :(

 14. Bu dediginiz tuslara basarken ses sis gostergesi aciliyo ve fotografta o da kaydediliyo.bu islemi baska tuslara kaydirma imkaninyok mu?

  1. ruşlara aynı anda basarsanız ses çubuğu çıkmaz. ses çubuğuna önce bastığınız için çıkıyor.

 15. Çok teşekkürler. Peki venüse emoji yükleyebiliyor muyuz ? Yüklenebiliyorsa nasıl ? Cevaplarsanız sevinirim.

  1. emoji konusundaşuan bir bilgimiz yok ama marketten emoloji ile ilgili uygulamaları deneyebilirsiniz.

    1. ben venüs kullanıyorum eğer emoji klavye istiyorsan ” Touchpal ” adlı programı öneririm. Çünkü play stordaki en iyi emoji programı bence :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir