Uygulama İncelemesi; PHHHOTO

Mobil teknoloji kavramı, aslında bundan yaklaşık olarak 10 yıl kadar öncesinde hayatımızın bu denli odağında değildi. Bugün ise akıllı telefonların ortaya çıkmasıyla birlikte yepyeni bir çağ başladı diyebiliriz. Öyle ki akıllı telefonlar ‘Dünyaya damgasını vurmuş 100 icat’ arasında ilk sırada gösteriliyor. Bu da potansiyel tüketiciye bu icadı iliklerine kadar sömürme hakkını sonuna kadar veriyor!

Hayatımızın neredeyse her alanında olan bu teknolojinin, yaşamımızın bazı anlarını daha eğlenceli bir hale getirmek için uygulamalar sunduğunu da bi’ttabi söyleyebiliriz. :) Sizlere bu uygulamalardan biri olan ve son dönemde popülaritesi gittikçe artan PHHHOTO uygulamasından söz edeceğim.

phhhoto1

PHHHOTO (by hyperhyper)
Üç büyük sosyal ağ FacebookTwitter ve Instagram’da “şu olsa çok daha iyi olur” dediğimiz bazı eksik özellikler, gün geçtikçe bunları fark eden girişimciler sayesinde, farklı yollarla karşımıza çıkıyor. PHHHOTO da bunlardan bir tanesi. PHHHOTO; sosyal ağlara bağlanıp telefonun kamerasıyla oluşturulan GIF’leri paylaşmayı sağlayan ve geliştiricinin belirttiğine göre “videodan daha hızlı, fotoğraftan ise daha iyi” bir deneyim sunan görsel tabanlı sosyal ağ. Kişilerin birden fazla fotoğraf ile hareketli çekimler oluşturmasına imkan tanıyor. Sürekli döngüde gösterilen bu animasyonlu içerikleri filtreler ile süsleyebilirken ve kendi ağı yanında Twitter, FacebookInstagram ve Tumblr gibi sosyal ağlarda da aynı anda paylaşmaya olanak sağlıyor.

Geçtiğimiz aylarda Instagram’ı ele geçiren Dublaj ve Dubsmash uygulamaları yerini Phhhoto’ya bırakmış gibi görünüyor. Vine’nın Instagram versiyonu olarak tanımlanan uygulamanın özelliği fotoğrafları GIF haline getirerek hareketlendirmesi. Los Angeles tabanlı HYPERHYPER tarafından geliştirilen uygulama kullanıcılara sabit bir fotoğraf çekerek video yapma imkanını tanıyor. Instagram üzerinden hızla yayılan uygulama sayesinde yakında sosyal mecralarda sık sık GIF haline fotoğraflarla karşılaşacağız gibi görünüyor.

PHHHOTO uygulaması şu an hem iOS hem de Android platformlarında yerini almış durumda. İndirme linklerini aşağıda paylaştık. Uygulamayı akıllı telefon ya da tabletinize indirirek, eğlenceye başlayabilirsiniz.

iOS için PHHHOTO İndir

Android için PHHHOTO İndir

Emre Koca

Author: Halil Akgül

1 thought on “Uygulama İncelemesi; PHHHOTO

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir