Vestel Venüs 5V akıllı telefonunuzun ekranında bulunan görüntüyü anlık olarak aynen kaydedip, galeriye eklenmesini sağlayabilir, bu görüntüleri daha sonra paylaşım, düzenleme gibi bir çok farklı amaçla kullanabilirsiniz. Genel manasıyla ‘Screenshot’ olarak bilinen uygulama, ekran görüntüsü alma, ekran görüntüsü kaydetme, ekran görüntüsü yakalama gibi çeşitli şekillerde de adlandırılır.

Vestel Venüs serisi akıllı telefonlarda da ekran görüntüsü alabilmek için fiziksel tuşlardan yararlanıp, basit bir tuş kombinasyonu yapmak gerekir. Venüs 5V için de durum değişmiyor. Ekrandaki görüntüyü anlık olarak kaydedebilmek için telefonun ses kısma ve güç tuşlarına birlikte basıp, kısa bir süre beklemeniz gerekir.

Uygulamayı doğru yaptığınızda ekranda fotoğraf çekimine benzer bir hareketlenme görerek, telefonun sesi açıksa bir deklanşör sesi duyarsınız. Aynı zamanda yukarıdaki bildirim çubuğundan da konuyla ilgili bildirim alırsınız.vestel-venüs-5v-screenshot-Yakaladığınız görüntüleri telefonunuzun galerisindeki ‘Ekran Görüntüsü‘ albümünde bulabilirsiniz.

Biz deneme yapmadık ama eğer işletim sistemi versiyonunun kabul ettiği bir uygulama bulunabilirse ekran videosu kaydedebilmek de mümkün olacaktır. Bunun için ise Android uygulama marketi olan Play Store üzerinde  ‘Screen Recorder‘ şeklinde arama yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir