Ve HTC One Karşımızda!

HTC’nin uzun zamandır spekülasyonları devam eden yeni amiral gemisi, nam-ı değer M7, HTC One artık karşımızda.

HTC One dün yani 19 Şubat’ta, Londra’da resmi olarak tanıtıldı. Telefonun ön tarafına ait görseller daha önce sızmıştı ancak tanıtımla birlikte telefonu tamamen görebilme şansına erişmiş olduk. Yeni modelin ön kısmı sızan fotoğraflarla birebir, arka bölüm ise son dönem HTC modellerine çok benzer bir yapıda.

Geçen hafta Şampiyonlar ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçları sonrası sizinle HTC One isminin reklam panolarına düştüğünü ve yakında görseliyle birlikte yer alabileceği haberini paylaşmıştık ki zannedersek yakın dönemde reklam panolarını bu şekilde görmek mümkün olacak.

Peki HTC One ne gibi yeniliklerle geliyor? Öncelikle en dikkat çeken noktası ultrapiksel adı verilen yeni kamera teknolojisi. Akıllı telefon kullanıcıları böylelikle yeni bir kamera teknolojisini deneyimleme imkanı bulacak.

Öyle görünüyor ki bundan sonra karşımıza çıkacak, üst sınıf akıllı telefonların hepsi FULL HD ekran kullanıyor olacak. HTC One’da Full HD 1080p çözünürlükte ve 468 ppi piksel yoğunluğunda, 4.7 inç bir ekranla geliyor.

HTC Sense 5 arayüzü kullanacak olan telefonun işletim sistemi Android 4.1.2 ve ilerleyen dönemde 4.2’ye yükselebilecek. Telefonun işlemcisi ise dört çekirdekli 1700 Ghz hızında Qualcomm® Snapdragon™ 600.

HTC One, yeni dönem akıllı telefonlarda olduğu gibi micro sim kart kullanıyor ve gümüş, beyaz ve kırmızı olmak üzere üç farklı renkte satışa çıkması planlanıyor.

Yine Beats Audio ses geliştirme desteğiyle gelecek ürün mart ayında piyasada olacak.

HTC One’ın tüm özelliklerini daha detaylı incelemek için HTC Modelleri bölümümüzü inceleyebilirsiniz. http://www.ceplik.com/htc-one/

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.