Amerikalı teknoloji devi Apple’ın tanıtım etkinliği takvimi kısa bir süre önce netleşmişti. Daha önce yayınladığımız haberde 15 Mart olacağını belirttiğimiz etkinlik 21 Mart Pazartesi günü düzenlenecek. Apple bu tanıtım etkinliği kapsamında yeni tabletini ve uygun fiyatlı akıllı telefonuyla birlikte markanın en güncel teknolojilerini tanıtacak.

Adı iPhone 5se ya da iPhone se olması beklenen ürünün de tanıtılacağı etkinliğe çok az bir zaman kaldı. Teknoloji meraklıların en çok merak ettiği ürün ise uygun fiyatlı iPhone modeli. Daha önceki bir çok makalemizde de belirttiğimiz gibi söylenenlerin aksine sızıntı sayısı çok az! Yani yeni iPhone modeliyle ilgili çok az şey biliyoruz. Bildiklerimiz de sızıntıdan çok öngörü şeklinde. Dolayısıyla ucuz iPhone modeliyle ilgili net bilgiler için 21 Mart 2016 tarihini beklemek zorundayız!

Etkinlik tarihinin bile doğru tahmin edilemediği düşünülürse, yeni iPhone teknoloji meraklılarını ters köşeye yatırabilir. Yani iPhone 5c modelinden yola çıkılarak yapılan tahminlerin hepsi ‘bilgi kirliliği’ kapsamına girebilir.iphone-se-tanitim-tarihiBu realist bakış açısını bir kenara bıraktığımızda iPhone 6 özelliklerine yakın bir cihazla karşılaşma ihtimalimizin yüksek olduğu söylenebilir. Keza tasarım da aynı şekilde. Buradaki kilit nokta ise kasa malzemesi! iPhone 6S serisiyle kasa malzemesindeki kaliteyi arttıran Apple, bir önceki versiyonun yani iPhone 6 serisinin malzemesini yeni üründe kullanmış olabilir.

Ucuz iPhone’un güncel yazılım geliştirmeleriyle geleceği ise neredeyse kesin. LivePhotos, ApplePay bunlardan bazıları.

Ürünle ilgili asıl merak konusu ise aylardır ‘ucuz’ olarak adlandırılan ürünün hangi fiyat bandında yer alacağı. Beklenti iPhone 5S ile iPhone 6 arasında olması ancak iPhone 5C’nin bu konuda yaşattığı hayal kırıklığı düşünüldüğünde Apple’ın hamlesini kestirmek güç.

Yeni iPhone modelinin tanıtılacağı 21 Mart tarihinde ürünle ilgili tüm detaylar burada olacak. Takipte kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir