Türkiye’de de Satışa Çıkacak Olan ‘ZTE Blade V6’ IFA’da Tanıtıldı!

Mobil cihaz pazarının önemli markalarından biri olan ZTE, Almanya Berlin’de düzenlenen IFA 2015 tüketici elektronik ürünleri fuarında yeni cihaz paketini ve planlarını açıkladı. 4-9 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen fuarda ZTE, en son çıkardığı Axon, Blade, Spro ve Nubia’yı kullanıcıların beğenisine sundu.

Uzun yıllardır farklı operatörlerin kendi markaları aracılığı ile ürünlerini satışa sunan ZTE, önümüzdeki günlerde kendi markası ZTE Blade V6 ile son kullanıcılarla buluşacağını açıkladı. ZTE Türkiye Pazarlama ve Halkla İlişkiler Müdürü Murat Sungur Özkan “Artık ZTE olarak Türkiye pazarında markalı (ZTE) telefonlarımızla da yerimizi alacağız. Önümüzdeki dönemde Türkiye’de satışa sunmaya başlayacağımız ZTE Blade V6 sınıfının en ince telefonlarından biri olmasının yanı sıra kullanıcılara kaliteli bir ses çıkışı sağlayacak. Ürün, yazılım ve donanımı, alüminyum çelik kasası ile görünümü ön planda tutan kullanıcıların da beğenisini kazanacak” dedi.

Türkiye pazarının ZTE için çok önemli olduğunu vurgulayan Özkan; “Bu doğrultuda kendi markamızla telefon satışlarımızın başlamasının yanında, 2015 yılı sonuna kadar Türkiye’de belli ortaklıklarla açılacak fabrikada yaklaşık 85 kişi istihdam edilmesi hedefleniyor. 2014 yılı Gfk(Global Corporate Message Book) raporuna göre ZTE Blade serisinin Türkiye’deki satış performansı, ZTE’nin Blade serisinde devam etmesinde büyük bir istek uyandırdı. Seriyi devam ettirmeyi düşündüğümüz Blade V6 Successor ve Blade V7’de önümüzdeki dönemlerde Türkiye’de satışa çıkarmayı planladığımız ürünler arasında” dedi.

ZTE Blade V6 Tüm Özellikleri için Tıklayın

zte-blade-v6-tanitildi

Alanının en ince telefonlarından biri olma özelliğine sahip Blade V6, 6.8 mm inceliğinde geniş açılı ön kameraya sahip. 5.0.2 Lollipop Android İşletim sitemi olan telefon alüminyum kasasıyla ve üstün ses kalitesiyle oldukça iddialı.

13 megapiksel arka kamera ve 5 megapiksel ön kamerası, 5 x Sony titreme azaltma (floating lenses) özelliği ile dinamik optimize stabilizasyona sahip; optimum açı yakalamak içinse ön kameranın F2.0 diyafram açıklığı mevcut. Aynı zamanda 88 derecelik geniş açılı bir ön kameraya sahip. Ürünün standart bas-çek (point & shoot), DSLR özelliği ve resim düzeltme seçeneği ile pro olmak üzere iki seçeneği bulunuyor.

Metal yekpare gövde, 142 gramlık hafif ve zarif tasarımlı, günlük kullanım için yüksek mühendislik ürünü optimum ergonomi, gövdeden ekrana doğru kavisli şık bir görünüme sahip.

Kapasitif tuşlar sayesinde tamamını kullanabileceğiniz 2.5D 5 inç HD IPS ekran, çoklu görüntüleme açıları ve azaltılmış parlama maksimum çözünürlülük sunuyor.

64 bit dört çekirdekli işlemcisi, 64 bit destekli Android 5.0.2 işletim sistemi keyifli bir perfomans ve deneyim sağlıyor. Ayrıca, 2 GB RAM sayesinde aynı anda bir çok uygulamayı sorunsuz bir şekilde deneyimleme imkanı sunuyor. ZTE Blade V6 2200 mAh bir bataryayla kullanıcısına hizmet edecek.

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir