Turkcell’den Yeni Limitinde Duran Faturalı Tarifeler

Turkcell, Mart ayında limitinde durma özelliğine sahip 2 yeni tarifesini duyurdu: konfor eko ve kontrol ektra paketleri. Sunduğu içeriklerden herhangi biri tamamen tükendiğinde kullanımı durduran bu tarifeler, uygun fiyatlarıyla dikkat çekiyor. Tarifelerden Konfor Eko için herhangi bir şekilde Turkcell faturalı müşterisi olmak yeterliyken, Kontrol Ekstra için Hazırkart’tan Turkcell faturalıya geçiyor olmak şartı aranıyor.

Daha önce Turkcell’în durma özelliği olmayan ancak içeriği daha bol ve artan içeriklerin sonraki aya devrettiği yeni tarifelerini paylaşmıştık. Bu tarifelere göz atmak isterseniz lütfen buraya tıklayın. Durma özelliği olan paketleri ise aşağıda ayrı ayrı inceleyebilirsiniz.

LİMİTİNDE DURAN PAKETLER İÇİN YENİ ABONE ALIMI KAPATILMIŞTIR.

Konfor Eko Paketi

Turkcell, bu tarife ile tüketiciye 28 liraya her yöne 600 dakika, her yöne 1000 mesaj(SMS) ve 3 Gb internet sunuyor. Aslında Mart ayından önce de bu tarifeye geçebilmek mümkündü. Fakat paket içeriğinde sunulan internet 1 Gb idi. Şimdi ise 12 ay boyunca sürecek ek 2 Gb internet hediyesi ile toplamda 3 Gb şeklinde güncellendi.

İlgili tarifeye geçebilmek için yeni bir Turkcell faturalı hat alabilir, numaranızı diğer operatörlerden Turkcell faturalıya taşıyabilir ya da Hazırkart’tan faturalıya geçiş yapabilirsiniz.

Tarife ücreti 28 lira olmasına karşın ülkemizdeki tüm hatlardan alınan 1.64 liralık telsiz kullanım ücreti fiyata dahil değildir. Dolayısıyla hiçbir ek ücretin yansımaması durumunda faturanızın 29.64 lira olacağını unutmayın. Yine aynı şekilde 28 liralık sözleşmenin 1 yıl taahhüt verilmesi durumunda geçerli olacağını da aklınızdan çıkarmayın. Eğer taahhütte bulunmadan, aylık kontrat yapmak isterseniz tarifeye 38 lira ödemeniz gerekecek.

Paket içeriklerinden konuşma, mesaj ya da internet gibi herhangi biri tükendiğinde, ilgili kullanım sonlandırılacağından, kullanıma devam etmek için müşteri hizmetlerinden ya da Turkcell Hesabım üzerinden ek paket tanımlaması yaptırabilir, kullanıma kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Paket hakkında detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayın.

Kontrol Ekstra Paketi

Bu tarifeyle Turkcell tüketiciye her yöne 750 dakika, her yöne 1000 mesaj(SMS) ve 5 Gb interneti 34 liraya sunuyor. Yine 12 aylık taahhüt verilmesi durumunda geçerli olan tarife ücreti, kontratsız aylık kullanım durumunda 44 lira. Turkcell’in Mart ayında yaptığı güncellemeyle bir çok tarifesine gelen ek 2 Gb hediye, Kontrol Ekstra Paketi’nde de mevcut. Yani tarifenin güncellenmemiş halinde 3 Gb internet sunulurken, şu anki halinde 5 Gb kullanıma imkan tanınıyor.

Tarifeye geçiş için tek şart hali hazırda Turkcell faturasız hat kullanıcısı olmak ve faturalı hatta geçiş yapmak. Yani numaraya taşıyarak ya da yeni hat alarak bu tarifeden yararlanabilmek mümkün değil.

34 liralık Konfor Ekstra Paketine geçiş yaptığınızda faturanızın 1.64 liralık telsiz kullanım ücreti yansıtılması sonrası 35.64 lira olacağını unutmayın. Buna rağmen sunduğu içerik düşünüldüğünde tarife ücretinin yine de avantajlı olduğunu söylemek mümkün.


Turkcell Konfor Ekstra Paketi de durma özelliğine sahip ve içeriklerden biri limitine geldiğinde tüketimi keserek, kullanımı engeller. Yine istenildiği taktirde müşteri hizmetleri, ücretsiz sms yolu ya da Turkcell Hesabım uygulaması üzerinden hatta ek paket tanımlanarak kullanıma devam edilebilir.

Paket hakkında detaylı bilgi için lütfen buraya tıklayın.


Eğer sürpriz faturalardan çekinen bir kullanıcıysanız, aşağıdaki bağlantı nasıl bir yol izlemeniz gerektiği konusunda size yardımcı olacaktır.

Faturalı Hatları Kontrol Altında Tutmanın Püf Noktaları

Author: Tayfun Sağır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.