Facebook internet dünyasının en büyük markalarından biri olarak yatırımlarına devam ediyor. Özellikle mobil cihazlar üzerinden yoğun olarak kullanılan sosyal ağ için her geçen dönem yeni bir güncelleme yayınlanıyor. Yayınlanan bu güncellemeler nedeniyle de bazı mobil cihazların kapasitesi aşılıyor. Firma bu konuya da çözüm bularak yeni bir uygulama yayınladı; Facebook Lite! Peki nedir bu Facebook Lite, standart Facebook uygulamasından farkı nedir veya ne işe yarar?

Facebook Lite, günümüzdeki en büyük sosyal ağın, Android işletim sistemi kullanan mobil cihazlara uyarlanmış, daha sade hali. Daha az yer kaplıyor, arayüzü standart uygulamanın eski versiyonlarına benziyor,cihazları daha az yoruyor ve daha az veri tüketiyor. Dolayısıyla kapasitesi güncel uygulama için yetmeyen telefonlara alternatif oluyor. Tabi iPhone modelleri için böyle bir durum yok. Çünkü Apple desteğini kestiği cihazlara hiç bir uygulamanın yüklenmesine izin vermiyor. Örneğin Apple iPhone 3G için uygulama marketine girmek ve buradan uygulama indirmek mümkün değil.

Üretiminin üzerinden yıllar geçmiş pek çok akıllı telefon ve tablet artık standart Facebook uygulamasının yüklenmesine izin vermiyor. Çünkü özellikleri gereği bu uygulamayı kaldıramıyor. İşte Facebook Lite uygulaması da tam bu noktada tüketiciye alternatif sunuyor. Eğer telefonun özellikle yetersiz hafıza dolayısıyla uygulama yüklenemez hatası veriyorsa ve bu sosyal ağ sizin için vazgeçilmezse Facebook Lite’ı indirip kurmalısınız.

facebook-lite-nedir-nasilFacebook Lite uygulaması özellikle uygulama yüklenmesinde sorun yaşayan Samsung Galaxy Ace, Ace 2, Galaxy Wonder, Galaxy Y, Galaxy S, Htc ChaCha, Lg Optimus, Sony Xperia Tipo gibi artık yetersiz özelliklere sahip cihazlar için kesin çözüm oluyor. Öyle ki telefonunuzun özellikleri yeterli gelse bile, telefondan daha iyi performans alabilmek adına bu uygulamayı tercih etmek de oldukça yerinde bir davranış olacaktır.

Facebook Lite uygulamasını Android uygulama marketi olan Play Store üzerinde bulabilir ya da APK dosyasını edinerek, direk yükleme yapabilirsiniz.

Facebook Lite İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir