Vestel Venüs 5V’ye Nasıl Format Atılır?

Vestel Venüs 5V akıllı telefonunu yazılımsal olduğunu tahmin ettiğiniz bir sorundan, tek seferde ayar ya da veri sıfırlaması yapmak için, Google hesabıyla ilgili oluşan aksiliklerden ya da ekran kilidi kodunu unutmak-bloke etmek gibi güvenlik aşamalarını atlamak amacıyla formatlamak isterseniz, aşağıda paylaştığımız bilgilerden yardım alabilirsiniz.

Vestel Venüs 5V’ye format atabilmek için 2 farklı yol bulunur. Bunlardan ilki için menüye erişebiliyor olmanız şart iken diğer yöntem daha çok menü erişiminde problem yaşanan cihazlar için tercih edilir.

Telefonunuza format atmaya karar verdiğinizde mümkünse veri yedeği alın ve akıllı telefon şarj düzeyinin en az %25 olmasını sağlayın! İşlem sırasında sim ya da hafıza kartının takılı olup, olmaması önemli değildir, işlemi istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Format uygulaması telefonunuzu garanti dışı bırakmayacağı gibi IMEI numaranıza da herhangi bir etkide bulunmaz!

Kullanabileceğiniz ilk yol için menü üzerinden Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Fabrika verilerine sıfırla> Telefonu sıfırla> Her şeyi sil yörüngesini izlemelisiniz.

2. yol için izlemeniz gereken aşamalar ise sırasıyla şu şekilde;

vestel-venüs-5v-format

Telefonu kapatın ve ses açma ile güç(kilit) tuşlarına birlikte basarak tableti açın.

Ekranda Vestel yazısını görünce yani telefon titrediğinde güç tuşunu bırakarak, Android robotu görene kadar sadece ses açma tuşuna basmaya devam edin.

Bu ekranda dokunmatik çalışmaz; ilgili seçenekler arasında aşağı-yukarı hareket edebilmek için ses tuşlarını, onay için ise güç tuşunu kullanmalısınız.


Ses kısma tuşuyla ‘wipe data/factory reset‘ seçeneği üzerine gelin ve güç tuşuyla onaylayın.

Ses kısma tuşuyla ‘yes – delete all user data‘ seçeneği üzerine gelin ve güç tuşuyla onaylayın.

Ses kısma tuşuyla ‘wipe cache partition‘ seçeneği üzerine gelin ve güç tuşuyla onaylayın.


Güç tuşuyla ‘reboot system now‘ seçeneğini onaylayın.

İşlem tamam! Artık kurulumu yaparak Vestel Venüs 5V’yi yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir