Uygulama İncelemesi; Clash of Clans

Mobil teknolojinin günümüzde hayatımızın her alanına girdiği aşikar. Hal böyle olunca gelişmekte olan teknolojiyle birlikte her geçen gün yeni uygulamalar türüyor. Kullanıcıların en çok tercih ettiği uygulamalar araştırmalarına baktığımızda, oyun uygulamaları en çok indirilen uygulamalar listesinde %17 gibi büyük bir oranla zirvede.

Oyun uygulamalarının zirvede olması, kullanıcıların yani bizim telefonda ki vaktimizi sürekli oyunda geçiriyoruz intibası uyandırabilir ama ben bu istatistiğin sebebinin bu olmadığı kanaatindeyim. Bana göre sosyal medya uygulamaları, kullanıcıların daha çok vakit geçirdiği ağlardır. Oyun uygulamalarının en çok indirilen uygulama olması, hem oyun kategorisinde uygulama çeşidinin bol olması, hem de kullanıcıların indirilen oyundan hevesini alıp, farklı oyunlarda, farklı deneyimler yaşamak istemesinden kaynaklanıyor. Heves demişken, hepimizin bu uygulamalardan aldığı keyfin farklı olduğu kesin. Bu da hangimizin daha çok tercih ettiğine bakmaksızın tartışmaya her zaman açık bir konu olduğunu gösteriyor.

Bazılarımız daha uzun süre vakit harcayacağımız strateji oyunlarını tercih ederken,bazılarımız da kısa sürede çok efor sarf etmeden keyif alabileceğimiz oyunları tercih ediyor. Oyun uygulamalarının en çok hasılat yapan oyununa baktığımızda ise ‘Clash of Clans’ zirvede görünüyor.

Clash of Clans (Türkçe: Klanlar Çatışması)
Epik savaş strateji oyunu olarak en popüler strateji oyunu olduğunu söyleyebilirim. Helsinki, Finlandiya merkezli video oyun şirketi Supercell tarafından türetilmiş olan çok oyunculu, gerçek zamanlı freemium(bedava ve seçkin) çevrimiçi strateji oyunudur.

clash-of-clans

Clash of Clans oyununda, oyuncular saldırganlara karşı kendi köylerini korumak için çeşitli savunma mekanizmaları inşaa ederken, aynı zamanda saldırma amacıyla da asker üretirler. Oyuncular, en fazla 50’şer kişilik gruplardan oluşan klanlara katılabilir, topluluk olarak ve klanların kendi içlerinde çevrimiçi sohbet ederek, klan üyeleri birbirlerinin kalelerine asker gönderebilirler.

İlerleme için gerekli materyallerden en önemlisi olan yeşil taş alımı kredi kartıyla veya oyuncunun kendini geliştirmesi ve istenilen dereceleri yapmasının yanı sıra, köyün bulunduğu alandaki çalı, ot ve ağaçlar toplandığı esnada da kazanılabilmektedir. Kendi köyümüzü kurup, onu zamanla geliştirip asker yetiştirerek Goblinlerle(oyunun kötü karakterleri) veya bizim gibi oynayan başka oyuncularla savaşabiliriz. Fakat bizim köyümüze de saldırı geleceğini unutmadan savunma binaları ile de köyümüzü savunabiliriz.

Oyunun bence en güzel yanlarından biri Türkçe olması, hem kolayca oyuna alışabiliyor hemde size verilen görevleri daha iyi anlayabiliyorsunuz. Ödeme özelliği ile oyun iOS ve Android platformlarında en çok kazananlar listesine girmiştir. Oyunun bu başarıyı kazanmasındaki asıl neden ise, tekli ve çoklu oyunların birleştirilmiş olmasının yanı sıra eşli olarak oynanması olarak gösterilmektedir.

Clash of Clans uygulamasını oynamak veya indirebilmek için en az 13 yaşında olmanız gerekmektedir. İndirilme sayısı 100.000.000+ olan bu uygulamanın boyutu 53,48 mb. Ayrıca size vereceğim sınırsız para ve elmas hileli mod apk ile daha çok eğlenceğinize eminim!


Android için indir

İOS için indir 

Clash of Clans v8.67.8 Android Sınırsız Para, Gem ve Taş Hileli MOD APK indir


Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir