StoreOID, General Mobile markasının müşterileri için geliştirdiği, uygulama önerileri sunan yardımcı bir uygulama. General Mobile 4G gibi bazı telefonlara entegre, bazı telefonlara güncellemeyle gelen uygulama, Play Store üzerinden manuel olarak da indirilebiliyor.

StoreOID uygulamasıyla General Mobile kullanıcısı hem telefonu için daha hızlı bir kurulum yapma imkanına kavuşuyor hem de markanın önerilerini görebiliyor. Ayrıca çeşitli amaçlar göz önüne alınarak hazırlanan bölümleri gezinerek, uygulama hafızanızı gözden geçirip tazelemeniz mümkün.

Uygulamayı alternatif Play Store olarak düşünenler var ancak durum öyle değil! Storeoid ayrı bir uygulama marketi değil, sadece çeşitli öneriler içeriyor. Uygulama arayüzü Önerimiz, Sosyal, Haber, Oyun, Seyahat, Fotoğraf, Üretkenlik, Spor, Finans, Araçlar, Alışveriş olmak üzere 11 farklı kategoriye ayrılmış. Her bölümde kendi amacına uygun uygulama önerileri yer alıyor. İlgili bölümden uygulama edilmek istendiğinde telefon Play Store’a bağlanıp, uygulamayı indirmeye hazırlanıyor.

Örneğin Sosyal bölümünde Facebook, Twitter, WhatsApp gibi öneriler varken Araçlar bölümünde GM Asistan, GM Puan, ES Dosya Yöneticisi gibi öneriler yer alıyor. Kullanıcı ilgilendiği bölüme girerek, uygulamalara göz atabiliyor ve uygulamaların ne işe yaradığını kısaca öğrenebiliyor.

Uygulama hala geliştirilme aşamasında. Bu yüzden bazı modellerde hâla hata verebiliyor ya da hiç açılmıyor. Zamanla uygulama kararlı hale gelecektir, biraz sabırlı olmak gerekiyor.

Uygulamayı Play Store üzerinden edinebilmek mümkün. İndirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

StoreOID İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir