Türkiye’deki İlk Apple Store Mağazası Açıldı!

Apple’ın 5 Nisan’da Zorlu Center Alışveris Merkezi’nde açacağını önceden duyurduğu Apple Store mağazası bugün AVM’nin açılış saati 10:00 itibari ile hizmet vermeye başladı.

Alışveriş Merkezi önünde uzun kuyruklara sebep olan mağazanın açılışı, pek çok teknoloji severlerin akınına uğradı.Güvenlik görevlileri, yoğunluk nedeniyle  izdiham yaşanmaması için bekleyenler gruplar halinde mağazaya girişine izin verdi. Görevliler, müşterileri kapıda alkışlarla karşılarken mağazaya girenlere tişört hediye edildi. Vatandaşlar, Türkiye’de Apple Store’nin açılmasından dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.

Mağazaya ilk giren Mustafa Çayırpınar, “Ben mağazaya ilk giriş yapan müşteriyim. Yaklaşık 13 saat önce geldim. İnsanlar burada çılgınca seviniyor, çok mutlular” diye konuştu. Berk Özdemir ise “Aylardır mağazanın açılmasını bekledik. Uzun zamandır para biriktiriyordum. İpad Nano aldım çok mutluyum” dedi.

Türkiye’deki ilk Apple Store Mağazasından Bir Kaç Fotoğraf;

 

Yaklaşık 100 kişinin çalıştığı mağazada, 200 çeşit ürün bulunuyor. Ürün çeşitleri arasında Mac, iPhone, iPad, iPod, Apple TV ve Apple aksesuarlar var.

Author: Halil Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.